כל מה שחשוב ויפה
DEDE. צילומים: מ״ל

המורשת הפרטית שלי: פרשנות אמנותית לנעלי ריבוק

ריבוק ישראל שיתפה פעולה עם 12 אמנים ויוצרים מקומיים לרגל השקת דגם חדש, ביניהם טליה צורף, אלרן גבאי, דדה ומקס בחמן, שמספרים על עבודתם

לרגל השקת הדגם החדש של מותג האופנה ריבוק, Classic Leather Legacy, פנתה ריבוק ישראל פנתהל־12 אמנים ויוצרים מקומיים, שיכינו עבודות חדשות תחת הכותרת ״המורשת הפרטית״. הם קיבלו חופש יצירתי מוחלט, ללא שום התערבות אמנותית, ויצרו מנעד של פרשנויות – ממוצגים פיזיים ועד לעבודות דיגיטליות. ארבעה מהיוצרים מספרים על תהליך העבודה על הפרויקט. 

טליה צורף

טליה צורף היא מאיירת אופנה ישראלית, שעבודותיה הוצגו במגזינים בינלאומיים ולאחרונה נבחרה כחלק מרשימת ״30 האנשים המבטיחים מתחת לגיל 30״ של מגזין פורבס. צורף עובדת עם מותגים ובתי אופנה מובילים כמו פנדי, שאנל, מיסוני, מייקל קורס ודיור. 

״הרעיון המרכזי היה ליצור דמות דמיונית מסדרת איורי האופנה שלי, Eyes of Fashion, שמציגה את נעלי ריבוק כשמלת ערב של הדמות, יחד עם קונטרסט של צבעוניות חופשיה״, היא מספרת על עבודתה שבולטת בזכות הצבעוניות הססגונית שלה. 

״היצירה מורכבת מתמונה של הנעליים בקומפוזיציה שצילמתי, עם איור דיגיטלי שיצרתי סביבן עם הרבה כתמים של צבע וקו חופשי. כך היא מבטאת את הקונטרסט בין עולם האופנה הצבעוני והכיפי, לעין השופטת, המגמדת את שאר האלמנטים בעולם זה וברשתות החברתיות״.

טליה צורף

אלרן גבאי

אלרן גבאי

אלרן גבאי הוא אמן ישראלי שחוקר צבע, צורה, מרחבי זמן ותנועה, תוך כדי קשר מתמיד עם הטבע והסביבה. ״היצירה נעשתה בהשפעת ובהשראת הצורה, הצבע וחידוש הדגם של הנעל״, הוא מספר על תהליך העבודה, שעשה שימוש בחומרים לא קונבנציונליים. ״היא מתכתבת עם הטבע ותופעות חריגות בו כמו שלג אדום. נוצר קישור של ה׳קלאסיות׳ והנצחיות של הטבע אל מול העידן העכשווי. 

״בניתי סט צילום במיוחד עבור הנעל, שבו יצרתי נוף עם הרים שפיסלתי פיזית ממלח, ולאחר מכן צבעתי אותם ידנית בגוונים שמתקשרים עם הדגם, כשברקע שלהם שמיים אדומים וצהובים עם תאורה משתנה, בניסיון לחקות את הטבע בצורה ריאליסטית, אך בצבעים שלא בהכרח קיימים או חריגים בטבע״.

Dede

דדה הוא אמן תל אביבי שעושה שימוש במדיות ובטכניקות שונות כדי לתקשר במרחב הציבורי. המוטיב המזוהה ביותר איתו הוא הפלסטר, שהחל לצייר בעקבות אירוע פוסט טראומתי שעבר בשירותו הצבאי. ״העבודה שלי מורכבת מציור, הצבת אוביקטים וצילום״, הוא מספר. ״הרכבתי שני סטים של צילום הכוללים עשייה אמנותית על הנעל עצמה והרכבת פיסול של אלמנטים אמנותיים.

״התוצר הסופי הוא דימוי פופי ועכשווי, רווי צבע ואמנות. בסט השני יש שימוש בפלסטרים בצורה יותר הומוריסטית: השתמשתי ברגליים שלי ובנעל הלא מצוירת, וצילמתי את הסט כך שיראה כאילו אני תלוי מהתקרה והפלסטרים הם אלה שמונעים ממני מליפול למטה״.

DEDE

מקס בחמן (Max164)

Max164

מקס בחמן, הידוע בכינויו Max164, עוסק באמנות דיגיטלית באמצעות שימוש בצילום ובעריכה גרפית. לעבודתו קו מזוהה המאופיין בצבעוניות עזה ובשילוב בלתי שגרתי של האוביקטים המצולמים, בסגנון עכשווי ומודרני, המשלב בתוכו טוויסטים לא אופייניים. 

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

״קיבלתי השראה מהצבעים של הנעל, הצהוב־חרדל והאדום־קטשופ״, הוא מספר. ״לקחתי שני דברים שכביכול שונים אחד מהשני ולא קשורים, הנעל והרטבים, ושילבתי אותם ביצירה אחת״. כך, הנעל נדמית כאילו היא דורכת על בקבוק הקטשופ, שמעניק לחלקים האדומים בנעל את הצבע שלה, ממש כמו עבודות קודמות של בחמן, שבהן הוא מצלם מעט פריטים ״רגילים״ כמו נורה, בננה או לחמנייה, משנה את הרקע שלהם בעריכה ובאמצעים הדיגיטליים השונים ובכך הוא יוצר מציאות חדשה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden