כל מה שחשוב ויפה
פרוטקטיב אדג׳ בגלרי וויקנד, יוני 2020. צילום: נירה יצחקי

הרשימה המשותפת // 2.7.2020

גלרי־וויקנד בתל אביב, עם פרוטקטיב אדג׳, התואר השני באמנויות בבצלאל והמעבדה בהרצל 119; צביקה אלטמן בגבעת חביבה; מה נשמע בבית במוזיאון באר שבע

גלרי־וויקנד בתל אביב

למעלה מ־50 גלריות, מוזיאונים, מוסדות תרבות, וחללי תצוגה בעיר ישתתפו בגלרי־וויקנד שיתקיים בסוף השבוע הקרוב ברחבי תל אביב. האירוע – בהפקת ויוזמת גלריה רו־ארט – יציין את חזרתו לפעילות של שדה האמנות התל אביבי ופתיחת עונת תערוכות הקיץ. לאורך סוף השבוע הגלריות המשתתפות יהיו פתוחות בשעות פעילות נרחבות מהרגיל ויתקיימו פתיחות תערוכות, שיחי גלריה ומיצגים ללא תשלום (אלא אם צוין אחרת).

קבוצת פרוטקטיב אדג׳ מאמני גלרייה שלוש – רויטל בן־אשר פרץ, יואב כהן, סהר עזימי ומיכל שמיר – תפעיל את בית הקפה המיתולוגי תולעת ספרים שסגר את שעריו ברח׳ מזאה בתקופת הקורונה. אמני הקבוצה יקבלו את פני הבאים ב״קפה פרוטקטיב״, עם תפריט רעיוני שמגיב למורכבות שאליו נקלע עולם התרבות בתקופה הנוכחית.

תערוכת הבוגרים.ות השנתית של תכנית התואר השני באמנויות (MFA) שתיפתח הערב (הרצל 119, תל אביב), תהווה הזדמנות להכיר ולפגוש מקרוב את עבודותיהם של בוגרי ובוגרות התכנית. במהלך ימי התערוכה יוזמן הקהל הרחב לבקר בחללים השונים ולהיחשף למגוון נושאי רחב של עבודות שנוצרו בסוגי מדיום שונים: מיצג, צילום, וידיאו, ציור, פיסול, מיצב וסאונד. השנה יוצגו 20 פרויקטים שעוסקים בשימוש במרחב האישי והציבורי, במגדר ובהגזעה, בהיבטים פוסט־קולוניאליים בהקשרים גלובליים ולוקאליים ובקריאה מחודשת של אתוסים היסטוריים.

עוד הערב בהרצל 119: אירוע חניכה בחלל המעבדה – כאות פתיחה לקואופרטיב מחקרי חדש במעבדה, המורכב מ־12 אמנים, יתקיים בשעה 20:00 פרפורמנס חד פעמי שהגה שרון תובל ושיתועד בווידאו. המיצג יעלה שאלות קיומיות בדבר מורכבותו וניגודיו של שדה האמנות, נחיצותו, תפקידיו ומעמדו בחיים של כולנו.

עומרי דנינו, מתוך תערוכת התואר השני באמנויות, בצלאל

דן אלון

צביקה אלטמן. צילום: יובל חי

צביקה אלטמן בגלריה GH גבעת חביבה לאמנות

בשבת ( 4.7) תיפתח תערוכת יחיד של הפסל צביקה אלטמן בגלריה GH גבעת חביבה לאמנות (אוצרת: ענת לידרור), המסכמת שנים של פיסול ומחקר בחומר וברוח, ומעל שנה של תעופה במרחבי התודעה. אביו של אלטמן היה מעובדי התעשייה האווירית שנים רבות; צביקה עצמו מפחד מציפורים פחד בלתי מוסבר; הפעם הוא מוצא עצמו מפסל אותן שוב ושוב בחומרים שונים, במצבים שונים, אך בעצם, הוא משרטט את אפשרויות התעופה שלהן, שלנו. התערוכה יוצרת מרחב פיסולי במנעד גדול של חומרים, מרביתם כבדים – בזלת, ברזל, שיש, אבן, זכוכית, עץ תעשייתי, פח, אלומיניום, חול – שבאופן מפתיע לכאורה יוצרים ביניהם חלל אוורירי, קו רציף אחד בין החומר לרוח.

מה נשמע בבית בבאר שבע

במוזיאון הנגב נפתחה אמש (1.7)  תערוכה שאצרה דליה מנור, עם עבודות אמנות שנוצרו במהלך תקופת ההסגר עקב נגיף הקורונה. למעלה מחמישים אמנים הפעילים ויוצרים בדרום מבטאים את החוויות והרשמים ממה שהתרחש בביתם ובסביבתם, עם מגוון של אמצעי אמנות: ציור, צילום פיסול, הדפס, רישום, טקסטיל, קרמיקה, וידאו ועיצוב; וגם תוצרים היברידיים מפתיעים כמו רקמה על מצה או רישום על נייר אפייה. 

אייל אסולין, נייר טואלט קורונה, מתוך התערוכה מה נשמע בבית

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden