כל מה שחשוב ויפה
אפרת קליפשטיין
אפרת קליפשטיין. צילום: לובה פיין

אפרת קליפשטיין מונתה לאוצרת הראשית של אגף הנוער במוזיאון ישראל

פורטפוליו News: אפרת קליפשטיין מונתה לאוצרת הראשית של אגף הנוער במוזיאון ישראל. תחליף את אלדד שאלתיאל ששימש כממלא מקום מאז עזיבתו של אלי ברודרמן את התפקיד בספטמבר 2019

אפרת קליפשטיין (ילידת 1971), אמנית רב תחומית ומרצה בתחום האמנות, מונתה לאוצרת הראשית של אגף הנוער במוזיאון ישראל. לקליפשטיין ניסיון ארוך שנים בניהול תכניות אמנות ובפיתוח תכניות לימודים. בתפקידה האחרון ניהלה קליפשטיין את תכניות הלימודים בבית הספר ״בסיס״ לאמנות ותרבות ובמקביל שימשה כמרצה לאמנות במכון אבשלום ובקתדרות נוספות.

לקליפשטיין תואר שני בעיצוב תעשייתי מהטכניון וכן פרס הצטיינות במחקר מטעם הטכניון. כאמנית פעילה ומוערכת הציגה קליפשטיין בגלריות ומוזיאונים בישראל ובעולם ועבודתה הוצגה בתערוכה ״חוטים וקשרים״ באגף הנוער. בשנה שעברה הציגה במשכן האמנים בהרצליה תערוכת יחיד ״בוקר צהרים ערב״, שכמו בתערוכות קודמות שלה, בחנה בה את היחס המורכב בין ״דרך״ ל״יציבות״ ואת האופן שבו ״מסע״ מגדיר את קיומו של ״בית״ במובן הרחב של המלה.

״אני נרגשת להצטרף לצוות המקצועי של מוזיאון ישראל ומודה להנהלת המוזיאון על האמון שנתנה בי״, אמרה קליפשטיין בתגובה למינוי. ״אגף הנוער והחינוך לאמנות מחבר את הקהל הצעיר והמבוגר אל אוצרות המוזיאון ואל עומקה של התרבות. אני רואה בהובלת האגף מנוף יצירתי להרחבת דרכי החיבור וחיזוק הקשר ביניהם, וזוהי זכות גדולה לקחת חלק במהלך כה משמעותי״.

פרופ׳ עידו ברונו, מנכ״ל מוזיאון ישראל: ״אני בטוח כי הניסיון הרב שאפרת קליפשטיין מביאה עימה בתחום הוראת האמנות ופיתוח התכנים לצד היותה אמנית פעילה ומוערכת תוביל את אגף הנוער לעשייה מגוונת, יצירתית וענפה למען שוחרי התרבות והאמנות בישראל״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden