כל מה שחשוב ויפה
רוני אביב. צילום: סאפנה ריי

מה קורה // רוני אביב

רוני אביב עוסקת ברבדים המינורים של חיי היום־יום: מקומות חיכוך בין גוף לחלל, בין טראומה לשתיקה, והזליגה של הדברים החוצה, תוך התבוננות איטית

מי? 

רוני אביב, בת 27, ניו יורק / תל אביב.
אתרפייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

רווקה בחסות הקורונה.

מה בצלחת?

הכל מהכל, העיקר שיהיה רענן ומגוון. אני אוהבת במיוחד שייק תרד מנגו וקמבוצ׳ה. 

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

אני מציגה עכשו ב״עשרה תרגילים בסגנון״, תערוכה קבוצתית בגלריה אינדי שאצרה גלית סמל. בתערוכה, אני מציגה שתי סדרות, כעשרה צילומים בכל סדרה. העבודות נעשו בשנה וחצי האחרונות, במהלך לימודי תואר שני באוניברסיטת קולומביה, ניו יורק. 

זו התערוכה הראשונה שאציג בארץ מאז תחילת הלימודים, ואני מאוד שמחה על ההזדמנות לחזור לדיאלוג כאן. השנתיים האלו היו הזדמנות לפרום את האופן שבו יצרתי: לחפור עמוק לתוך התכנים, להתנסות בהצבה, קצת לשבור את הכלים, לפעמים את הראש. ועכשו, השאלה ״נו, אבל מה הנושא?״ לא ממש מדגדגת אותי, ואני פשוט שמחה להסביר. 

שתי הסדרות שבתערוכה משלימות אחת את השניה: אחת מאוד אמריקאית והשניה ישראלית. בעבודות אני עוסקת ברבדים המינורים של חיי היום־יום: מקומות חיכוך בין גוף לחלל, בין טראומה לשתיקה, והזליגה של הדברים החוצה, תוך התבוננות איטית.

ללא שם, שיער

ללא שם, שיער

ללא שם, שיער

ללא שם, גורים

ללא שם (גור)

ללא שם (גור)

״שיער״ צולמה בחדר ששכרתי מהאוניברסיטה. בדירה, בין עשרות דירות, בין עשרות בניינים, כולם מלאים בסטודנטים, שבקרוב יוחלפו באחרים. הרהרתי על היותי חלק חילוף בתוך מכונה משומנת. הדירה, בניגוד אלי, נשארת במקומה, וצוברת אליה את חוויות הדיירים הרבים. הרצפה של חדר השינה הבריקה מכל שכבות הלקה שהעמיסו עליה. ובין השכבות שאריות גוף וחוויה – שיער, שריטות ובליטות כאלו ואחרות.

את ״גורים״ התחלתי בקיץ שעבר, כשביקרתי בארץ. הפער בין הדימוי לשימוש מעניין אותי; מעטפת קישוטית למציאות מחורבנת. זה מתח שאני ממשיכה לעבוד איתו, וכשאפשר למתוח את הדימוי ה׳׳משעמם׳׳ ולחלץ ממנו את היסוד החמקמק שלו, מגיעים למטען שמעבר. 

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה? 

נחשפתי לדי הרבה אמנים מפורסמים בזכות הלימודים. כצלמת, התלהבתי במיוחד לפגוש את שרה ואנדרביק, מוירה דייבי ולוקאס בלאלוק. איך היה? היה אחלה (לפעמים יותר, לפעמים פחות). יותר מכל, המפגשים האלו מחזירים לאותם שמות מרוחקים את הממד האנושי. ומשם, יש פרספקטיבה ותחושה של ״היי, אולי גם אני יכולה״.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו? 

פשוט ולא קל: זמן, מקום ליצור, ומקום להציג. נתחיל בתערוכת יחיד, ונתקדם משם. 

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

לא מאוד מסעיר, אבל היה מאוד נחוץ: עשרה זוגות גרבי קרסול ב־5.90$. בשנים האחרונות סגנון הלבוש שלי נהיה יותר ויותר פרקטי, ויוצא שאני קונה פחות.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

שיחות קטנות

שיחות קטנות

שיחות קטנות

נזילות לעיתים נספגות

ביצות

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden