כל מה שחשוב ויפה
קרקס הבריחה: שבוע העיצוב ירושלים 2021
מתוך The House of Glam, הוצאת גשטאלטן. צילומים באדיבות המגדלור

חדר קריאה // ספטמבר 2020

מדריך לחיים פשוטים ובני־קיימא; גלאם ועיצוב מקסימליסטי; נופים אוטופיים דמויי חלום; ההבטים החשובים של עיצוב פנים. ארבע המלצות של חנות המגדלור + 10% הנחה לקוראי פורטפוליו

פורטפוליו בשיתוף חנות המגדלור


The House of Glam

אין להם בושה, יש להם גלאם. כי שפע, עודפות והגזמה אינן מילים גסות בעיני עורכי הספר, שהוא חגיגה לעיניים של עיצוב פנים אקסטרווגנטי וחסר בושה. הספר מציע פרשנות עכשווית, לפעמים חצופה, של אר־דקו ושל עיצוב קלסי, כמו בסרטים הוליוודיים ממחצית המאה ה־20.

אולי כמחאה ותגובת נגד למינימליזם המודרני, למה שנחשב ״נכון״ ו״בטעם טוב״, מציג עולם העיצוב המקסימליסטי פתרונות יצירתיים למי שרוצה לעצב את ביתו בצבעים עזים, ולשחק באומץ עם צורות וחומרים מסגנונות שונים. בספר, שראה אור בהוצאת גשטאלטן, תיעוד מצולם ומידע על מגוון בתים, מאיטליה ועד לארצות הברית, המגלמים את הטרנד הדקדנטי של דור חדש וצעיר של מעצבי פנים כמו דייוויד אלחדף, כריסטינה סלסטינו  ונינה ישר.

הם לא מתביישים ללכת נגד הקונבנציות המקובלות ולחלום בגדול עם עיצוב מתריס, טפטים בהתאמה אישית, בדים אלגנטיים, שילובי צבעים מזעזעים, צורות גיאומטריות, ציטוטים מגוונים מההיסטוריה של האופנה והעיצוב והרבה רעש ויזואלי המהדהד לפעמים את קבוצת ממפיס האיטלקית.

The House of Glam – Lush Interiors & Design Extravaganza
256 עמודים, הוצאת Gestalten; שנת הוצאה: 2019
350 שקלים בחנות המגדלור או באתר

The House of Glam, הוצאת גשטאלטן


Making Living Lovely

״מי יכול לעזור לך בעיצוב הבית יותר מאשר החבר הגיי הכי טוב שלך? כנראה שרק שניים כאלה״, אמר ג׳ונתן אדלר, אחד המעצבים המובילים בעולם, על הספר שבו חולקים את סודות העיצוב שלהם Jordan Cluroe ו־Russell Whitehead, השותפים לחיים ובסטודיו לעיצוב פנים 2LG מדרום־מזרח לונדון. בעולם המוצף בפוסטים באינסטגרם ובדימויים בפינטרסט, לא כל כך פשוט למי שאינו בעל מקצוע לקבל החלטות בעיצוב פנים. מטרת הספר ״בחלקו ספר עיצוב, בחלקו מדריך לעזרה עצמית״, כדברי המחברים – היא לסייע בהתמודדות עם האתגר הזה.

בספר, הכולל יותר מ־250 צילומים ורואה אור בהוצאת Thames & Hudson, שמונה פרקים העוסקים בכל ההבטים החשובים של עיצוב פנים: בניית מפת דרכים לתהליך העיצוב, זיהוי וגילוי של סגנון אישי, שימוש בצבע, בדפוס ובמרקם, בחירה של חומרי גלם, תהליך האוצרות של חפצים ועוד ועוד.

זוג המעצבים מציג בספר כמה מהפרויקטים שלהם בחמש השנים האחרונות, בעזרת צילומים של מייגן טיילר, שאותה הכירו במסיבת החתונה שלהם, וכן עבודות של כמה מהמעצבים האהובים עליהם ברחבי העולם. המטרה המוצהרת שלהם בספר היא להציע עזרה בעיצוב תוך התמקדות באנשים ובדרך שבה אנו משתמשים בחללי המגורים שלנו, כדי שנוכל לבנות את ביטחוננו העצמי ולעצב את הבית בדרך המתאימה בדיוק עבורנו.

עושה רושם שהם מצליחים בכך, אם נאמין למעצב האופנה, איש העסקים והבלוגר הנרי הולנד, שהתלהב מהספר ואמר: ״סוף סוף, ספר עיצוב פנים שמבין עד כמה קרוב הקשר בין הרווחה הרגשית שלנו לחלל המגורים שבו אנו חיים״.

Making Living Lovely
208 עמודים, הוצאת Thames & Hudson; שנת הוצאה: 2020
160 שקלים בחנות המגדלור או באתר 

Making Living Lovely


Dreamspaces and Artificial Architecture

כולנו מכירים שיטות של עיבוד דיגיטלי המשמשות אדריכלים ומעצבי פנים כדי לדמיין ולהציג חללים לפני תחילת הבנייה. דור חדש של אמנים דיגיטליים לוקח טכניקות דיגיטליות של עיבוד מחשב ואמנות תלת־ממדית צעד נוסף קדימה, כדי ליצור סצינות מעולם אחר, שאי אפשר יהיה כנראה לבנות לעולם. ואולי בעצם כן?

הספר, בהוצאת גשטאלטן, הוא הזמנה למסע בין נופים אוטופיים דמויי חלום, מבנים ביזאריים ועיצוב פנים יוצא דופן, המתרחש באזורי הביניים שבין מציאות לפנטזיה. זהו מעין חלון ראווה לעתיד עיצוב הפנים והאדרכילות, המציג סדרת עבודות אמנות פופ־ארט דיסטופיות של פיליפ הודס, נופים אורבניים סוריאליסטיים של מסימו קולנה, קומפוזיציות מופשטות של אזקיאל פיני (מייסד סטודיו Six N. Five) ועבודות מפעימות של רבים טובים אחרים, שבהיותם משוחררים ממגבלות העולם הפיזי, מצליחים לעורר השראה ואולי אף לרמוז על פריצת גבולות עתידית באדריכלות ובעיצוב הפנים.

Dreamscapes & Artificial Architecture
208 עמודים, הוצאת Gestalten; שנת הוצאה: 2020
240 שקלים בחנות המגדלור או באתר 

Dreamscapes & Artificial Architecture, הוצאת גשטאלטן


Simply Living Well

מדריך עיצוב ולייפסטייל לחיים טובים, פשוטים, בני־קיימא, שבכוחו לסייע להפחית את טביעת הרגל האקולוגית שלנו, למען הדורות הבאים. ״אני רוצה לחשוב שזה מסוג הספרים שסבתא שלך הייתה יכולה לתת לך״, כותבת מחברת הספר, ג׳וליה ווטקינס, בעלת חשבון האינסטגרם הפופולרי simply.living.well, ולו יותר מרבע מיליון עוקבות. 

״אני רוצה לחשוב שזו היד המושטת שלה, חולקת את מה שבימיה היה רגיל אבל נראה היום יוצא דופן. כמובן שהיא לא כתבה את הספר הזה – היא חייתה אותו. באשר לי, הייתי צריכה קודם כל ללמוד את זה, אחר כך לחיות את זה, ורק אחר כך להתחיל לכתוב את זה, הכל בשאיפה לחיים פשוטים, איטיים, ברי־קיימא״.

התוצאה: ספר עשיר בטיפים, תרופות ופטנטים שימושיים לעיצוב הבית, לחיי היומיום וגם לא מעט מתכונים, הכל מלווה בצילומים ובהנחיות צעד־אחד־צעד לביצוע – הזמנה לשינוי חיי היומיום, להתרחקות מכימיקלים מזיקים, פלסטיק ומנהגים בזבזניים, לעיצוב חיים יפים, פשוטים ונקיים.

Simply Living Well: A Guide to Creating a Natural, Low-Waste Home
240 עמודים, הוצאת Hardie Grant Books
שנת הוצאה: 2020
150 שקלים בחנות המגדלור או באתר 

Simply Living Well, הוצאת Hardie Grant Books


המגדלור חנות הספרים העצמאית רח׳ מקווה ישראל 18, תל אביב

  • 10 אחוז הנחה לקוראי פורטפוליו בהגעה פיזית לחנות או בהזמנה טלפונית

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden