כל מה שחשוב ויפה
סבטלנה ריינגולד. צילום: רן הלל

סבטלנה ריינגולד נבחרה לתפקיד האוצרת ראשית של מוזיאוני רמת גן

פורטפוליו News: סבטלנה ריינגולד נבחרה לתפקיד האוצרת ראשית של מוזיאוני רמת גן. מוזיאון האמנות החדש של העיר מושלם בימים אלו בשטח של כ־3,000 מ״ר

האוצרת סבטלנה ריינגולד נבחרה לתפקיד האוצרת ראשית של מוזיאוני רמת גן. היא תכנס לתפקידה מיד לאחר החגים, במטרה להכין את אשכול הפתיחה ברבעון הראשון של שנת 2021, במוזיאון לאמנות החדש ההולך מושלם בימים אלו בשטח של כ־3,000 מ״ר. היא נבחרה לתפקיד על ידי ועדת מכרזים שכללה את עו״ד רועי ברזילי (סגן ראש העיר ויו״ר הדירקטוריון של המוזיאון), עדנה מושנזון, ד״ר רונית מילנו, שלומית נמליך ודורית ווליניץ.

ריינגולד, שמסיימת את כתיבת עבודה הדוקטורט שלה באוניבסיטת חיפה, היא בעלת תואר שני בתולדות האמנות והיסטוריה מאוניברסיטת חיפה. ריינגולד הועסקה במוזיאון חיפה מזה 24 שנים, ובשנים האחרונות מילאה את תפקיד האוצרת הראשית של המוזיאון. החל מ־2009 אצרה תערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד במוזיאונים השונים של העיר חיפה: מוזיאון מאנה־כץ, מוזיאון הרמן שטרוק וכן מוזיאון חיפה לאמנות.

מראה הצבה בתערוכה ״עושות היסטוריה״ במוזיאון חיפה לאמנות. צילום: מ״ל

ריינגולד גיבשה חזון אוצרותי ותכנית תערוכות רב שנתית לשני מוזיאונים חדשים שהצטרפו לחברת מוזיאוני חיפה בשנים 2013-2011 – מוזיאון מאנה־כץ ומוזיאון הרמן שטרוק. התערוכות שאצרה במוזיאון חיפה לאמנות שאפו לאפיין פרקטיקות אמנותיות עכשוויות ועסקו בסוגיות הבוערות של שדה האמנות הישראלית והבינלאומית. מבין התערוכות הבולטות שאצרה: אמנות מסוכנת, Fake News – Fake Truth, אנונימיX: סוף עידן הפרטיות, Shop it! ועושות היסטוריה, שהוצגה לאחרונה במוזיאון חיפה לאמנות.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

״כאוצרת אני שואפת ליצור מרחב המאפשר חיבור בין אמנות למעורבות חברתית״, מסרה ריינגולד בתגובה למינוי. ״גישה אוצרותית המתבססת על שילוב בין אמנות לחברה, יוצרת תרבות שוויונית ותורמת לדמוקרטיזציה אמיתית של השדה האמנותי. עבורי העשייה בתחומי האמנות היא דרך חיים ודרך פעולה חברתית ותרבותית״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

5 תגובות על הכתבה

 1. חוה ראוכר

  יישר כח!

 2. בלה

  מוזיאון רמת גן הרוויח בענק! אוצרת נהדרת ואמיצה

 3. כרמלה טייכמן

  בהצלחה

 4. איוי פוליג

  בהצלחה שאפו ,,

 5. בוצית

  אוצרת מעולה עם טעם משובח ורעיונות מדהימים, היא תחסר מאד בחיפה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden