כל מה שחשוב ויפה
התערוכה מעשה פלאים במדעטק
התערוכה מעשה פלאים במדעטק. צילום: מושון תמיר

פינת הילד // 11.4.21

ואנס עם וואלדו; ספרים חדשים לילדים; מעשה פלאים במדעטק חיפה
התערוכה מעשה פלאים במדעטק. צילומים: מושון תמיר

התערוכה מעשה פלאים במדעטק. צילומים: מושון תמיר

מעשה פלאים במדעטק

תערוכה חווייתית חדשה במוזיאון מדעטק בחיפה, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל. בתערוכה ״מעשה פלאים״ ניתן לפגוש טורנדו בגובה שישה מטרים, תותחי עשן עוצמתיים, חוויית מראות אינסופית, נגינה על קרני לייזר ענקיות, גלים בגובה שבעה מטרים ומוצגי אור עצומים. כל מיצג בתערוכה החדשה מתבסס על עיקרון פיזיקלי מעולמות האופטיקה, הגלים, האור ומכניקת האוויר, והמכלול מייצר עולם קסום, מלמד, ומהנה.

מחיר: 65 ₪ (חינם עד גיל 5)
להזמנת כרטיסים: מדעטק


ואנס Where's Waldo

ואנס, Where's Waldo. צילומים: מ״ל

ואנס עם וואלדו

יותר מ־30 שנה שסדרת ספרי ״Where's Waldo״ (איפה אפי) מאתגרת ומלמדת דורות על תשומת לב לפרטים הקטנים, ומפיצה אהבה לטיולים והרפתקאות. ספרי הדמות האייקונית, שהושקה בשנת 1987, מציגים בפני הקוראים את וולדו, הרפתקן היוצא לטיול עולמי, לבוש בחולצת פסים אדומה־לבנה ומכנסי ג׳ינס כחולים, הולך לאיבוד בשמחה בקרב ההמונים. על הקוראים לסרוק בעיניהם איורים מלאי פרטים כדי לאתר את המטייל הנסתר ולפעמים גם את בני חבורתו.

כעת מוציאה חברת VANS קולקציית קפסולה שהיא הומאז׳ לסדרה הקלאסית, להורים ולילדים. בדגמי נעלי הספורט משולבים איורים ושרוכים מודפסים בסימן שאלה להשלמת המוטיב. לילדים הדגם מוצע עם רצועת סקוטש. בביגוד משולבים בעיקר פסים אדומים ולבנים ודמויות מתוך הסדרה.

מחירים: 200-280 ₪
להשיג: VANS


צילומים: מ"ל

סיפורי בלה וזוזו ואנה גם

״כמעט ארבעה ימים״ הוא הראשון בסדרת הספרים ״בלה וזוזו״, שכתבה איילת דיין שוורץ ואיירה ענבר הלר אגזי, בהוצאת צלטנר – בית מלאכה לספרי ילדים. הסדרה מפגישה אותנו עם רגשות שלא תמיד פשוט להתמודד איתם, נותנת להם מקום וביטוי ומזכירה לנו שזה בסדר להתגעגע וחשוב גם לפחד; אפשר להרגיש קצת לבד וזה טבעי לקנא. לפעמים צריך רק לזכור שעם געגועים לומדים לחיות, עם הפחד לומדים להתמודד, ואת הקנאה אפשר להפוך לחברוּת.

עוד בהוצאת צלטנר יוצא ספר חדש של אבירמה גולן, ״מה שאנה יודעת״ עם איורים של אלון געש. הס־פן־תעיר בקע מהביצה אבל פוחד לעוף, כי הוא קטן והעולם גדול. ולפתע הגינה היא יער, יש נמר בסבך ונשר בשמים ותנין על האדמה. אבל ילדה רגישה וחכמה בשם אנה תעזור לו. סיפור קטן עם תקווה גדולה שחיברה על גוזל אחד שנשאר לבדו בקן, ופוגש את אנה; סיפור על פרידה וגדילה ועל כוחה של הקשבה – רחוק למעלה בשמים וקרוב על פני האדמה.

מחירים: 68 ₪
להשיג: צלטנר בית מלאכה לספרי ילדים


מועדון הכדורים האבודים

בהוצאת רימונים יצא לאור ספרו של זאב מגן, ״מועדון הכדורים האבודים״. יואב ואחיו תומר משחקים עם עוד חברים בכדור היקר של יואב, עליו מוטבעות חתימות של גדולי שחקני מכבי תל אביב. כשהכדור נעלם בתוך השיח הסבוך, יואב לא מוכן לוותר. הוא צולל לתוך השיח כדי למצוא את הכדור היקר שלו ואת שאר הכדורים האבודים.

מחיר: 49 ₪
להשיג: הוצאת רימונים

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden