כל מה שחשוב ויפה
קול קורא

פרס חדש לצילום על שם מיכה קירשנר

פורטפוליו News: המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך ויצו חיפה משיק פרס לצילום על שם הצלם מיכה קירשנר ז״ל המיועד לסטודנטים לצילום. מועד אחרון להגשה: 15.5

המחלקה לאמנויות הצילום והמסך בויצו חיפה, בשיתוף משפחת קירשנר ומשפחת בן־ימי, מכריזות על פרס חדש לצילום על שם הצלם מיכה קירשנר ז״ל. מטרת הפרס לקדם את אמנות הצילום והווידאו בקרב יוצרים ויוצרות צעירים בראשית דרכם, והוא יוענק לסטודנטים מהמחלקות לצילום ולאמנות בשנים ג׳ ו־דק הלומדים במוסדות אקדמיים בארץ.

הזוכה (או הזוכים) יבחרו על ידי ועדת שיפוט שתורכב מאנשי מקצוע מובילים בתחום, מרצים במחלקה לאמנויות הצילום והמסך ותורמי הפרס, ויוענק להם סכום כספי של 10,000 ₪ ביום עיון שנתי לזכרו של קירשנר, שיתקיים ב־17 ביוני 2021 בויצו חיפה, שם שימש קירשנר כראש המחלקה לצילום במשך 15 שנים. הקריטריונים לזכייה יורכבו ממקוריות, חדשנות וטביעת אצבע אמנותית ייחודית.

רשאים להגיש מועמדים סטודנטים משנים ג׳-ד׳ במוסדות אקדמיים בלבד לצילום ואמנות בארץ. הגשת מועמדות תעשה בהתאם לתקנון שמופיע באתר למייל [email protected] עד לתאריך 15.5.

ערן חדד ברק, ראש המחלקה לאמנויות הצילום והמסך בויצו חיפה: ״מיכה קירשנר הוא בין הצלמים המשפיעים והבולטים שפעלו בארץ. תחת עדשת מצלמתו הוא היטיב לתאר את הכיעור, הכאב והיופי השלובים יחד בחברה הישראלית.

״מיכה כיהן כראש המחלקה לצילום במרכז האקדמי ויצו חיפה בשנים 1997-2012. כמרצה הוא הדגיש את חובתו של מדיום הצילום להוות כלי פוליטי בעל אחריות תרבותית וחברתית. פרס זה על שמו מהווה חלק מהמורשת העשירה שהשאיר אחריו, כצלם מעורר השראה שחסר לכולנו״.

birds

צילום: מיכה קירשנר

צילום: מיכה קירשנר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden