כל מה שחשוב ויפה
אלכסנדרה צוקרמן, מתוך התערוכה ״אומרים אהבה יש בעולם״, מוזיאון תל אביב

הרשימה המשותפת // 30.07.2020

מתנות מאמנים ואמניות לילדיהם במוזיאון תל אביב, מרווחים בבאר שבע, עקורים בינקו־דאדא, עם אובד בחיפה

מתנות מאמנים ואמניות לילדיהם במוזיאון תל אביב

לאורך ההיסטוריה של האמנות הקדישו אמנים רבים יצירות לאנשים מסוימים, כגון שליטים, אספנים, אמנים אחרים, אהובים, חברים או בני משפחה. התערוכה ״אומרים אהבה יש בעולם״ במוזיאון תל אביב (אוצר: עמית שמאע), חושפת מקרים ייחודיים שבהם הקדישו אמנים ואמניות, מדורות שונים ובמדיומים מגוונים, יצירות אמנות במיוחד עבור ילדיהם. 

מרבית היצירות נשלפו מהמרחב הביתי והמשפחתי. הן נוצרו במטרה לעטר את קירות חדר השינה או לשמש כצעצועים מקוריים. עם המעבר למרחב המוזיאלי מעניין להבחין מצד אחד בייחודיות של היצירות הללו לאור הפעילות האמנותית המוכרת של האמן והאמנית, ומצד שני בקווי הדמיון בין שני סוגי העשייה. 

משתתפים: מעיין אליקים, אריה ארוך, יצחק גולומבק, יאיר גרבוז, שאול גרבוז, מיכל נאמן, אבי סבח, יוחנן סימון, שי־לי עוזיאל, אלכסנדרה צוקרמן, זויה צ׳רקסקי־נאדי, טליה קינן, רועי רוזן, אלהם רוקני, גלעד, לוסיאנה ואמיליה רטמן קפלון, פיליפ רנצר, דינה שנהב 

רועי רוזן, מתוך ״אומרים אהבה יש בעולם״

דניאל טולדנו, מרווחים, גלריה 44. צילום: שוהם אפרתי

מרווחים בבאר שבע

בגלריה חדשה בעיר העתיקה בבאר שבע – גלריה 44 לתרבות ואמנות עכשווית – נפתחה תערוכת הביכורים של האמן דניאל טולדנו, ״מרווחים״ (אוצרת: גילת אלקסלסי). בתערוכה מוצגים מיצבים העשויים משילוב של חומרים גולמיים וטבעיים, כולם נוצרו בטכניקות מיוחדות שפיתח טולדנו, המשמשות אותו בעבודותיו האומנותיות וגם בעיסוקו היום־יומי בתחומי האדריכלות, הפיסול והבנייה.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

עקורים בינקו־דאדא

עקורים, תערוכה בנושא הטעון והאקטואלי של האמנית סימה לוין על פליטים, עקורים ומהגרים, תיפתח מחר במוזיאון ינקו־דאדא (אוצרת: רינה גנוסוב). התערוכה מחליפה זמנית תערוכת יחיד של לוין בנושא פליטות והגירה, שאמורה הייתה להיות מוצגת במוזיאון בימים אלו, אך פתיחתה נדחתה עקב ההתפרצות המחודשת של מגפת הקורונה.

לוין משלבת בתערוכה שתוצג בהקרנה דיגיטלית בחלל המוזיאון ובמקביל באתר המוזיאון דימויים שהשאילה משני ציורי קיר גדולים שהחלה בהכנתם לקראת תערוכת היחיד שלה במוזיאון. לדימויים האלו של פליטים במנוסה ומראות של חורבן והרס, הוסיפה רישומים ועיבדה אותם בעזרת תוכנות דיגיטליות.

סימה לוין, מתוך עקורים, מוזיאון ינקו דאדא

גרשון קניספל, מתוך עם אובד, מוזיאון מאנה כץ. צילום: סטס קורולוב

עם אובד בחיפה

התערוכה הקבוצתית ״עם אובד״, שנפתחה במוזיאון מאנה כץ (אוצרת: סבטלנה ריינגולד), עוסקת בפגיעותו של האדם העובד, שיעורי האבטלה הבלתי נתפסים והעלייה הדרסטית בהיקף האוכלוסייה המצויה במצב של ״קרבת העוני״. מצב זה של ארעיוּת של אי־ביטחון חומרי ופסיכולוגי שנוצר בישראל בעקבות המשבר הנוכחי מיוצג דרך עבודות פיסול, וידאו והדפס.

משתתפים: משה גת, נפתלי בזם, כריס ברדן, אליסה ג׳יארדינה פאפה, ג׳ורג׳ גרוס, יצחק דנציגר, דורון סולומונס, יעקב פינס, גיולה צילצר, קתה קולביץ, גרשון קניספל, לוסיאנה קפלון, אברהם רפאל, פרנסיס רייכנטל, יחיאל שמי.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. נירה כלב

    עובד או לא ואז אובד(עצות וכו….)

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden