כל מה שחשוב ויפה
אורי בן צבי ומאיה בן דוד, הביאנלה במוזיאון ארץ ישראל. צילום: הדר סייפן

המעצב אורי בן צבי מונה לראש המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון טכנולוגי חולון

פורטפוליו News: המעצב אורי בן צבי מונה לראש המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון טכנולוגי חולון. יחליף את לוקה אור שכיהן בתפקיד בארבע השנים האחרונות

אורי בן צבי, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון טכנולוגי חולון, ובעל תואר שני מאוניברסיטת RMIT (אוסטרליה), שבה עשה מחקר עיצובי בקיימות בתוך תרבות תרמילאית ביעדי קצה במדינות מתפתחות. עם תום לימודיו נסע למזרח ובמשך שלוש שנים תיעד ולמד את סביבות המחייה והתרבות המקומית במדינות מתפתחות בדרום מזרח אסיה.

עם שובו ארצה פתח את הסטודיו שלו, החל ללמד במכון במחלקה לעיצוב תעשייתי, ופתח סטודיו לעיצוב בחומרים ממוחזרים, שבמסגרתו עיצב ריהוט וחלל ללקוחות פרטיים ומוסדיים (מרכזי חינוך למחזור) תוך הקפדה על שימוש חדש בחומרים מהמבנה עצמו.

לפני חמש שנים סגר את הסטודיו והוא מתמקד בפרויקטים למוזיאונים ותערוכות. עבודה שלו (עם מאיה בן דויד) מוצגת בחודשים אלה בביאנלה לעיצוב ולאומנויות במוזיאון ארץ ישראל, תל אביב.

״אני מעצב שעוסק במערכות בנות קיימא והנושא קרוב ללבי. אני נכנס לתפקיד ראש המחלקה הגדולה והוותיקה ביותר בארץ, ואני שואף לראות אותה מסתעפת וגדלה בהתאם לשינוי שעובר תחום העיצוב בכללותו״, אומר בן צבי לרגל המינוי.

אורי בן צבי. צילום: שחר תמיר

״בוגר של הפקולטה לעיצוב צריך ארגז כלים מגוון ובעזרת המגוון הזה עליו למצוא את דרכו. תוכנית הלימודים כוללת היום גם הכשרה בשימוש בטכנולוגיות דיגיטליות, מתוך הכרה שזה הכיוון שאליו העולם הולך, אולם במקביל אנו ממשיכים לעסוק בחומר.

אני רואה את תפקידנו כמתווי דרך, מורים ומנחים המאפשרים לסטודנטים לבחון מנעד רחב של תחומים שיאפשרו לבוגרים להשתלב בתעשייה ולמצוא את דרכם האישית. אנו, כאקדמיה צריכים לתת להם כלים, ומתוך הוורסטיליות הזו יצאו אלה שיובילו את עולם העיצוב״.

פרופ׳ דודי ראב״ד, דיקן הפקולטה לעיצוב במכון טכנולוגי חולון: ״עיצוב תעשייתי המרחיב ומעדכן את גבולות הגיזרה ותחומי העיסוק של התחום, הם כיוון הפעולה של המחלקה לעיצוב תעשייתי לאורך השנים, ובחירתו של אורי בן צבי המחליף את לוקה אור, היא צעד נוסף בכיוון הזה״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden