כל מה שחשוב ויפה
גאי ספרן־לולאי, המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל. צילום: דניאל חנוך

הרשימה המשותפת // 24.09.2020

זומאין בבצלאל, מחוץ למסגרת עם בית אבי חי ומוזיאון תל אביב, תערוכה ותחרות למדיה דיגיטלית של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, פסטיבל אנימיקס גם בסגר

זומאין במחלקה לתקשורת חזותית בצלאל

זומאין, סדרת מפגשים מקוונים עם בוגרות ובוגרי המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל. בכל מפגש יציגו שישה סטודנטים.ות את פרויקט הגמר שלהם.ן, יספרו על מקורות השראה ועל תהליך היצירה, ויציגו חומרים שירדו בעריכה, סקיצות ועוד. לאחר הצגת הפרויקטים יתקיים דיון ויוקדש זמן לשאלות הצופים. המפגשים יהיו פתוחים לקהל הרחב, יונחו על ידי סגל המחלקה ואורחים.ות מבחוץ, ויותנו בהרשמה מראש.

המפגש השני, שיייערך הערב בהנחיית ג׳ודית אשר בשעה 19:00 תחת הכותרת חילוף חומרים, יעסוק בטקסטיל, איור, פיסול, מגזרות נייר, וגם קצת פלסטלינה. המפגש השלישי בהנחיית תרזה בן פורת, ארבע קירות, יעסוק בפרידה, בידוד, זיכרון וגעגוע; והמפגש הרביעי בהנחיית להב הלוי, מקום, יעסוק בין יהודה, שומרון לשומקום.

מאור מיכאלוב, המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל. צילום: דניאל חנוך

אלמגרין ודראגסט, מתוך התערוכה במוזיאון תל אביב. צילום: אלעד שריג

מחוץ למסגרת: בית אבי חי ומוזיאון תל אביב

פתח שער, הפרויקט המקוון של בית אבי חי, כולל מגוון תכנים שיועלו לאורך כל חגי תשרי: ראש השנה, יום כיפור, סוכות ושמחת תורה. הפרויקט כולל גם את מחוץ למסגרת, שיתוף פעולה עם מוזיאון תל אביב הכולל שבעה סרטונים קצרים: כל סרטון מציע ניתוח ליצירות אמנות הנוגעות לחג.

הסרטים שכבר עלו: רותי דירקטור,אוצרת לאמנות עכשווית, על העתיד המלנכולי של צמד האמנים אלמגרין ודראגסט; דלית מתתיהו, אוצרת בכירה לאמנות ישראלית, על בעל תוקע של בוריס שץ; סופיה בארי ליפשיץ, עוזרת אוצרת, אמנות מודרנית ואמנות אירופאית 16-19, על עקדת יצחק של מנשה קדישמן.

יעלו בקרוב: דלית מתתיהו על תימני כנרת; נועה רוזנברג, אוצרת אמנות מודרנית ואמנות אירופאית 16-19, על יונה הנביא כאמן מודרני; סופיה בארי ליפשיץ, על הגוטליב האחרון; רותי דירקטור, על ביתר מתיקות נגנו את הריקוד של ויליאם קנטרידג׳.

התערוכה והתחרות הבינלאומית למדיה דיגיטלית

Wander, התערוכה והתחרות הבינלאומית למדיה דיגיטלית במהדורתה השלישית – כחלק מהפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים וסטודנטיות – מציגה פרויקטים פרי עבודתם של סטודנטיות וסטודנטים מכל העולם היוצרים במגוון פלטפורמות שונות מעולם המדיה הדיגיטלית. מציאות מדומה, מציאות רבודה, מיצגים אינטראקטיביים ופלטפורמות רשת הן רק חלק מהכלים החדשים להעברת סיפור בעידן הטכנולוגי. התערוכה שמה דגש על עבודות אינטראקטיביות ואימרסיביות מבוססות נרטיב, הבוחנות את השילוב בין יצירה וסיפור לבין טכנולוגיות מתקדמות.

אמיר כהן, ממחפש. מתוך Wander

איתמר דאובה, מתוך פסטיבל אנימיקס

אנימיקס גם בסגר

אנימיקס תל אביב – הפסטיבל הבין לאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה – התקיים השנה בפעם ה־20 בגרסת רשת. לרגל החגים ולאור תקופת הסגר, החליטו מפיקי הפסטיבל להחזיר את הפסטיבל ל״גל שני״ ברשת, שבמסגרתו יוצגו מחדש 16 מתכניות הפסטיבל ששם השנה דגש מיוחד על האנימציה הישראלית העכשווית ומפגשי אמן מובילים בתחום הקומיקס, הקריקטורה והאנימציה בארץ. בין התכנים שאפשר יהיה לצפות בהם: מפגשי אמן עם זאב שושקה אנגלמאיר, איתמר דאובה (יקיר הפסטיבל השנה), עמוס אלנבוגן ועוד. הגישה להרצאות ולמפגשים בתאריכים 18.9-12.10. מחיר כרטיס 10-20 ₪ למפגש.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden