כל מה שחשוב ויפה
לימור שנורמכר, מבט על
לימור שנורמכר, מבט על

פסטיבל האיור 2020 // מאיירים בגוף ראשון. חלק 4

חיים מאושרים, תל אביב יפו ב־2120, הקורונה, חלומות וחברים דמיוניים, השראה למסע וירטואלי, מאיירים מגרמניה - נציגים משמונה תערוכות בפסטיבל האיור 2020

לימור שנורמכר / מבט על

למה כדאי לבוא לבקר בתערוכה שלך? התערוכה היא הזדמנות להציץ לפרויקטים המרכזיים (חלקם בשלבי פיתוח) שלי ושל דניאל, הגר, אלי וירונימוס – שותפי ללימודים; לסקור נקודות מבט וגישות שונות ולהציץ לעשיה בתכנית לתואר שני בתקשורת חזותית בבצלאל.

מה איירת בזמן הקורונה? בדיוק כשהתחיל הסגר הקודם נכנסתי לשלב המחקר המעשי בפרויקט. בניתי המון פרוטוטייפים לדפדופים שונים לסיפור שיצרתי וחזרתי לאייר את כולו פעם שניה.

מי המאייר.ת האהובה עליך כרגע ולמה? כרגע זה ממש נכון לרגע זה כי הבחירה לא באמת אפשרית. Victoria Semykina מעניינת אותי מאוד. אני אוהבת את העבודה שלה עם קו וכתם ואת הקולאז׳ים הנפלאים שהיא יוצרת.

למה את מקשיבה כשאת מאיירת? בדרך כלל אני מתאימה פלייליסט לאווירה של הפרויקט שעליו אני עובדת או פשוט שומעת רדיו (88FM או גלגלצ). הפעם הייתי ממש זקוקה לנחמה, ואל תצחקו אבל השירים של זהו זה עזרו לי ממש. כל שבוע חיכיתי לשיר החדש.

לימור שנורמכר, מבט על

לימור שנורמכר, מבט על


אלייזה סאות׳ווד / Non Voyage

למה כדאי לבוא לבקר בתערוכה שלך? התערוכה מספקת השראה לאנשים שרוצים גם הם לצאת למסע הווירטואלי שלהם, ומעוררת מחשבה לגבי דרכים אלטרנטיביות לראות עולם. לקורונה הייתה ההשפעה הייחודית של צמצום חייהם של רבים כל כך, אבל היום יש לנו את החופש להרחיק ברשת למסעות מופלגים באופן שפעם, לפני עידן האינטרנט, אפשר היה רק לדמיין או למצוא באנציקלופדיות. התערוכה מקרינה מסע בין לונדון לתל אביב, אבל אפשרויות הגילוי הן אינסופיות, ורק חלקיק מה״חוויה״ מאויר כאן.

מה איירת בזמן הקורונה? במהלך המגיפה איירתי לא מעט פעילויות בחיק הטבע למגזינים וכריכה לספר שעוסק בריצה. אני מניחה שאנשים חשבו על לרוץ ולשחות ובזמן שהיו נעולים בביתם. חלק מהזמן ביליתי בחקר ורישום התמונות שבחרתי להמחיש בתערוכה, ובחקר המסלול בין בריטניה לישראל.

מי המאייר.ת האהובה עליך כרגע ולמה? חברי ג׳ורג׳ בטלר: הוא מטייל המון בעולם האמיתי, ולעיתים קרובות מבקר (פיזית) במקומות מסוכנים בכדי לצייר בעט ודיו.

למה את מקשיבה כשאת מאיירת? כשאני עובדת אני מאזינה לפלייליסט שלי בספוטיפיי שהוא ממש תערובת אקלקטית של מוזיקת עם אלטרנטיבית כמו Cass McCombs או Beta Band; אמנים בריטים קודרים כמו Little Simz ,Mura Masa  Mungo’s Hi Fi; וקצת מוסיקת טכנו כמו זו של Loefah. מידי פעם אני מאזינה גם למוסיקה קלאסית כמו קונצרטים לפסנתר של שופן.

אלייזה סאות׳ווד, Non Voyage

אלייזה סאות׳ווד, Non Voyage


ג׳ניפר דניאל / מדינת נורדריין וסטפאלן בשבוע האיור

למה כדאי לבוא לבקר בתערוכה שלך? בעולם של היום חשוב לעסוק בנושאים של הגירה ונדידה. התערוכה היא הזדמנות לראות את הדברים מפרספקטיבה של מדינה אחרת: דרך העבודות של אמנים מארצות אחרות אתה זוכה לראות את הדברים מנקודות מבט שונות, מגוונות ורבות פנים.

מה איירת בזמן הקורונה? עבדתי על רומן גרפי, Das Gutachten, שיצא לאור בהוצאת Carlsen Verlag בשנתיים הקרובות. הרומן עוסק בקונפליקט הבין הדורי והוא מספר על פעילותה של RAF – תנועת סטודנטים שפועלת בשנת 1977.

מי המאייר.ת האהובה עליך כרגע ולמה? מבחינה חזותית אני אוהבת את העבודות האמנותיות של ברכט אוונס, מבחינת תוכן אני אוהבת את הקומיקס של אולי לאסט ושל בריג׳יט וואי.

למה את מקשיבה כשאת מאיירת? אני מאזינה למוזיקת פאנק, גראז׳ ורוק, ספרי אודיו ופודקסטים מסוגים שונים. אני מחבבת במיוחדת את wake up, פודקאסט פוליטי שסוקר ומבקר גם את התקשורת.

ג׳ניפר דניאל, מדינת נורדריין וסטפאלן בשבוע האיור

ג׳ניפר דניאל, מדינת נורדריין וסטפאלן בשבוע האיור


birds

אלנה קרנוס / המדריך X לחיים מאושרים

למה כדאי לבקר בתערוכה שלך? זו תערוכה צבעונית שמשקפת את התקופה באופן סרקסטי בבועה דימיונית של שמחה. 

מה איירת בזמן הקורונה? אנשים, דמויות בדיוניות, מפלצות, טבע וחוץ.

מי המאייר.ת האהובה עליך כרגע ולמה? מתאו דינין, מאייר אהוב כבר הרבה שנים. מאייר דמויות של מפלצות ויצורים דמיוניים, באופן אנושי, רגיש והומוריסטי. כל איור נראה כמו סצנה מתוך סרט אנימציה קסום, הצצה לרגע לתוך עולם שלם.

למה את מקשיבה כשאת מאיירת? לכל מה שנותן לי השראה באותו רגע: רוק פסיכדלי, אינסטרומנטלית, עכשווית וישנה, משתנה לפי תקופה ומצב רוח.

אלנה קרנוס, המדריך X לחיים מאושרים

אלנה קרנוס, המדריך X לחיים מאושרים


אור לפיד / קרוב רחוק

למה כדאי לבוא לבקר בתערוכה שלך? התערוכה מתייחסת למציאות חיינו לפני הקורונה ואחריה, דרך תיעוד ואיור של עוברי אורח ברחובות תל אביב.

מה איירת בזמן הקורונה? הרבה מההשראה שלי לציור שאובה משיטוט בעיר וצילום רגעים יומיומיים ואנשים שחולפים על פני. כשהקורונה פרצה המשכתי בתיעוד הרגיל שלי אבל הסביבה קצת השתנתה – מסיכות, כפפות נוספו למראות היומיומיים של האנשים ומצאתי את זה עצוב ומשעשע באותו הזמן.

מי המאייר.ת האהובה עליך כרגע ולמה? מיירה קלמן. אני אוהבת את הרגישות, ההומור והשחרור בעבודות שלה.

למה את מקשיבה כשאת מאיירת? Rasio NTS ויש לו תכנית אחת שאני אוהבת במיוחד – The ULINE CATALOG

אור לפיד, קרוב רחוק

אור לפיד, קרוב רחוק


קסניה סובה / דרימר

למה כדאי לבוא לבקר בתערוכה שלך? התערוכה נותנת לנו הזדמנות לראות איך חלומות וחברים דמיוניים הופכים למציאות.

מה איירת בזמן הקורונה? יצרנו עמוד אינסטגרם על הרפתקאותיהם של שני פשושים, איירנו סיטואציות יומיומיות, משאלות לב וגם קצת פנטזיות שלנו שמתבטאות על ידי זוג יצורים צהובים.

מי המאייר.ת האהובה עליך כרגע ולמה? איליה מילסטיין, מאייר סיטואציות עמוסות פרטים של פרטים עם פשטות צבעונית.

למה את מקשיבה כשאת מאיירת? אני מקשיבה לאין־סוף ספרי אודיו של ספרים קלאסים. זה פתרון מדהים למי שרוצה ״לקרוא״ ספר אבל אין לו זמן מרוב איורים 🙂

קסניה סובה, דרימר

קסניה סובה, דרימר


נעמי כהן / Drawbject

למה כדאי לבוא לבקר בתערוכה שלך? התערוכה היא הזדמנות להיחשף ליצירה שהיא בין איור ועיצוב, בנגרייה המיוחדת ומעוררת ההשראה של ענת ודורון.

מה איירת בזמן הקורונה? במהלך הסגר הראשון מיפיתי וציירתי את החלל בו אני גרה ואת השינויים שקרו בו בעקבות המצב.

מי המאייר.ת האהובה עליך כרגע ולמה? אני מאוד מעריכה את העבודות של ויקטור בראונר (Victor Brauner), אמן רומני משנות ה־30. אני מוקסמת מהעולם הסוריאליסטי שיצר עם דמויות קסומות, חצי בני אדם חצי בעלי חיים.

למה את מקשיבה כשאת מאיירת? בדרך כלל אני מציירת דפוסים גרפיים הנוצרים מתוך פעולה שחוזרת על עצמה. לכן אני רגילה להקשיב לפודקאסט, כמו La Poudre ,פודקאסט פמיניסטי צרפתי, המעורר השראה בקרב נשים ומשמיע את קולן (יש גם כמה פרקים באנגלית).

נעמי כהן, Drawbject

נעמי כהן, Drawbject


יעל ולובלסקי / תל־אביב-יפו 2120

למה כדאי לבוא לבקר בתערוכה שלך? קבוצה של סטודנטים מבצלאל מציגה בתערוכה את הפרשנות שלה איך כל אחד מאיתנו מדמיין את העתיד בעיר ובמדינה. אני חושבת שבתקופה האחרונה שהיתה מלאה בחוסר ודאות, לראות איך אנשים אחרים מדמיינים מה יהיה כאן יכולה להיות חוויה קצת מפחידה אבל גם מאוד אופטימית.

מה איירת בזמן הקורונה? אני מאיירת בעיקר בגואש, טושים ועפרונות, אבל בזמן הקורונה החלטתי לשבת ובאמת ללמוד ולשחק באיור ממוחשב, ואפילו שאני עוד לא מאוד טובה בזה, אני נהנית מהניסיון ויכולה לצייר גם דברים יותר יומיומיים ופחות מחושבים או מתוכננים.

מי המאייר.ת האהובה עליך כרגע ולמה? ויקי לינג היא כרגע הפייבוריטית החדשה שלי. אני מתה על העולמות הסוריאליסטיים שהיא מצליחה לייצר באיורים שלה, על החיתוכים המוקפדים ועל תחושת המציצנות שהם מייצרים ועל הטכניקה המדהימה שלה בעפרונות צבעוניים.

למה את מקשיבה כשאת מאיירת? אני אוהבת לשמוע את אותו האלבום שוב ושוב כשאני עובדת, וכרגע האלבום המועדף עליי הוא החדש של Bones Garage, שהם בכללי להקה מעולה וגם גאווה ישראלית. אני ממליצה על כל האלבומים אבל האחרון ממש טוב.

יעל ולובלסקי, תל־אביב-יפו 2120

יעל ולובלסקי, תל־אביב-יפו 2120

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden