כל מה שחשוב ויפה
מעין אנגלמן ואלירן פלד, להתאהב ברקס

להתאהב ברקס: זכייה ראשונה לסרט ישראלי בפסטיבל אנסי

פורטפוליו News: הסרט ״להתאהב ברקס״ של מעין אנגלמן ואלירן פלד זכה בפרס סרט הילדים הטוב ביותר במסגרת פסטיבל סרטי האנימציה הבינלאומי אנסי בצרפת

להתאהב ברקס, סרטם של מעין אנגלמן ואלירן פלד, זכה בפרס סרט הילדים הטוב ביותר במסגרת פסטיבל האנימציה הבינלאומי Annecy, המתקיים בעיירה אנסי בצרפת. זו הפעם הראשונה שסרט אנימציה ישראלי עצמאי זוכה בפרס בפסטיבל. הפרס יכלול הסכם הפצה בערוצי קאנאל פלוס באירופה.

הסרט מתרחש בירושלים ב־1938 בקולנוע רקס המיתולוגי. הוא מספר את סיפורם של ילד יהודי וילדה ערביה הרוקמים ביניהם חברות נפש המבוססת על אהבה ושפה אחת־הקולנוע. זהו סרט על אהבת קולנוע, ועל הכוח של קולנוע ואומנת בכלל, לחבר בין אויבים ובין תרבויות.

מעין אנגלמן ואלירן פלד. צילום: מיכאל איל פלד

בתגובה לזכייה אמרו מעין אנגלמן ואלירן פלד: ״אנחנו נרגשים מאוד מהזכייה של הסרט בפסטיבל אנסי ומודים מקרב לב לקרנות שתמכו בנו בעשיית הסרט ולצוות האדיר שלנו. הזכייה של הסרט היא סימן נוסף לכך שיש בארץ שפע של כישרון בתחום שרק מחכה להזדמנות, לפרוייקטים ולתקציבים שיאפשרו לפתח תעשיית אנימציה מסחרית בישראל. הזכייה באנסי היא עוד שלב בהגשמת החלום שלנו: להפוך את ׳להתאהב ברקס׳ לסרט קולנוע באורך מלא״.

מעין אנגלמן, הבמאית והארט־דירקטורית של הסרט, היא בוגרת המחלקה לאמנויות המסך בבצלאל. סרט הגמר שלה, החלטת הקבינט, השתתף גם הוא בפסטיבל אנסי ב־2016. בימים אלה היא עובדת עבור Netflix בפרויקט שטרם נחשף.

אלירן פלד, תסריטאי במאי ומפיק הסרט, הוא בוגר החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב, תסריטאי שותף ובמאי של ״אופוריה־שנת הניצחון״ – פיצ׳ר ראשון שנמצא כעת בפרה־פרודקשן, המופק עלי ידי חברת UCM. הסרט זכה במענק ההפקה המרכזי של קרן רבינוביץ ב־2019.

הסרט להתאהב ברקס הופק בתמיכתם של קרן מקור, מפעל הפיס, המיזם לקולנוע ירושלים JCC. הסרט קיבל מענק פיתוח תסריט לסרט באורך מלא מקרן הקולנוע הישראלי. הסרט באורך מלא זכה בפיצ׳ בפסטיבל ירושלים 2019.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden