כל מה שחשוב ויפה
ליטל מור. צילום: מ״ל

מה קורה // ליטל מור

ליטל מור לא נהנית מהיצירה של העבודות שלה ״כי הן דורשות התמודדות״, עם חיטוט בלתי פוסק שהפך לגילוף שהפך להכלאה של טמפון, וקליע 9 מ״מ שהפך ליותר מ־300 הדפסי לינולאום

מי?

ליטל מור, 31, תל אביב.
פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

נשואה בלב ליותם, 5 שנים + 2 כלבים.

מה בצלחת?

אני צמחונית/דגיגונית ואוכלת דגים מדי פעם. המאכלים האהובים הם אורז של סבתא על כל סוגיו, מאפים חסרי ערך תזונתי וטארט לימון. לא אוכל בחיים מלון.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

אני מציגה תערוכת יחיד ראשונה בבית האמנים בירושלים. אצר אותה מארק ישאייב, שראה את עבודת הגמר שלי במכללת ויצו חיפה (שנינו למדנו לתואר ראשון בצילום, בהפרש של כמה שנים), ושאל אם אני רוצה להציג כחלק מפרויקט נדבך. 

מה שחשוב לדעת על העבודות שלי הוא שהן מגיעות ממקום של התבוננות, של מחשבות ארוכות ועמוקות, שאני לא נהנית מהיצירה שלהן כי הן דורשות התמודדות. ככה נולדה עבודת ההדפסים שלי, החיטוט הבלתי פוסק הפך לגילוף שהפך להכלאה של טמפון וקליע 9 מ״מ שהפך ליותר מ־300 הדפסי לינולאום. קראתי לעבודה הזו ״שלפי את הנצרה״, כי זה קצת מצחיק וקצת מגוחך וגם כי אלה החיים: גליונות על גליונות של מצבי אבסורד טהורים.

העלמות בדיכאון'

שלפי את הנצרה'

לבריאות

נקודה לנקודה

אומרים שצריך לנבור בפנים כדי למצוא תשובות iזה ליטרלי מה שעשיתי. אני רואה את העבודות שלי כפמיניסטיות, וגם כדרך למצוא משמעות כאשה במדינת ישראל כי פה אני חיה. לא דואגים לבטחון שלנו אז הקמתי צבא מטאפורי והדימוי של שליפת ״הנצרה״ מעיד על זעם גדול שמשתחרר, כמו רימון. 

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

מלמלתי שאלה מבויישת לאנדרה סרנו כשהציג בגלריה של מוסררה ב־2014. הוא חבש כובע בוקרים, היה מחוייך מאד והסכים להצטלם איתי. 

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

הייתי רוצה לתכנן טלוויזיה שפולטת ריח והצופה יכול לשלוט על מה הוא רוצה להריח ומה לא. אם יהיה ריח רע אהיה חייבת לקום מהספה, אם יהיה ריח טוב אולי ארדם על הספה. זה קצת כמו דימוי עוגית המדלן של מרסל פרוסט בגרסה העתידנית שהורגת את האקראיות. 

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

אוברול ג׳ינס, כי זה פרקטי ואפשר ללכת עם חולצות בטן מבלי שיראו את הבטן למי שסובלת מתסמונת קדם־וסתית מהגיהנום שגורמת לה להתנפח. חוץ מזה אני לא אוהבת לקנות בגדים בקיץ כי אני פשוט מחכה שהוא יגמר. לא מתחברת לעונה הזאת.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden