כל מה שחשוב ויפה
תמיד כאן, תמיד בצלאל
הדס שלגמן, ערבי יהודי. צילומים: יגאל פרדו

נאמו, תערוכה חדשה להדס שלגמן בבית האמנים

פורטפוליו Promotion: הדס שלגמן מציגה ב״נאמו״, תערוכת היחיד שלה שתיפתח ביום חמישי (9.7) בבית האמנים בתל אביב, ציורים בהשראת האלה השומרית. אוצרת: כילי קורן

תערוכת היחיד של הדס שלגמן ״נאמו״, ציורים בהשראת האלה השומרית, תיפתח ביום חמישי בבית האמנים בתל אביב. נאמו היא אלה מהמיתולוגיה השומרית, הקדומה ביותר שתועדה בהיסטוריה, בסביבות 3,500 לפנה״ס. נאמו היא האם היולדת שמיים וארץ והיוצרת של כל הדברים. האם הראשונית. היא מייצגת אלוהות נשית חמה ומכילה.

הדס שלגמן מפשיטה בציוריה את מעטה השומן החיצוני שמרכיב את מושגי היופי המערבי – או את מה שנשאר מהם – וחורטת את תשוקותיה אל תוך נייר זפת שחור. אין זמן ואין אוויר על מצע העבודה ובתוכו. הדמויות המוחצנות העירומות עם הפות הפתוח, הזין הענק והשדיים הגדולים מהדהדות ביניהן ויוצרות הרמוניה, שבמבט ראשון נראית כמצוירת על אריג בד עבה שהוצא מהאדמה, ממצא פרהיסטורי מרתק. 

משפחה חדשה

ערום

אלות

בסדרת הציורים ״נאמו״ היא מביעה את חזונה האישי – איך אמור העולם להיראות. אידיאליזציה של מציאות פרטית עם מרכיבים של ציור פרימיטיבי, ואפילו מרכיבים של ״ציור רע״. ציור שמשלב בתוכו קריקטורה גרוטסקית, פראות והומור מתוך בחירה מושכלת ובגרות ציורית. 

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

שלגמן מתרחקת מתיאוריה ופורצת את קירות פעמון הזכוכית של השיח הפמיניסטי. בכתב ידה המתריס היא כורכת אידיאה קדומה בציור עכשווי ומציגה תפיסה רעיונית אחרת. היא מציבה את האישה במרכז העולם ומאירה באורות כחולים, אדומים וצהובים את עוצמתה, את תשוקתה ואת שיגיונה. 


הדס שלגמן | נאמו
אוצרת: כילי קורן
בית האמנים, אלחריזי 14, תל אביב
פתיחה: 9.7; נעילה: 1.8

אשה על צהוב. צילום: הדפס אמנותי ירושלים

 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. נירה כלב

    יפה ,מעניין, באמת נראה כמו ציור על בד,משהו שבטי כזה שמובן לשבט שלו
    סמלים.וצורות אופיניים לשבט כל שהו.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden