כל מה שחשוב ויפה
קובי בן מאיר. צילום: דן ענבר

אוצר ראשי חדש למוזיאון חיפה לאמנות, קובי בן־מאיר

פורטפוליו News: ועדת האיתור של מוזיאון חיפה לאמנות בחרה בד״ר קובי בן־מאיר לתפקיד האוצר הראשי של המוזיאון; יחליף את סבטלנה ריינגולד שנבחרה לאחרונה לתפקיד האוצרת ראשית של מוזיאוני רמת גן

קובי בן־מאיר, 42, מונה לתפקיד האוצר הראשי של מוזיאון חיפה לאמנות, וצפוי להתחיל את עבודתו במוזיאון חיפה בתחילת ינואר. בן־מאיר הוא אוצר וחוקר של אמנות עכשווית, ומאחוריו 17 שנים במגוון תפקידים בתחומי האוצרות והחינוך במוזיאון ישראל. 

בין התערוכות שאצר לילה טוב (2012) ומסעות (2014), שבהן הפגיש בין יצירות אמנות עכשוויות מישראל והעולם ובין חפצים מתרבויות שונות מן העבר. בנוסף הוא אצר עם ריטה קרסטינג את התערוכה ז׳ורז׳ אדאגבו: אפריקה בירושלים (2016), ועבד עם אמנים מובילים נוספים מהארץ ומהעולם.

ב־2017 היה המנהל האוצרותי של פסטיבל המוזיקה הבינלאומי במוזיאון ישראל, רואים את הקולות. גישתו האוצרותית מתאפיינת באינטגרטיביות, בשילוב בין אמנות עכשווית ובין תרבות חזותית מן העבר, ובין האמנויות השונות. 

מלבד היותו אוצר, בן־מאיר הוא חוקר של תרבות חזותית עכשווית ומלמד באוניברסיטה העברית בירושלים. עבודת הדוקטורט שלו מהאוניברסיטה העברית בחנה ייצוגים של מסעות באמנות עכשווית כביטוי לסוגיות פוליטיות. בין פרסומיו, מאמרים על אודות אמנות ישראלית בשנות ה־70 והאמנית סוזן הילר. בשנים 2019־2017 היה עמית מחקר בחוג לתולדות האמנות של האוניברסיטה החופשית בברלין. 

birds

בתגובה למינוי אמר בן־מאיר: ״מוזיאון חיפה לאמנות הוא חלק מהותי בנוף התרבותי בישראל. השורשים העמוקים שעליהם ניצב המוזיאון – האוסף המעולה, התערוכות המכוננות שהציג, והסביבה העירונית והאנושית – הופכים אותו למקום המדויק למלאכת טוויית קשרים בין אמנות, רעיונות וא.נשים. אני נרגש מהאמון שניתן בי בהובלת הקו האוצרותי שלו, ונלהב להצטרף לצוות מוזיאוני חיפה״.

בראש ועדת האיתור שכללה את האוצרות אלן גינתון, מירה לפידות ועדנה מושנזון, עמדה יו״ר דירקטוריון מוזיאוני חיפה, נעמה לזימי. מנכ״ל מוזיאוני חיפה, יותם יקיר, אמר: ״קובי בן־מאיר הוא האדם הנכון להצעיד קדימה את מוזיאון חיפה למקום משמעותי בעולם התרבות בישראל. 

״מוזיאון חיפה יגבש לעצמו בתקופה הקרובה כיוון ודרך, ומסילות לליבם של קהלים חדשים ומגוונים – ואני משוכנע שקובי הוא האדם הנכון להוליך את התהליך המרתק הזה ולהצליח בו בגדול״. 

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden