כל מה שחשוב ויפה
קול קורא

קול קורא: בין הטיפות - תחרות עיצוב לטיפת חלב, תחנות לבריאות המשפחה 

פורטפוליו News: בצלאל בשיתוף משרד הבריאות וקרן ברנרד ון ליר מכריזים על תחרות עיצוב ״בין הטיפות״. אדריכלים.ות ומעצבים.ות מוזמנים להציע חזון לתחנות טיפת חלב העתידיות במרחב הישראלי. מועד אחרון להגשת הצעות: 16.4.21

תחרות ״בין הטיפות״ מבקשת לעודד סיעור מוחות בקרב קהילת המעצבים והאדריכלים בארץ, כדי להעלות הצעות עיצוביות ותכנוניות חדשניות, חוצות דיסציפלינות ופורצות דרך, ולחשוב מחדש על סביבות תחנות ״טיפת חלב״, המותאמות לנקודת המבט ולצרכים של הגיל הרך (מלידה עד שש שנים) ושל מלוויהם. 

בתחרות מוצעים שני מסלולים. בשניהם האתגר העיצובי הוא להתאים את התחנות ואת סביבותיהן לפרוגרמת התחרות ולעקרונותיה, תוך למידת התנאים הקיימים, ההקשר וקהילות המשתמשים. מסלול ״התאמה״ יכלול תכנון ועיצוב מחדש של תחנת טיפת חלב קיימת (אפשר לבחור מבין חמש אבות טיפוס). מסלול ״מאפס״ יכלול תכנון ועיצוב של תחנת טיפת חלב חדשה (אפשר לבחור מבין שלושה אבות טיפוס).  המתמודדים/ות רשאים/ות להגיש הצעה בכל אחד מהמסלולים או בשניהם, וכאמור גם לכמה אבות־טיפוס במקביל. 

על ההצעות המוגשות להתייחס לפרוגרמת התחרות, תוך סקירה וניתוח מעמיק של המצב הקיים, התאמה לצורכי קהילות ספציפיות והצעה לתכנון ולעיצוב של מרכזי טיפת חלב. על ההצעה להתייחס לשלביות הביצוע, ולאפשר כלים התערבותיים לפי פרמטרים מובחנים בקנה מידה המקומי והאורבני הרחב. 

בשני המסלולים ובכל אבות הטיפוס ייבחרו זוכים להצעות, על פי הפירוט הבא: כל צוות שיזכה במקום הראשון יקבל פרס כספי על סך 1,000 אירו. כל צוות שיזכה במקום השני יקבל פרס כספי על סך 250 אירו. 

ההצעות הזוכות לא יושמו בפועל והזכויות עליהן נשארות בידי המגישים (צוות הפרויקט רשאי לעשות שימוש בהצעות לצורכי מחקר והצגה בלבד). במידה ומשרד הבריאות יבקש ליישם את אחת ההצעות, יהיה עליו לפנות למגישים ולקבל אישורם/ לעבוד מולם בחוזה עבודה נפרד מן התחרות. כלל הזוכים במקום הראשון והשני (כ־16 צוותים) יחברו לצוות הפרויקט בשלב של שולחנות עגולים במטרה לתרגם את ההצעות הזוכות לעקרונות תכנון, שיאוגדו לכדי מסמך שישרת את משרד הבריאות בהוצאה לפועל של תחנות טיפת חלב בעשור הקרוב.

צוות השופטים יורכב ממומחים מהארץ ומהעולם בתכנון ובעיצוב לגיל הרך, ביניהם האורבניסטית סקאיי דנקן (Duncan), מומחית בתכנון המרחב האורבני לרווחתם של ילדים; וטקהארו טזוקה (Tezuka), אדריכל עטור פרסים מיפן, שבעקבות המבנים מעוררי ההשראה שתכנן עבור ילדים השפיע על הגישה התכנונית ביפן ובעולם. 

רשאים.ות להירשם.ות לתחרות:

סטודנטים.ות בשנים ד׳-ה׳ ללימודי אדריכלות ועיצוב באחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה בארץ/בעולם; ואדריכלים.ות ומעצבים.ות צעירים.ות עד שלוש שנים, או אדריכלים.ות ומעצבים.ות מנוסים.ות יותר משלוש שנים ממועד סיום הלימודים האקדמיים לתואר ראשון.

ההרשמה תיעשה בשני ערוצים. סטודנטים ואדריכלים/מעצבים צעירים יירשמו לערוץ ״צעירים״, אדריכלים/ מעצבים מנוסים יירשמו לערוץ ״מנוסים״. צוותים מעורבים יירשמו לערוץ ״מנוסים״. הגשת ההצעות לתחרות תתאפשר רק בצוותים. על הצוות המגיש להיות רב־תחומי ולכלול לפחות אדריכל.ית ומעצב.ת. צוותים בינלאומיים מוזמנים להירשם, אך על חבר.ת צוות אחד.ת לפחות להיות מקומי.

הנחיות למגישים:

  • יש להגיש אתר עצמאי בפלטפורמה לבניית אתרים כדוגמת WIX הכולל את הפריטים הבאים: 
  • לפחות תכנית אחת ב־1:50 ותכנית סביבה ב־1:250 
  • לפחות 2 חתכים ב־1:50 
  • לפחות פרט אחד ב־1:20 (או בקנה מידה מפורט יותר – עד 1:5) 
  • סכמות ודיאגרמות שמבהירות את עקרונות התכנון 
  • לפחות 2 הדמיות – אחת פנים ואחת חוץ 
  • כל חומר ויזואלי נוסף 
  • על האתר להכיל טקסט באנגלית

שאלות נוספות אפשר לשלוח במייל לצוות ״בין הטיפות״ [email protected]
תאריך אחרון להרשמה ולהגשת הצעות: 16.04.21
להרשמה >>

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden