כל מה שחשוב ויפה
תמיד כאן, תמיד בצלאל
יונית קולב רזניצקי
יונית קולב רזניצקי. צילום: איתי נדב

יונית קולב מונתה למנכ״לית מוזיאון ארצות המקרא ירושלים

פורטפוליו News: יונית קולב רזניצקי מונתה למנכ״לית מוזיאון ארצות המקרא ירושלים; תחליף את אמנדה וייס שכיהנה בתפקיד ב־12 השנים האחרונות

הוועד המנהל של מוזיאון ארצות המקרא בירושלים אישר פה אחד את המלצת ועדת האיתור למנות את יונית קולב רזניצקי למנכ״לית המוזיאון. תחליך את אמנדה וייס, בתה של בתיה בורובסקי, מייסדת המוזיאון שסיימה את תפקידה בסוף יולי בתום כהונה בת 12 שנים.

יונית קולב רזניצקי, בת 39, בוגרת תואר שני בלימודי תרבות מהאוניברסיטה העברית, כיהנה בשנה האחרונה כמנכ״לית מוזיאון יהדות איטליה בירושלים. במסגרת תפקידה הובילה קולב תהליך מתיחת פנים למוזיאון שכלל שיפוץ נרחב, פתיחת חלל חדש לתערוכות מתחלפות ויצירת חיבורים בין יודאיקה לעיצוב ואופנה.

קולב הייתה שותפה להקמת וייסוד מרכז נווה שכטר וגלריה שכטר בתל אביב, וניהלה אותו במשך שנים רבות. במסגרת זו הובילה העמותה תחת ניהולה עשרות פרויקטים בתחום התרבות והאמנות בהם תכניות רזדנסי, תערוכות אמנות ועיצוב, פרויקטים בתחום המוזיקה והספרות ועוד.

birds

בתגובה למינוי אמרה קולב: ״בעידן הדיגיטלי שבו הידע נגיש וזמין לקהל הרחב, מוזיאון ארצות המקרא אינו מחזיק במעמדו מכוח הסמכות החיצונית, אלא הוא שומר על הרלוונטיות שלו בהיותו גם מרכז תרבות פעיל המנהל דיאלוג עם הסביבה החברתית והתרבותית בה הוא מתקיים. התערוכות צריכות להדהד סוגיות תרבותיות, פוליטיות, כלכליות ואחרות. תפקידנו הוא להרחיב את היריעה הן מבחינת הקהלים המבקרים במוזיאון והן מבחינת התכנים שאנו מציעים. 

״החזון החדש של המוזיאון כולל הכרה בחשיבות של דיגיטיזציה והבנה שיש צורך לפצח את אופן השימוש במדיום הדיגיטלי. הרעיון הוא לא לתרגם סימולטנית את מה שקיים לתוך הדיגיטל אלא לייצר תוכן חדש ומעניין שמנהל דיאלוג גם עם המדיום עצמו״. 

במהלך השנה הקרובה, צפויות להיפתח במוזיאון שתי תערוכות חדשות. תערוכה העוסקת בציפורים ובמיתוסים קדומים, ובה המרחב המוזיאלי יגלוש החוצה מעבר לכותלי המוזיאון. בנוסף תפתח תערוכת אמנות ישראלית עכשווית העוסקת בארכיאולוגיה ומדברת עם החפצים הארכיאולוגים מתערוכת הקבע של המוזיאון. בתערוכה יוצבו פסלים, איורים, צילומים ווידאו ארט של מיטב האמנים הישראלים ויונגשו לקהל גם דרך ערוצים דיגיטליים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden