כל מה שחשוב ויפה
Holyland Civilians, שבוע האופנה 2018
Holyland Civilians, שבוע האופנה 2018. צילומים: אבי ולדמן

שבוע האופנה תל אביב ייערך בגרסה דיגיטלית וטלוויזיונית

פורטפוליו News: שבוע האופנה תל אביב בהפקתו של מוטי רייף יתקיים בגרסה דיגיטלית שתשודר בטלוויזיה

שבוע האופנה תל אביב יתקיים השנה בגרסה דיגיטלית ללא קהל בפורמט שיותאם לרוח התקופה. תצוגות האופנה הכוללות את הקולקציות החדשות של המעצבים יצולמו מראש וישודרו בערוץ רשת 13, ככל הנראה בחול המועד פסח, כפי שפורסם לראשונה באתר xnet. מוטי רייף, הרוח החיה מאחורי האירוע, עובד בימים אלו על בחירת המעצבים שישתתפו בתצוגות הדיגיטליות השונות.

כזכור, בשנה שעברה שבוע האופנה תל אביב בוטל כמה ימים בלבד לפני פתיחתו לקהל הרחב בעקבות תחילתו של משבר הקורונה בחודש מרץ. לאחר מכן הוחלט לקיים בחודש יוני שבוע אופנה בפורמט דיגיטלי, ששודר ברשתות החברתיות ובערוץ האופנה הישראלי. ההחלטה לקיים שיתוף פעולה יחד עם ערוץ רשת 13, נובעת ככל הנראה מהשאיפה להגביר את החשיפה של המעצבים ושל הקולקציות שלהם.

מוטי רייף

מוטי רייף. צילום: רונן אקרמן

birds

בכך שבועות האופנה בישראל מתאימים את עצמם לתקופת הקורונה, לאור העובדה שזהו שבוע האופנה הדיגיטלי השלישי שמתקיים כאן בתוך פחות משנה, כולל שבוע האופנה לגברים שהוצג בחודש נובמבר האחרון (שבוע האופנה תל אביב ושבוע האופנה לגברים הם שבועות אופנה נפרדים לחלוטין עם מארגנים שונים).

תהליך זה מתקיים במקביל לקיומם של שבועות האופנה בפורמט דיגיטלי ברחבי העולם. כתוצאה מכך מותגים ומעצבים רבים מחפשים דרך לתת משמעות וייחוד לתצוגות האופנה. כך לדוגמה בבית האופנה האיטלקי מוסקינו, מנהל הקריאייטיב ג׳רמי סקוט החליט בספטמבר האחרון לערוך תצוגת אופנה מבובות בלבד, ללא דוגמנים או בגדים אמיתיים, החלטה שיצרה הד תקשורתי נרחב וגררה אחריה ביקורות רבות משני הצדדים.

בישראל מעצבי האופנה עוד לא הכינו תצוגות מבובות או תצוגות שמורכבות מסרטי אנימציה כמו בבירות האופנה הגדולות, ומסקרן יהיה לראות כיצד אירוע האופנה, כמו גם המעצבים, יתאימו את עצמם לרוח התקופה. בתגובה לידיעה אמר רייף ש״מוקדם עדיין לדבר על זה. אני מקווה שבימים הקרובים הכל ייסגר ונוכל לעדכן״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden