כל מה שחשוב ויפה
התכנית לתואר שני בלימודי תרבות, מכללת ספיר

התואר השני לאנשי תרבות ואמנות במכללת ספיר: ההרשמה בעיצומה

פורטפוליו Promotion: ההרשמה לתואר שני בלימודי תרבות במכללה האקדמית ספיר בעיצומה. התכנית שמה דגש על מנהיגות ויזמות בתרבות. תחילת הלימודים: 3.3.21

30 המשתתפים במחזור הראשון של תכנית הלימודים לתואר שני (M.A) בלימודי תרבות במכללת ספיר, עומדים כעת לקראת סיום לימודיהם בזמן שהם חוקרים סוגיות שקרובות ללבם, ומפתחים יוזמות תרבותיות־אישיות חדשות במסגרת פרויקט ״מעבדת תרבות״. במקביל, המחזור השני עומד לצאת לדרך בתחילת חודש מרץ.

מטרת התכנית היא לפתח מנהיגות אינטלקטואלית ומקצועית בזירות התרבות. היא היחידה מסוגה בישראל, משום שהיא משלבת שני נדבכים: לימודי תרבות עיוניים (Cultural Studies), המקנים השכלה בתחומי התרבות ומיומנויות של פרשנות וביקורת של תופעות, מגמות והקשרים עכשוויים; ולימודים בדגש על מנהיגות ויזמות תרבות (Cultural Leadership), שמקנים מיומנויות מקצועיות עדכניות בפיתוח כישורי אקטיביזם, יזמות וניהול תרבות.

הלימודים מתקיימים במהלך יום אחד בשבוע, לאורך 4 סמסטרים רצופים (15 חודשים). במהלכם נפגשים הסטודנטים עם נשות ואנשי מפתח בתחומי מחקר התרבות והעשייה התרבותית, יוצאים לסיורים ברחבי הארץ, מקדמים פרויקט אישי של יזמות במסגרת ״מעבדת תרבות״, מפתחים הבנה תיאורטית ומעשית של זירות התרבות והחברה וחוקרים אותן – כל זאת, לקראת חיזוק השפעתם על העשייה התרבותית, על כל גווניה.

על צוות המרצים נמנים פרופ' נורית גרץ, פרופ' ניסים קלדרון, פרופ׳ נעמה שפי, שירה לפידות, דר׳ עמרי הרצוג, דר׳ יעל שנקר, דר׳ ניר קדם, דר׳ טל פדר, דר׳ שני קונה, דר׳ ליאת שטייר־לבני, גיא רז, מיכל דיין ועוד.

ראשת התכנית, פרופ׳ נורית גרץ: להבדיל מתארים אחרים, התואר השני בלימודי תרבות בספיר משלב לימודים עיוניים ומעשיים, כדי להכשיר את דור העתיד של מובילי התרבות בארץ. הוא מיועד לאמנים, אקטיביסטים, יזמים, מנהלים וחוקרים, המבקשים להטביע חותם על זירות התרבות והחברה בישראל״.

ההרשמה בעיצומה – הלימודים מתחילים ב־3.3.21
למידע נוסף: sapir.ac.il/cultureMA

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden