כל מה שחשוב ויפה
זויה צ׳רקסקי, מתוך 30+ במכללת הדסה

הרשימה המשותפת // 12.11.2020

30 שנה לעלייה מברית המועצות לשעבר, דייוויד הוקני בדוקוסטרים, הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה חוגג 15

30 שנה לעלייה מברית המועצות לשעבר במכללת הדסה

שוטף 30+, תערוכה אינטרנטית במלאת 30 שנה לעלייה מברית המועצות לשעבר, מוצגת בגלריה עזריאלי של מכללת הדסה (אוצרות: טל שוורץ, גילי רומן, קארינה ס. לינצקי). התערוכה נולדה כתגובה לתופעה תרבותית רחבה – קבוצות פייסבוק, ערבי שירה, יצירות אמנות וסיפורים אישיים תחת ההאשטאג ״סיפור העלייה שלי״. כולם מנסים לתת ביטוי, לנסח את התחושות והחוויות של בני ובנות העלייה מברית המועצות לשעבר.

 התערוכה מנסה לתת ביטוי למגוון נקודות מבט ונרטיבים, למסע האישי והקולקטיבי של העלייה לישראל ותהליכי הקליטה בחברה הישראלית. היא בנויה כאתר אינטרנט ובו שישה שערים שלכל אחד נושא כמו כגון טעם, שפה, זמן או מרחק. היא מנסה להתאים את עצמה לזמן ולמקום, לאפשרויות של המדיום ולשימוש בטכנולוגיה, על מנת ליצור  חיבורים והקשרים חדשים.

סשה טמרין מתוך 30+ במכללת הדסה

birds

דייוויד הוקני בדוקוסטרים

באמצע שנות ה־70, הרבה לפני שיצירותיו נמכרו בעשרות מיליוני דולרים, דייוויד הוקני כבר היה סופרסטאר תרבותי, ולכן לא מפתיע שהבמאי ג׳ק האזָן בחר להציב אותו בלב סרטו יוצא הדופן, A Bigger Splash, שיוקרן עד סוף נובמבר בדוקוסטרים של דוקאביבהסרט עוקב אחר הוקני בעיצומו של משבר פרידה מבן זוגו דאז, ובמהלך עבודתו על כמה מיצירותיו הגדולות ביותר.

התיעוד הריאליסטי משולב בבדיה ופנטזיות, שחלקן אירוטיות מאוד, והיוו פריצת דרך של ממש בהצגת אהבה הומוסקסואלית בקולנוע. הוקני הצעיר וחבריו הבוהמייניים נעים בין מועדונים, גלריות ותצוגות אופנה בלונדון וניו יורק. התוצאה הייתה אינטימית כל כך, שהוקני הציע לבמאי 20 אלף פאונד כדי לגנוז את הסרט. הוא סירב, והפנינה הקולנועית הזו זוכה כעת לעותק דיגיטלי מחודש.

A Bigger Splash. צילום: Buzzy Ltd

הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה חוגג 15

הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה חוגג 15 שנים לקיומו ויתקיים בפורמט דיגיטלי במשך עשרה ימים בתאריכים 12-22.11. 185 סרטים יוצגו בפסטיבל מ־31 ארצות שונות, עם שלל בכורות ארציות מפסטיבלי הקולנוע המובילים בעולם ביניהם: קאן, ונציה, ברלין, רוטרדם, טורונטו, לוקרנו, קרלובי וארי, סן סבסטיאן, HOTDOCS ועוד.

בין הבכורות בעולמיות בפסטיבל הדרמה הניסיונית בגוף שלישי, סרטם של זוהר מלינק עזרא ורועי ויקטוריה חפץ, שגם משתתפת בסרט בתפקיד הראשי. העלילה עוקבת אחרי ויקטוריה, בת 36, שנמצאת בעיצומו של תהליך התאמה מגדרית שבו היא לומדת לחוות את זהותה בדרך חדשה. ויקטוריה משוועת לחוות שחרור מהכבלים של הגוף. במשך לילה אחד אנו מתלווים אליה למסע אינטימי וכואב, שבו היא תמתח את גבולות הגוף, הנפש והרוח.

רועי ויקטוריה חפץ וזוהר מלינק עזרא, גוף שלישי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden