כל מה שחשוב ויפה
דב גנשרוא בבית בנימיני. צילומים: שי בן אפרים

הרשימה המשותפת // 15.10.2020

חפצים תחת חקירה בבית בנימיני, ציפור הנפש למען הלומי קרב ונפגעי פוסט טראומה, חפירות ארכיאולוגיות במרתפים דיגיטליים

חפצים תחת חקירה בבית בנימיני

בוקר של הרצאות מקוונות בעקבות התערוכה ״XYZT:  חומרי חקירה״ בבית בנימיני, יתקיים מחר (שישי 16.10) בשיתוף המעבדה לארכיאולוגיה חישובית במכון לארכיאולוגיה של האוניברסיטה העברית. במהלך יום העיון ייפגשו ארכיאולוגים עם מעצבים/אמנים על מנת להתבונן יחד בעבר ובהווה דרך חפצים ולדון בשאלות שונות העולות מהם ומהמפגש בין הדיסציפלינות השונות.

מה בין שחזור העבר להבנת ההווה? מהן ההשפעות של טכנולוגיות משתנות על שפה חומרית? כיצד הפיכת חפץ ל״ענן נתונים״ מאפשרת יצירת חפץ חדש ומה ההשפעות של קוד פתוח על הידע האנושי ועל התרבות? מה בין סגנון אישי לייצוג תרבותי? כיצד אפשר באמצעים דיגיטליים לעצב מחדש זהויות ולשנות את תפיסתנו ביחס למציאות החומרית? 

בין המשתתפים: קרן נבנהויז, אוצרת התערוכה, המעבדה לארכיאולוגיה חישובית במכון לארכיאולוגיה; שלומית באומן, אוצרת התערוכה ואוצרת ראשית – גלריה בית בנימיני; ד״ר כרמל ווייסמן, חוקרת תרבות דיגיטלית; המעצבים מאיה בן דוד, דב גנשרוא ושרן אלרן; ועוד. הכנס יועבר בזום בחינם, יש להירשם מראש.

מאיה בן דוד בבית בנימיני

Stratasys בבית בנימיני


ציפור הנפש למען הלומי קרב ונפגעי פוסט טראומה

הפרסומאית יערית שושן־סבג ועמותת שותפות מגן ישראלית גייסו בהתנדבות 30 סלבריטאים ואח״מים, שהצטלמו כל אחד עם נפגעי פוסט טראומה והלומי קרב אל מול עדשות המצלמה של צלמים מובילים. הצילומים מוצגים בתערוכה ציפור הנפש, שהייתה אמורה להיפתח בחודש שעבר והועלתה במלואה לאתר של העמותה עקב הסגר. האתר מאפשר לצפות בעבודות ולרכוש אותן, כתרומה עבור המשך פעילותה של העמותה.

בין המשתתפים בתערכה: נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר החוץ גבי אשכנזי, נפתלי בנט, השחקנית רונה לי שמעון, לוסי האריש, אברי גלעד, הזמר איתי לוי, רוית אסף, נטע גרטי, המוזיקאי והשחקן צחי הלוי, מורן אטיאס, זיו שילון, עופר שלח ורבים נוספים. כל אחד מהמשתתפים עמד מול עדשת המצלמה כשהוא מצולם עם נפגע פוסט טראומה בתמונה המנסה לספר בפריים בודד את סיפורו האישי של הנפגע.

נשיא המדינה ראובן ריבלין עם ליאור ניר. צילום: ליאור ניר

עומר מידן עם השחקן והמרצה דין מירושניקוב. צילום: איתן ברנט


מוטי יפרח במכללת הדסה

בעלת האוב: חפירות ארכיאולוגיות במרתפים דיגיטליים

בעלת האוב, התערוכה הווירטואלית של הצלם מוטי יפרח (אוצרת: יהודית גואטה), שתיפתח ביום רביעי 21.10 בגלריה לצילום במכללת הדסה, תאפשר לצופים הצצה אל המרחבים הנוספים הזמינים ליוצרים כעולמות לשיטוט וליצירה. כניסתו של מוטי יפרח אל המאגר הארכיוני  הגדול של הצלם סי. אם. בל (Charles Milton Bell), צלם פורטרטים מהמאה ה־19, מאפשרת בחינה של הפורטרט המקורי מול זה שנוצר והשתנה במהלך הזמן: דמות חדשה אחרת מזו שחווה ויצר היוצר במקור.יפרח מחייה את הצלם ופעולתו ומעביר אותה אל המאה ה־21.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden