כל מה שחשוב ויפה
שרון פוליאקין, שבטי ישראל
שרון פוליאקין, שבטי ישראל, מתוך תערוכת המחווה לאבנר כ״ץ. צילום: מ״ל

הרשימה המשותפת // 18.2.2021

מחווה לאבנר כץ בגלריה זוזו, פסטיבל הצילום מגיע לכפר יונה, מטבח הוא חדר בנולובז, גיא זגורסקי במקודשת, סיגלית לנדאו ויותם פרום בגבעת חביבה

בונז׳ור מיסייה כץ בגלריה זוזו

בשנה שעברה נפרד עולם האמנות הישראלית מהאמן אבנר כץ. בעולם יצירתו העשיר והנדיב, כץ הצליח להפתיע ולרגש, ויצירותיו ימשיכו ללוות דורות רבים. למרות ההקשר המצער, תערוכת המחווה ״בונז׳ור מיסייה כץ״ (אוצרים: אסיה דובלין ויורי כץ) שתיפתח בשישי 19.2 בגלריה זוזו, אינה תערוכת רקוויאם או הספד, כי אם תערוכה שמגיבה לרוח הזמן: לאוויר העכור האופף אותנו. 

 העיסוק האמנותי של כץ במהלך חייו בנושאי אובדן, אבל ומורכבות חיינו המשתנים, הורחב בתערוכה לכדי התמה המרכזית. לצד עבודותיו של כץ מוצגות עבודותיהם של חבריו הקרובים – אמנים, אנשי רוח ויוצרים מהשורה הראשונה: אברהם חי, דני קרוון, דני קרמן, זיוה קרונזון, יאיר גרבוז, יהושע גריפית, יעקב דורצ׳ין, מיכה אולמן, מיכל רובנר, שרון פוליאקין.

אבנר כץ, פנאי בגן עדן

אבנר כץ, פנאי בגן עדן. צילום: אברהם חי

יאיר גרבוז, ללא כותרת

יאיר גרבוז, ללא כותרת. צילום: תמי סואץ


פסטיבל הצילום הבינלאומי מגיע לכפר יונה 

פסטיבל הצילום הבינלאומי הופך לפסטיבל נודד ומגיע לתחנה הראשונה שלו, כפר יונה, שם ישהה במשך 11 ימים. הפסטיבל המקומי יכלול את מיטב תערוכות הפסטיבל שהושק בכיכר המדינה בתל אביב בנובמבר 2020, ולהן יתווספו תערוכות מקומיות של צלמים חובבים ומקצועיים ותלמידים ממסגרות החינוך השונות בעיר, החל מהגן ועד התיכון, כולם תושבי כפר יונה. התערוכות יעסקו בנושא ״שינוי/טרנספורמציה״, הנושא המרכזי של הפסטיבל לשנת 2020, שיקבל הפעם פרשנות אישית של תושבי כפר יונה.

רוני קיפרמן

רוני קיפרמן

אלכס מקברייד

אלכס מקברייד


מטבח הוא חדר בגלריה נולובז

בתערוכה ״מטבח הוא חדר״ האמן רענן חרל״פ ושותפתו הצלמת גליה גור זאב בגלריה נולובז פותחים את הדימוי של המטבח כחדר שעבר שינויים מהותיים בדירה הישראלית המצויה, ובו זמנית בדירת המגורים הספציפית של משפחת האמן. בתערוכה יוצגו עבודות תבליט העשויות מחומרי הגלם מהם בנוי המטבח כמו דיקט ופורמיקה; בנוסף תוצג עבודה על משטח קרטון שהיה מצע עבודה של האמן משה קופפרמן שהוצגה בתערוכה ״קרטונאז׳״ (2019) בבית אוסף קופפרמן שאצרה של טלי תמיר; ובמקביל יוצג מיצב צילומי של ״המטבח של חביבה״ המורכב מצילומי תיעוד של המטבח בגילגוליו השונים. 

גליה גור זאב

גליה גור זאב

רענן חרל״פ

רענן חרל״פ


גיא זגורסקי במקודשת

ניאונים, אורות לד, הקרנות וידאו וקרנף אחד ענק הם חלק מהמרכיבים של ״מעגל סגור פתוח״, תערוכת היחיד החדשה של גיא זגורסקי (אוצר: איתי מאוטנר), ב־FEEL ביית, ביתו החדש של פסטיבל מקודשת. שלט אור ניאון ענק ממדים שמוצב על גג הבית זועק את המילים ״אור״ ו״נור״ (בערבית) בשפת הסימנים; במקביל, בפנים, בתוך המבנה, מוצב לו שלט ניאון גדול נוסף עליו כתובה המילה ״חושך״ בעברית ובערבית. התערוכה מוצגת על הקירות החיצוניים של FEEL ביית במרחב הציבורי, דולקת 7 ימים בשבוע, משקיעה ועד 23:00 והצפייה בה חופשית ופתוחה לכולם.


סיגלית לנדאו ויותם פרום בגבעת חביבה

בגלריה GH – גבעת חביבה לאמנות, נפתחה התערוכה מלח הארץ וכלת הים של סיגלית לנדאו ויותם פרום (אוצרת: ענת לידרור). התערוכה מדברת את המתח, המפגש והאפשרות היהודית־ערבית, מערבית־מזרחית, גברית־נשית, מתוך עבודות הנטועות עמוק בארץ, עם עבודות צילום, וידאו ואובייקטים פיסוליים.

סיגלית-לנדאו, Deadsee

סיגלית לנדאו, Deadsee

סיגלית לנדאו, עזקלון

סיגלית לנדאו, עזקלון

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden