כל מה שחשוב ויפה
בועז סידס (UNTAY)
בועז סידס (UNTAY). צילומים: ערן אבן

מה קורה // בועז סידס (UNTAY)

בתערוכת יחיד בטרמינל עיצוב בת ים בועז סידס מציג דמויות נשים יושבות, שוכבות, בוהות בחלל, מחכות להתרחשות. ״נדמה שהן נמצאות במצב מתמיד של ציפיה, שבו הזמן מתגמש וכולל את מה שהיה ומה שעוד עתיד לקרות״

מי?

בועז סידס, לא מעט מכירים אותי כ־UNTAY, אני בן 37, מתל אביב.
אתר / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

תפוס.

מה בצלחת?

בעיקר מתוק כמעט מכל סוג, אני מסוגל לסיים מגש בקלאווה לבד. מנסה לטפל לאחרונה בהתמכרות לסוכר על ידי כדורי שוקולד על בסיס תמרים וקקאו שאני מכין והם מאוד טעימים.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

מעבר לביקורי סטודיו אפשר לראות את העבודות שלי בתערוכת היחיד DIMMER שאני מציג בימים אלו (22.4-6.5) בטרמינל עיצוב בת ים (מקום מיוחד מאוד שאני ממליץ לבקר בו בלי קשר). זו תערוכת היחיד השניה שלי, וראשונה אחרי שבע שנים של עשייה אמנותית רחבה ורב־תחומית, שבה התמקצעתי בעיקר בציורי קירות גדולי־ממדים, רישום פיגורטיבי, קעקועים והפקה אמנותית. בעשור האחרון הצגתי ולקחתי חלק בלא מעט תערוכות ואירועים בארץ ובעולם והרגשתי שזה הזמן לפרויקט יחיד בארץ.

התערוכה כוללת כ־25 עבודות אמנות חדשות שנוצרו במהלך 2021, ציור קיר גדול ומיצב שנבנה במיוחד לתערוכה. בסדרת העבודות החדשה עסקתי ב״בין־לבין״. דמויות הנשים ביצירות יושבות, שוכבות, בוהות בחלל, מחכות להתרחשות. נדמה שהן נמצאות במצב מתמיד של ציפיה, שבו הזמן מתגמש וכולל את מה שהיה ומה שעוד עתיד לקרות.

birds

בעבודות אני מרמז לזמן דמדומים, שבו מתרחש עמעום של הרצף הלינארי של הזמן ומתחלף בפעולה מחשבתית הגוברת על זו הפיזית, שחוצה את גבולות הזמן והמרחב. גווני השמיים בין יום ולילה – ורוד, צהוב, כתום וסגול – שולטים בקומפוזיציות, ומעידים על רגע של לפני יציאה לפעולה, של בין־לבין, שאינו מנוע מתנועה בעצמו.

בנוסף לסדרת הציורים מוצגים מיצב וציור קיר גדול־ממדים שמרחיבים את המחשבה על רגע הביניים ומעלים השערות אצל הצופה לגבי מה שאולי התרחש כאן – האם האירוע תם? האם עוד יתרחש בשנית? 

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

לא פגשתי שום אמן מפורסם באופן אישי, אבל כן הייתי במסע/משימה בעשור האחרון של לראות בלייב את כל המוזיקאים שאני מעריץ, בארץ ובחו״ל. זה התחיל מרשימה של עשרה, המשיך לרשימה של עשרות – והצלחתי.

היה כיף והייתי עושה את זה שוב כי הרשימה כל הזמן מתארכת. באחת ההופעות השגתי דרך קולגה חתימה של כריס קורנל ז״ל על פוסטר שניתן לו מאחורי הקלעים בהופעה שלו בהיכל התרבות. ריגש אותי כמו ילד.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו? 

מקים פרויקט בסגנון של קולקטיב MEOW WOLF האמריקאי, רוכש האנגר ומקיים שם תערוכות, הופעות, פסטיבלים אמנותיים ואינסטליישנים אלטרנטיבים עצומים. צריך עשרות מיליונים של דולרים בשביל לגרום לזה לקרות.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

קניתי לבת הזוג שלי סנדלים ורודות של Teva. אני מאוד אוהב אופנה, באופן אישי מעדיף נורמקור סטייל, אבל הבגדים שאני קונה לעצמי כבר לא כאלו מעניינים אלא בעיקר פרקטיים ומלוכלכים בצבע.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. שי-אל נירן יהלום

    יופי של תערוכה , בועז.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden