כל מה שחשוב ויפה
סטניסלב פוספלוב, ״עצמי/ם״, גלריה לאמנות במנשר
סטניסלב פוספלוב, ״עצמי/ם״, גלריה לאמנות במנשר

מה קורה // סטניסלב פוספלוב

סטניסלב פוספלוב מציג בגלריה מנשר דימויים שנעים על ציר שבין דיוקנאות עצמיים לדימויי נוף וטבע דומם, הלקוחים מהמציאות סביבו

מי?

סטניסלב פוספלוב, בן 33, מתגורר באשדוד.
אתר / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

רווק, ובעיניי זאת שאלה אישית מדי.

מה בצלחת?

בעייתי באוכל, מבולגן עם הסדר היומי של הארוחות, נזכר באוכל רק כשהבטן כואבת מרעב. אוהב במיוחד אוכל של סבתא שלי (עלתה מרוסיה וגרה בבאר שבע), לא נוגע בכל מה שקשור למאכלי ים כולל דגים.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

הגעתי לישראל לבד בגיל 17 וחצי מהעיירה דודינקה בצפון רוסיה במסגרת תכנית עלייה, ואחרי שנה גוייסתי לצה״ל בלי לדעת ממש עברית. בשנת 2011 התחלתי ללמוד במחלקה לצילום בבצלאל, ובמקביל עבדתי בצילום מסיבות. סיימתי שם ב־2015, ובתערוכת הבוגרים הצגתי פרויקט תיעוד של פסולת תעשייתית שזרוקה בכל מיני מקומות, אבל נראית כמו אוביקטים פיסוליים או מיצבי אמנות כמעט מתוכננים.

סטניסלב פוספלוב, ״עצמי/ם״, גלריה לאמנות במנשר סטניסלב פוספלוב, ״עצמי/ם״, גלריה לאמנות במנשר סטניסלב פוספלוב, ״עצמי/ם״, גלריה לאמנות במנשר סטניסלב פוספלוב, ״עצמי/ם״, גלריה לאמנות במנשר סטניסלב פוספלוב, ״עצמי/ם״, גלריה לאמנות במנשר

birds

בתערוכת היחיד הראשונה שלי ״עצמי/ם״ בגלריה לאמנות במנשר, אני מציג דימויים, בעיקר דיפטיכים, הנעים על ציר שבין דיוקנאות עצמיים לבין דימויי נוף וטבע דומם הלקוחים מהמציאות סביבי, ויוצרים אווירה רגשית המחברת בין הפנים לחוץ. התערוכה יוצאת לפועל בעקבות עבודה משותפת של שנתיים־שלוש עם האוצר שגיא רפאל, ואני רוצה להודות לו על הליווי הצמוד והתמיכה לאורך כל הדרך.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה? 

לנה גומון, אמנית וחברה. התחברנו בתקופה שבה עבדתי אצל מיכאל גורדון כאסיסטנט על הספר שלה ״ריצה בכיוון הנגדי״. מאז אנחנו בקשר טוב וחברי.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו? 

פרויקט החלומות שלי הוא לטוס לעיירה שבה נולדתי בצפון רוסיה, ולנסוע עם אבא שלי שהוא נהג משאית במשך שבוע ימים בטונדרה ללא כבישים. האתגר יהיה להמחיש בצילום סטילס ובווידאו את התנאים הבלתי נתפסים שבהם אבא שלי עובד. אם המסע הזה יוכל להיות מתועד גם בספר, אצטרך כמה עשרות אלפי שקלים לפחות.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

לא מזמן רציתי לקנות נעליים, אבל לאחרונה בעקבות הקורונה סידרתי את הבית ומצאתי נעליים מלפני שש שנים, אז במקום לקנות התאהבתי בהן מחדש.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

סטניסלב פוספלוב, ״עצמי/ם״, גלריה לאמנות במנשר סטניסלב פוספלוב, ״עצמי/ם״, גלריה לאמנות במנשר סטניסלב פוספלוב, ״עצמי/ם״, גלריה לאמנות במנשר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden