כל מה שחשוב ויפה
אלון בונדר, In Bloom
אלון בונדר, In Bloom. צילום: מ״ל

אלון בונדר // In Bloom

אלון בונדר יצר במשרדים של גוגל בתל אביב עבודה שמורכבת מ־450 אריחים שהודפסו ידנית, ומציגה צמחיה בשיא פריחתה שלצידה משתלבים אלמנטים טבעיים וצורות גרפיות מופשטות

הפרטים הטכניים

In Bloom, דפוס רשת על גבי אריחי קרמיקה, עבודת קבע במשרדי גוגל בתל אביב; יוזמה ותכנון: סטודיו BA.

מי אני

אלון בונדר, יליד 1987, חצי האי קרים, אוקראינה. אמן ומעצב גרפי מתל אביב, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר.

עולם הדימויים שלי מורכב מאלמנטים ומחפצים ממגוון רחב של תרבויות, שמשתלבים לתוך קומפוזיציות מורכבות שאפשר לקרוא כמערך של סמלים. אני לוקח הרבה השראה מתרבויות שונות של עיצוב ומלאכה ידנית ומנסה לערבב ישן וחדש, ארכאי ועדכני, אמנות עממית ועיצוב דו־ממדי.

תהליך העבודה מתבסס על גריד קבוע ומוגדר מראש שעוזר לי ליצור סגנון אחיד ונקי לצד עומס ויזואלי. אני משתמש בשיטת דפוס רשת מסורתית על מנת להעביר את הדימויים שאני יוצר למדיומים שונים, והחיבור שנוצר בין השפה הגרפית השטוחה למלאכת יד מייצר ניגודיות מעניינת.

העבודה

במהלך 2019 ציירתי מספר קירות במשרדים של גוגל בתל אביב בהזמנת סטודיו BA. באותה תקופה יצרתי סדרת עבודות אריחים בפורמט קטן יחסית שהצגתי ביריד צבע טרי, וחיכיתי להזדמנות לעבוד על קיר אריחים בקנה מידה גדול שיהיה חלק אינטגרלי מהחלל שבו הוא נמצא.

העבודה מורכבת מ־450 אריחים שהודפסו ידנית בטכניקה מסורתית של הדפס רשת, ועברו שריפה בתנור קרמיקה אצלי בסטודיו. זו טכניקה שפיתחתי ושכללתי בשנים האחרונות מתוך מחקר וניסיונות בדפוס רשת, שמאפשר הדפסה על מגוון רחב של חומרים כמו קרמיקה, עץ, טקסטיל ונייר. 

אלון בונדר, In Bloom

birds

הקיר בגוגל נוצר תחת הקונספט הכללי לעיצוב הקומה, שהיה Rooftop greenhouse, בדגש על שילוב חומרים של פנים וחוץ. יצרתי דימוי של צמחיה בשיא פריחתה שלצידה משתלבים אלמנטים טבעיים וצורות גרפיות מופשטות. הריבוי והעומס הגרפי הושפעו מתמונות של גנים בוטניים ומתוך מחשבה על צמיחה ודינמיות מתמשכת.

תעבירו את זה הלאה

הייתי שמח לעצב קיר אריחים גדול במרחב הציבורי. הטכניקה הזו מגוונת ומאפשרת הרבה ורסטיליות ומשחק בעיצוב הדימוי על אריח בודד או כחלק ממארג גדול יותר. מכיוון שהצבע מתקבע על האריח לאחר שריפה בתנור הוא עמיד בפני תנאי מזג אוויר, בניגוד לציור קיר שחשוף יותר לפגעי הזמן.

פלוס אחד

העבודה האחרונה שלי נוצרה עבור חלל המדרגות במלון TLVshort ברחוב יונה הנביא בתל אביב, ובאיזשהו אופן היא ממשיכה את העבודה בגוגל ברעיון ובשפה: 152 אריחים שיוצרים דימוי של שולחן שעליו נערמים במגדלים אגרטלים ופרחים שלא מצייתים לחוקי הגרביטציה. העבודה מקבלת את פניהם של האורחים במלון ונועדה להיות נעימה, משמחת ומפתיעה בנושא ובצבעוניות שלה.

לצד קיר האריחים יצרתי סדרה של הדפסי רשת שיקשטו את קירות החדרים והחלל המשותף של המלון. העבודה על ההדפסים נעשתה בצורה חופשית יותר. יצרתי מן מאגר של צורות גרפיות מופשטות ומתוך משחק ניסיתי לבחון קומפוזיציות ואינטראקציות שונות, סדר וסדרתיות מול אקראיות ופיזור.

מלון TLVshort

מלון TLVshort. צילומים: תמיר רוגובסקי

אלון בונדר

אלון בונדר. צילום: תמיר רוגובסקי

הדפסים למלון TLVshort

הדפסים למלון TLVshort. צילומים: תמיר רוגובסקי

ציור קיר בשיתוף פעולה עם דימה קורמה

ציור קיר בשיתוף פעולה עם דימה קורמה

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden