כל מה שחשוב ויפה
אורית לב־שגב
אורית לב־שגב. צילום: יולי שוורץ

אורית לב־שגב: מנכ״לית המשכן לאמנות עין חרוד

פורטפוליו News: אורית לב־שגב נבחרה לתפקיד מנכ״לית המשכן לאמנות עין חרוד. יניב שפירא ימשיך בתפקידו כאוצר הראשי וכמנהל האמנותי של המוזיאון

אורית לב־שגב, שכיהנה כמנהלת המרכז הלאומי לעתיקות ישראל של רשות העתיקות, בנוסף לכהונתה במשך שמונה שנים כסמנכ״לית מוזיאון ארצות המקרא ירושלים, מונתה למנכ״לית המשכן לאמנות עין חרוד. לב־שגב תחליף את יניב שפירא, שכיהן כמנהל וכאוצר הראשי של המשכן לאמנות, ואילה אופנהיימר, כמנהלת שותפה, מאז 2016. שפירא ימשיך בתפקידו כאוצר הראשי וכמנהל האמנותי של המוזיאון.

לב־שגב היא חברה בוועדה המשפטית הקבועה של מועצת המוזיאונים העולמית (ICOM), בעלת תואר שני באמנות עם התמחות באוצרות ותואר שני במשפטים. בימים אלה היא שוקדת על עבודת הדוקטורט שלה במשפטים בתחום של משפט, תרבות ואמנות, המתמקדת בבחינת הסדרה משפטית ורגולטורית של האמנות המוסדית בישראל דרך מקרה הבוחן של שדה המוזיאונים הישראלי.

״אני מודה לוועד המנהל ונרגשת על ההזדמנות להוביל את המשכן לאמנות עין חרוד, מהמוזיאונים הטובים, החשובים והוותיקים בישראל״, אמרה לב־שגב בתגובה למינוי. ״כולנו תקווה שעולם התרבות ישוב ויפתח לקהל הרחב במהרה. היום, אולי יותר מתמיד – ׳חיינו מחייבים אמנות׳״.

שפירא הוסיף ואמר ש״אנחנו מברכים את אורית על הצטרפותה לצוות המשכן לאמנות ומאחלים לה הצלחה רבה. המשכן לאמנות נמצא בהליך של התפתחות וצמיחה והשתלבותה של לב־שגב תתרום רבות למימוש המטרות שהצבנו לעצמנו״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden