כל מה שחשוב ויפה
גיא חיות. צילום: גילי לוינסון

גיא חיות יעמוד בראש המחלקה לאנימציה במנשר

פורטפוליו News: גיא חיות יעמוד בראש המחלקה לאנימציה במנשר. יחליף את יוני שלמון שכיהן בתפקיד בשש השנים האחרונות

גיא חיות, אנימטור ומאייר, נבחר לעמוד בראש המחלקה לאנימציה במנשר. חיות, בוגר המחלקה לאנימציה במנשר, החל את עבודתו כפרילאנסר עוד בזמן הלימודים, ועד היום מנהל עסק עצמאי לאנימציה, איור, ציורי קיר ותערוכות.

הוא אצר שתי תערוכות המשלבות אנימציה ואיור במסגרת שבוע האיור 2016 ו־2018, והציג תערוכות יחיד בגלריות שונות בתל אביב ובניו יורק. בנוסף השתתף בשני הפרוייקטים של מוזיאון הפופ־אפ בתל אביב, כצייר כמפיק וכאוצר.

״אני מתרגש לצאת לדרך חדשה עם המחלקה לאנימציה״, אמר חיות בתגובה למינוי. ״יוני שלמון עשה עבודה מדהימה במשך שש שנים והייתי עד לכך עוד כסטודנט במחלקה. ״המחלקה במנשר פונה לאנימציה הן מנקודת מבט של מבע קולנועי והן מהכיוון של אמנות ניסיונית או מופשטת. בכך היא פותחת קשת רחבה של פרשנויות ויצירות משלל סוגים וצבעים.

״צוות המרצים והשילוב בין הפן הטכני לחשיבה אמנותית גידלו דורות של אנימטורים עסוקים ומוצלחים, ורשימה ארוכה של סרטי גמר עטורי פרסים שהשתתפו באין־ספור פסטיבלים ברחבי העולם. 

אחת המטרות שלי היא למצוא את האיזון הנכון בין חשיבה של תעשייה לחשיבה אמנותית יצירתית, ולאפשר סביבת לימודים מפרה ויסודית ככל האפשר לדור הבא של האנימטורים בארצנו, ליצור שיתופי פעולה בתחומי האמנות השונים כמו אנמנות פלסטית, קולנוע, כתיבה, תקשורת חזותית  ומוסיקה, ולייצר עולם חדש ומצויר שכולנו זקוקים לו בימים אלו״.

עודד ידעיה, מנהל מנשר, מסר ש״לאחר שש שנים מסורות ומושקעות שבהן כיהן כראש מחלקת אנימציה, ביקש יוני שלמון לפרוש, להשתלב בתעשיה ולהשקיע יותר מזמנו בעבודה עצמאית. גיא חיות, יוצר מוכשר ובוגר מצטיין של מנשר מלפני שש שנים, מלווה אותנו בהדרכות, באוצרות ובתחומים נוספים. היכרותו עם רוח מנשר תעזור לו להיכנס לנעלי קודמיו במהירות ולקדם את המחלקה״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden