כל מה שחשוב ויפה
אדוה רודן בתערוכה אגדות אגדות אמיתיות, מוזיאון בת ים
אדוה רודן בתערוכה אגדות אמיתיות, מוזיאון בת ים

פינת הילד // חנוכה 2020

יחד מגרשים את החושך, שומרים על הילדים, במה פוגשת מסך, אגדות אמיתיות, סרטים בעקבות ספרים. פינת הילד: מהדורת חנוכה

ניסים ואגדות: יצירה לילדים במוזיאון בת ים

במוזיאון בת ים מציעים ערכת פעילות לחמישה ימים של יצירה בהשראת התערוכה ״אגדות אמיתיות״. הערכה כוללת חומרים לפעילויות שיתקיימו בזום מידי יום במהלך חופשת החנוכה בתאריכים 13-17.12, בשעה 10:00 בבוקר. הסדנאות שמיועדות לגילאי 5-10 יועברו על ידי מדריכות המוזיאון, ובמהלכן יכירו המשתתפים את עבודות האיור מהתערוכה, ואף יפגשו עם המאיירת חן לב.

עוד יתנסו המשתתפים בטכניקות עבודה של האמנים ויכירו חומרים שונים בעקבות סיפורי האגדות. בסוף החג תתקיים תערוכה משותפת אונליין עם התמונות של יצירות המשתתפים בפעילויות. עלות הערכה: 65 ש״ח באיסוף עצמי ו־80 ש״ח במשלוח. הערכה כוללת את כל החומרים הנדרשים לפעילויות: עפרונות רישום ועפרונות צבעוניים, מחדד, מספריים, דבקים, פלסטלינה, ניירות מסוגים שונים ועוד.
לפרטים ולרכישת כרטיסים >>


עדן אלנה

עדן אלנה בבית אבי חי. צילום: רן יחזקאל

האירו הדליקו: כל המשפחה ביחד מגרשת את החושך

בית אבי חי יקיים ביום חמישי 10.12 מופע מוזיקלי מקוון תחת הכותרת האירו הדליקו – יחד מגרשים את החושך. מטרת המופע היא הצדעה להורים ולילדים שמתמודדים עם תקופה מאתגרת וארוכה, ולמרות הכל לא שוכחים את המעשים הקטנים של הטוב שמאירים את העולם. 

הארוע בהשתתפות אליעד נחום, עדן אלנה, שירה לוי, ירדן בר כוכבא, דניאל ליטמן, ציפי שביט, ילדי בית הספר למוסיקה ואפרים סידון, שהצטרף ויצק מילים ותוכן. בימוי והפקה: רונן פלד חדד, לירן ליפשיץ. המופע ישודר ללא עלות בערוץ היוטיוב של בית אביחי.
לפרטים ולהרשמה >>


ד״ר דוליטל במדיטק

ד״ר דוליטל במדיטק. צילום: בני גם זו לטובה

שומרים על הילדים: פסטיבל חנוכה 2020 במדיטק חולון

מדיטק חולון מציע בתאריכים 10-18/12 את מיטב הצגות הילדים בצפייה מקוונת, וביניהן: אריה הספרייה – מחזה מוסיקלי על פי ספרה של מישל קנודסן (לגילאי 4 ומעלה); הלב – סיפורו של מרקו – הילד הקטן מגנואה שבאיטליה (לגילאי 5 ומעלה); ילדי בית העץ – על־פי ספרו של רן כהן אהרונוב שהפך לקלאסיקה (לגילאי 8 ומעלה); דוקטור דוליטל – הצגה מוסיקלית לכל המשפחה, על פי ספרו של יו לופטינג (לגילאי 4 ומעלה); בוא אליי פרפר נחמד – הצגת ילדים מוסיקלית חדשה עם שירי הילדות האהובים (לגילאי 7-3); ילדיסקו – הצגה מוסיקלית חדשה עם מיטב השירים מפסטיבלי הילדים (לגילאי 5 ומעלה).

עלות כל הצגה 49 ₪. הרוכשים יקבלו לינק לצפיה שיהיה תקף למכשיר אחד. משך ההצגות כ־60 דקות.
לפרטים ולרכישת כרטיסים >>


מתוך ההצגה הדודה שלי מרחוב הנביאים

הדודה שלי מרחוב הנביאים, תיאטרון ירושלים. צילום: עומר שטיין

תיאטרון ירושלים: במה פוגשת מסך

במהלך חג החנוכה יערוך תיאטרון ירושלים את פסטיבל במה פוגשת מסך בצפייה ישירה ובמחיר מוזל. במסגרת זו תוצע לילדים ההצגה הדודה שלי מרחוב הנביאים, של תיאטרון השעה הישראלי, בהשראת סיפרו ושיריו של יורם טהרלב. ההצגה מספרת על שלושה אחים, שונים מאוד האחד מהשנייה, שמגיעים אל דודה שהם לא מכירים, נסחפים אל תוך עולמה הקסום, ומקבלים שיעור חשוב על כבוד הדדי ואמונה עצמית. ההצגה מתאימה לגילאי 5-9. מחיר: 15 ₪.
לפרטים ולרכישת כרטיסים >>

birds


סינמטק תל אביב: הפסטיבל הבינלאומי ה־16 לסרטי ילדים 

פסטיבל סרטי הילדים הבינלאומי של סינמטק תל אביב בשיתוף פעולה עם ״כאן חינוכית״, יערך השנה בצפייה ישירה בתאריכים 10-19.12. השנה יתקיים הפסטיבל תחת הכותרת ״סרטים בעקבות ספרים״, ויכלול שש בכורות של סרטים מהעולם, תכנית סרטים בעקבות ספרים, תכנית סרטים בינלאומית וכן סדנאות ומפגשים מקוונים.

הילדים יוזמנו להשתתף בסדנאות ומפגשים שבמהלכם הם יתחקו אחר שורשיהם של רבים מהסרטים האהובים עליהם; ילמדו איך עושים את המעבר בין אמנות הסיפורת לאמנות הקולנוע ואלו שינוים מעבר כזה דורש; יחשפו את הסודות מאחורי סופרים כמו ד״ר סוס ולואיס קרול; יגלו את האיורים המתחבאים בספרים כמו הנסיך הקטן וכיצד הם השפיעו על סרטי האנימציה של היום. עוד יוקרנו: החברים של ניקולא, הנסיך הקטן, הדב פדינגטון, הדבורה מאיה, פינוקיו ועוד.
לפרטים ולרכישת כרטיסים >>

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden