כל מה שחשוב ויפה
עדי פלומן. צילום: מ״ל

מה קורה // עדי פלומן

עדי פלומן ״רוקמת״ באופן דיגיטלי חפצים ישנים שהיא בוחרת בקפידה תוך כדי שיטוט באוספי טקסטיל ממוזיאונים שונים ובלוגים של תפירה ועתיקות

מי? 

עדי פלומן, בת 33, תל אביב.
אתר / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

אמא לילדה מהממת בת שנתיים.

מה בצלחת?

לפני כמה שנים גיליתי שאני צליאקית; מסתבר שזה יכול לקרות ככה פתאום באמצע החיים. עשיתי שינוי מאסיבי בתפריט שלי: ללא גלוטן וללא מוצרי חלב. 

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם? 

בחודש שעבר נפתחה ״מתנת ידידות״, תערוכת היחיד שלי ב־CCA, המרכז לאמנות עכשווית תל אביב. התערוכה נעשתה בשיתוף פעולה עם מוזיאון הנגב בבאר שבע ומוזיאון בר־דוד בקיבוץ ברעם, ואציג בהם בשנה הקרובה שתי וריאציות לתערוכה הזו לצד עבודות קודמות.

בתערוכה הנוכחית אני מציגה שבע עבודות חדשות שנעשו בטכניקה של פיסול וציור היפר־ריאליסטי בתוכנות תלת־ממד ממוחשבות, שלאחר מכן הודפסו והפכו לפסלי קיר בחלל. בכל עבודה אני משתמשת בטכניקה קצת שונה, אבל רוב מה שמאחד את העשייה שלי זה המון שעות מחשב שבהן אני ״רוקמת״ באופן דיגיטלי קווים קווים, שערות שערות, ממש בדומה לטכניקות המסורתיות של פעם.

צילומי הצבה: אייל אגיבייב

התערוכה עוסקת בחפצים ישנים שמעולם לא ראיתי אלא רק בתיעוד האינטרנטי שלהם. אני בוחרת אותם בקפידה תוך כדי שיטוט באוספי טקסטיל ממוזיאונים שונים ובלוגים של תפירה ועתיקות. מה שמעניין זה שאין על החפצים האלו זכויות יוצרים בגלל שהיוצרות שלהם לא ידועות. 

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

דרך העבודות אני מנסה לחדד את הסיפור של אותן נשים עמלניות. לדוגמה, סוליית נעל חתונה הפכה להיות ראיה פורנזית ענקית שמסומנת בטביעות אצבעות. העבודות רוויות פרטים שאפשר לראות רק במפגש ישיר איתן. ממליצה ללכת לראות את הדבר האמיתי 🙂

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

השתתפתי בסדנה שתומס הירשהורן העביר למספר מצומצם של סטודנטים מבצלאל. באחת ההפסקות שוחחנו קצת ושאלתי אותו איך הוא נהיה כזה מפורסם. שאלה קצת מביכה אבל יש לו אישיות מרתקת אז זה לגמרי היה שווה את זה.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

החלום שלי כרגע זה להמשיך לעשות את מה שאני עושה, הכי טוב וללא פשרות.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית? 

מצלמת אינטרנט נחשב? אני חנונית.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. יצחק שכטר IHTהאגודה הישראלית לאופנה וטקסטיל

    הצטרפי לחוג האומנים הרוקמים מתארגנים לתערוכה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden