כל מה שחשוב ויפה
אפרת חכימי, ציון 101: אקדח

אפרת חכימי היא הזוכה בפרס פרסר 2020

פורטפוליו News: הזוכה לשנת 2020 בפרס לורן ומיטשל פרסר לצלם ישראלי צעיר היא האמנית אפרת חכימי. הפרס כולל מענק כספי בסכום של 5,000 דולר ותערוכת יחיד במוזיאון תל אביב

אפרת חכימי (נ׳ 1982) היא בוגרת תואר שני מבית הספר של המכון לאמנות של שיקגו, 2019, ולימודי אמנות מהמדרשה לאמנות, בית ברל, 2016. היא הציגה תערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. ב־2018 זכתה בפרס הבין־לאומי לצילום ע״ש כ״ץ. כמו כן זכתה במלגות מחקר במסגרת עבודתה האמנותית, וסיימה בהצטיינות את לימודיה במדרשה. התערוכה של חכימי תוצג לקראת סוף 2021. 

צוות השופטים בוועדת הפרס כלל את דורון רבינא, אוצר ראשי במוזיאון תל אביב לאמנות; קרולינה לבנדובסקה, אוצרת הצילום במרכז פומפידו, פריז; מייקל בנסון, מייסד יריד הצילום Photo London, ומנהל ה־Prix Pictet, מהפרסים המכובדים והמובילים בעולם בתחום הצילום.

ציון, פרק2, יוטה

אבנים קטנות

מתוך נימוקי השופטים: ״אפרת חכימי משלבת באמנותה תצלומים, סרטים, טקסטים ואוביקטים, ויוצרת מבט מקורי וביקורתי על סוגיות פוליטיות בהקשרים תרבותיים שונים. היא נשענת על מחקר היסטורי ותיעוד שהטון הכמו־מדעי שלהם, הוא המקום שתחתיו חוסים המניפולטיביות והביקורתיות. חכימי עוסקת באופנים מקוריים בערעור על יסודות תרבותיים כמו אמונה, קיצוניות דתית, יחסי גומלין בין גיאוגרפיות שונות והכוחות הכלכליים והפוליטיים המעצבים אותם״.

פרס לורן ומיטשל פרסר הוא פרס שנתי המוענק מטעם מוזיאון תל אביב לאמנות זו הפעם השישית. הזוכים הקודמים בפרס הם רמי מימון, מארק יאשאייב, רונית פורת, דניאל צאל ואלי סינגלובסקי. 

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden