כל מה שחשוב ויפה
הרקמה של רותם יצחקי
רותם יצחקי, בהשראת אופליה. צילומים: Jutta Klee

פרס בתחרות רקמה בינלאומית לרותם יצחקי

פורטפוליו News: רותם יצחקי מהמחלקה לעיצוב אופנה בשנקר זכתה בתחרות לעידוד מצוינות ברקמה

רותם יצחקי, סטודנטית בשנה ד׳ במחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, זכתה במקום הראשון בקטגוריית אופנה/סטודנטים בתחרות הרקמה היוקרתית של חברת Hand & Lock הבריטית. החברה הוקמה לפני כ־250 שנה ומעצבת ומייצרת רקמות לבית המלוכה ולבתי האופנה והקוטור המובילים בעולם. הפרס כולל מענק כספי על סך  4,000$ ובקורס רקמה בלונדון. מוקדם יותר השנה, בחודש יוני, הגיעה יצחקי לגמר תחרות האופנה הבינלאומית FRANKfurt style award.

ההשראה לפרויקט הרקמה של יצחקי הגיעה מהציור ״אופליה״ של ג׳ון אוורט מיליי ושל האומן היפני אזומה מקוטו. ״רציתי להדגיש את הניגוד והמעבר בין חיים ומוות, זרימה ותנועה לעומת סטטיות״, מספרת יצחקי. ״זאת, באמצעות שימוש במגוון צבעים בהירים ושופעי חיים לעומת כהים וקודרים, וכן על ידי שילוב טכניקות שונות של רקמה״.

החולצה עשויה מרקמת smocking, והחלק הקדמי הוא אינטרפרטציה לנהר זורם עם פרחים צפים. רקמתי ׳פרחים׳ ברקמת French-knot ובנוסף עשיתי שימוש בחרוזים ואבני קריסטל. השרוולים משנים את צורתם בעקבות המתיחה בזמן הלבישה ויוצרים שרוולים ׳שייקספיריים׳, מעין רקמת סריג. הגב הפתוח בבגד מגיע מהסצנה בה בגדיה של אופליה צפים בזמן שהיא שוקעת.

הרקמה של רותם יצחקי הציור של אופליה

יצחקי מספרת שהתשוקה שלה לאופנה החלה בילדותה, כשנחשפה לעולם המוזיקה הקלאסית. היא התחילה לנגן בכינור כשהייתה בת חמש, דבר שעורר בה סקרנות רבה להיסטוריה של יצירות מוזיקליות. כחלק מלימודי המוזיקה היא נחשפה לאמנות וללבוש בתקופות שונות, והוקסמה מההשקעה הרבה בעיצוב ושינוי הגוף, ומעבודות היד הייחודיות בכל תקופה.

״בשבילי, יצירת בגדים בטכניקות שצורכות זמן רב – עבודות יד כמו רקמה וסריגה – מעלה את הערך של הפריט ויוצרת חיבור רגשי אצל הלובשת, שיוביל למערכת יחסים ארוכת טווח. בעבודותיי אני נוהגת לעבוד בשיטות מסורתיות של עבודות יד ולתת להם אינטרפרטציה אישית משלי״.

birds

הרקמה של רותם יצחקי הסקיצה לרקמה של רותם יצחקי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

  1. סימה בז'ה

    עבודה מעניינת מאד.חדשנית מלאה בצבעים אור לעיניים.

  2. זיוה כספי

    מאד רענן ומאד מעניין!

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden