כל מה שחשוב ויפה
קרקס הבריחה: שבוע העיצוב ירושלים 2021
סמי ג׳ורבאן
סמי ג׳ורבאן. צילומים: אורה כהן

מה קורה // סמי גו׳רבאן

סמי ג׳ורבאן מציג בפסטיבל האיור ציורי שמן של יצורים מסתוריים, שנוצרו לאחר מדיטציה ארוכה, מוזיקת כנסיות וטראנס רוחני ותודעתי

מי?

סמי ג׳ורבאן, 25, נולדתי וגדלתי בכפר ג׳סר־זרקא. בארבע השנים האחרונות גר ועובד בפרדס חנה.
פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

לא כרגע.

מה בצלחת?

אוכל הכל – אוהב בעיקר פסטות ומוכן לטעום כמעט כל דבר חדש.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

אני משתתף לראשונה בפסטיבל האיור 2020 ומציג באברהם הוסטל תערוכה אישית בשם היצורים המסתוריים של סמי עד אמצע דצמבר. כילד ונער תמיד ציירתי בכל שעה ובכל מקום אבל לא למדתי ציור מעולם.

כנער גם ניגנתי על תופים בלהקת החתונות של אבא שלי ז״ל, והופענו בהרבה אירועים בחברה הערבית. רק לפני שנתיים הגעתי לראשונה לשיעורי ציור והתחלתי להתפתח, להתחבר לתכנים אמנותיים, להמציא יצורים, מחשבות ודמויות על הבד ולצייר בשמן ואקריליק.

סמי ג׳ורבאן, היצורים המסתוריים של סמי סמי ג׳ורבאן, היצורים המסתוריים של סמי סמי ג׳ורבאן, היצורים המסתוריים של סמי סמי ג׳ורבאן, היצורים המסתוריים של סמי

birds

בתערוכה אני מציג ארבע עבודות בשמן וסקיצות ברישום. כל העבודות נוצרו בלילות הארוכים של השנה האחרונה, אחרי יום עבודה כמדריך בפנימייה לבוגרים על הרצף האוטיסטי. כדי לצייר אני חייב להתנתק מהיום־יום, ולכן אני עושה מדיטציה ארוכה, מאזין למוזיקת כנסיות (כן!), משתחרר מהאגו ונכנס לסוג של טראנס רוחני ותודעתי.

בכל פעם שאני עובד על ציור אני מגיע לנקודות תודעה גבוהות יותר שאני לא יכול להסבירן במילים אלא רק בציור. ההרגשה הזו נותנת לי דחף ליצור עוד ועוד ולהגיע לעולמות מסתוריים שאני עדיין לא מכיר, עולמות שהם קצת מעבר למציאות.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

עדיין לא פגשתי…

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

החלום הכי גדול שלי הוא לחיות מהאמנות שלי. אני חולם להתפתח ולהשתכלל ביכולותיי האמנותיות והרוחניות. כרגע אני חייב לעבוד במשרה מלאה כדי לממן את היצירה שלי.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

עוד כובע כמובן: לא תתפסו אותי בלי כובע 


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

סמי ג׳ורבאן, היצורים המסתוריים של סמי סמי ג׳ורבאן, היצורים המסתוריים של סמי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. נירה כלב

    מאוד יפה , גם שילוב של הרבה רעיונות יחד, גם סולריאליסטי גם צבעים נהדרים, אני מרגישה שיש משהו בסולריאליזם שמוביל אותנו לעולמות קסומים, בהם החוקיות שונה ומתר הכל, ויחד עם זאת משתלבת לתוכם טיפת ריאליזם ואז אתה מתחיל לרחף בין ריאליזם לסוריאליזם ולתהות למה התכוון הצייר, ואז אני מתחילה להרגיש חופש, מותר לחשוב ולהרגיש מה שרוצים.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden