כל מה שחשוב ויפה
מירב רהט
מירב רהט. צילום: אחיקם בן יוסף

אוצרת ראשית חדשה לגלריה BY5: מירב רהט

פורטפוליו News: מירב רהט מונתה לתפקיד האוצרת הראשית של גלריה BY5 - עמותת אמנים יוצרים בישראל. תחליף את ניר הרמט ששימש כאוצר הגלריה מאז הקמתה

מירב רהט מונתה לתפקיד האוצרת הראשית של גלריה BY5 – עמותת אמנים יוצרים בישראל. רהט – יוצרת, אוצרת עצמאית, חוקרת ומרצה – מציגה ואוצרת תערוכות בגלריות ומוזיאונים, ומהווה חלק מצוות האוצרים של הביאנלה לאמנויות ועיצוב 2020 במוזיאון ארץ ישראל. בעבודתה היא פועלת בתפיסה רב־תחומית ביצירת ובקריאת אוביקטים, מיצבים, מיצגים וסביבות; בוחנת סוגיות ביחסים בין שפה חזותית תרבות ומקום. 

לאורך השנים רהט חוקרת וכותבת אודות זהות מקומית ותרבות חומרית, באמצעות ניתוח של אוביקטים וסביבות בקטגוריה של עיצוב־אמנות בכלל ובשדה העיצוב־אמנות בישראל בפרט. במקביל היא מרצה אודות נושאים דוגמת תולדות העיצוב, יחסי גומלין בין עיצוב לבין אמנות, מקומיות ואוניברסליות בעיצוב בישראל, ומגמות בעיצוב עכשווי.

בימים אלה היא ממשיכה את מחקרה אודות התפתחות שדה העיצוב־אמנות בישראל, ובוחנת את אופן ההבנייה של מוטיבים דומיננטיים דוגמת דלות החומר ואילתור בשפה החזותית בשדה העיצוב בישראל, לקראת כתיבת דוקטורט בנושא. 

בתגובה למינוי אמרה רהט: ״כמי שעוסקת שנים, גם כיוצרת גם כחוקרת וגם כאוצרת, בדיאלוג בין עיצוב ואמנות ובפעולה הייחודית־יחידנית בשדות העיצוב והקראפט העכשווי (ומוקסמת כל פעם מחדש), אני מקווה להפוך את הגלריה בית להנעה של יוצרים ולהנאה מיצירה מקומית; לחבר היסטוריות מקומיות ומעצבים ותיקים להווה בועט ויוצרים צעירים.

״אני אשמח להנכיח חשיבה רב תחומית סביב סוגיות של תרבות חומרית ומהותו של חומר; ולהפוך את התערוכות והפעילויות שנקיים בגלריה נקודת מוצא לדיון חוויתי ותכני שפותח ומרחיב את אופן ההתבוננות על יצירה עכשווית ועל הדיאלוג התרבותי בין עבר־הווה־עתיד, בין מסורת לטכנולוגיה, ובין המקום שבו פועל היוצר לפעולת היצירה״.

birds

גלריה BY5 הוקמה בשנת 2017 על מנת להוות במה ובית ליוצרים.ות בתחומי האומנויות והעיצוב. הגלריה מנוהלת על ידי עמותת אמנים יוצרים בישראל, המאגדת תחת גג אחד מאות אמנים.יות מתחומי יצירה וחומר שונים ופועלת לקידום והרחבת הדיאלוג בין תחומי האומניות והאמנויות ובין יוצרים.ות בשדות העיצוב, האמנות והקראפט לקהל הרחב. 

רהט תהיה אחראית על תכנית התערוכות השנתית של גלריה BY5 שתתמקד בסוגיות של תרבות חומרית וקראפט בישראל, תרחיב את הדיאלוג בין תחומי האומניות והאמנויות סביב סוגיות רלוונטיות לנושאים אלה, ותתן מקום להתנסות ולדיון אודות מהותו של חומר ומקומה של פעולת העמלנות, המסורתית והעכשווית, בשדות היצירה השונים בישראל.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. עדה היילברון

    מציעה לכם לכתוב בשה מובנת כדי להרחיב את מעגל חובבי ואוהבי אמנות שיקראו את הכתבות שתפרסמו, יהנו, יסתקרנו וגם יבואו לראות מה חדש בשדה האמנות.
    את גב' מירב רהט הצגתם בשפה, תסלחו לי, פלצנית ומרחיקה.
    תודה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden