כל מה שחשוב ויפה
Wix Playground Academy
Wix Playground Academy

מגרש המשחקים של וויקס: למען המעצבים 

Wix Playground Academy, תכנית המעצבים הצעירים של וויקס, מגיעה לישראל בקיץ הקרוב עם השמות הכי חמים בתעשיית העיצוב הבינלאומית

פורטפוליו בשיתוף WIX


מידי שנה מסיימים את לימודי התואר הראשון במחלקות לתקשורת חזותית, בבתי הספר לעיצוב בישראל, בין 400 ל־500 סטודנטים. כמעט כמו בכל מקצוע, היציאה ל״עולם האמיתי״ מלווה בבלבול ובקושי למצוא עבודה, שמצד אחד תספק פרנסה ומצד שני תענה על הצורך בהגשמה עצמית. הבלבול גובר אף יותר בדיסציפלינת התקשורת החזותית עקב ההקף הכמעט בלתי נתפס של התחומים שהיא מכסה: מפרינט לווב, מאיור לכתיבת קוד, מתרבות למסחר ועוד.

תוכנית המעצבים Wix Playground Academy של חברת וויקס – המובילה בפלטפורמת בניית אתרים וכלים לניהול העסק אונליין – נכנסת למשבצת הזאת ומעניקה בשנים האחרונות קרש קפיצה מקצועי לסטודנטים לעיצוב ועצמאיים בתחילת דרכם. המחזור הראשון של התכנית התקיים בניו יורק ב־2018, מתוך רצון להעשיר את קהילת המעצבים המקומית שהשתמשה במוצרים של וויקס.

שלוש שנים ו־150 בוגרים לאחר מכן, אחרי תוכניות מוצלחות בניו יורק ובאירופה עם למעלה מ־150 בוגרים שחלקם כבר השתלבו בתעשייה בחברות כמו גוגל, סוכנות העיצוב הבינלאומית פנטגרם ועוד, התכנית מגיעה גם לישראל. עם מעל 5,000 עובדים בעולם, מתוכם כ־2,600 בסניפיה בישראל, מהם 250 מעצבים, זה רק התבקש.

חגית קאופמן, סמנכ״לית העיצוב של וויקס: אנחנו מביאים לאקדמיה את השמות הכי חמים בתעשיית העיצוב הבינלאומית, שיעבירו סדנאות חווייתיות וישתפו את הניסיון שלהם כמעצבים בתחילת הדרך

״אנחנו פונים לסטודנטים ובוגרים צעירים ופורסים בפניהם את המנעד הרחב שהתחום כולל: עיצוב, סטיילינג, תלת־ממד, אנימציה, כתיבת קוד, יצירת תוכן ועוד״, מספרת חגית קאופמן, סמנכ״לית העיצוב של וויקס.

״אנחנו מביאים לאקדמיה את השמות הכי חמים בתעשיית העיצוב הבינלאומית, שיעבירו סדנאות חווייתיות וישתפו את הניסיון שלהם כמעצבים בתחילת הדרך. אירחנו בעבר שמות כמו ג׳סיקה וולש, דבי מילמן, אלכסנדרה זיגמונד והיד עוד נטויה. התכנים נבחרים בקפידה, ומה ש־250 המעצבים של וויקס לא היו צורכים בעצמם, לא נכנס לסילבוס״.

בין המרצים הבינלאומיים בתכנית המקומית אפשר למצוא שמות כמו אנטון ואיירין (Antone & Irene), זוג מעצבים מוערך שממקום מושבם בברוקלין מרצים כיום כמעט בכל כנס חשוב בעולם; ואלכס בק, מייסד שותף של מגזין העיצוב הלונדוני It's Nice That, מהחשובים, המשפיעים והוותיקים בתחום.

המעצב הישראלי עומר פולק, שפועל בברלין, יעביר את אחת הסדנאות המסקרנות בתכנית, תחת השם Story Smelling. במסגרת הסדנה יקבלו המשתתפים לביתם קיט ריחות ויתבקשו לייצר חומרים ויזואליים מהאסוציאציות שהריחות יעלו בהם.

״אנחנו מראים לבוגרים הצעירים, שכשהם מסיימים את הלימודים, הם לא בהכרח חייבים לשבת מול המחשב ורק לעצב אתרים. יש עוד המון תחומים משיקים שהם יכולים להשתלב ולעסוק בהם: איור, אנימציה, צילום, ארט דיירקשן ועוד.

״ולשמחתי יש לנו את הזכות להחזיר לקהילת העיצוב המקומית מהניסיון הרב שצברנו במהלך השנים, בכל הקשור בעיצוב, בניהול מעצבים, בפיתוח מתודות עבודה יעילות וביקורתיות. אנחנו חולקים מהניסיון שלנו ועוזרים להם להבין מה הם רוצים לעשות, ואיך להביא את הרצון הזה לידי ביטוי בדרך הטובה ביותר בתיק העבודות שלהם״.

הדור הבא של המעצבים

אם לפני ארבע שנים התכנית החלה כתכנית פיזית בת שלושה חודשים, בעקבות הקורונה היא הפכה לתכנית אונליין מהודקת ומדויקת יותר. במשך חמישה שבועות אינטנסיביים במהלך הקיץ הקרוב, יפגשו הסטודנטים הנבחרים שמות מובילים בתעשיית העיצוב העולמית, ילוו באופן צמוד על ידי מנטורים מסטודיו העיצוב של וויקס, וילמדו עיצוב לווב, קוד, אנימציה כתיבת תוכן, UX ועוד.

בנוסף הם יעברו סדנאות אינטראקטיביות יחודיות שישימו דגש על עיצוב הזהות המיתוגית שלהם כמעצבים. במהלך התוכנית יעבדו הסטודנטים על הפורטפוליו האישי שלהם ויציגו אותו בפני פאנל מקצועי מהתעשייה העולמית והמקומית בתום התוכנית.

כדי להתקבל לתוכנית – שמסובסדת באופן מלא על ידי החברה – הסטודנטים צריכים להגיש את הפורטפוליו שלהם ולעבור ראיונות אישיים. תהליך הסינון הקפדני יעשה על בסיס פרמטרים מקצועיים כמו גם נכונות לקחת חלק בתוכנית אינטנסיבית ומאתגרת.

״בישראל נמצא המטה של וויקס ומרבית המעצבים בחברה, אם לא כולם, נמצאים פה״, אומר עוז בר נתן, מנהל התכנית בישראל. ״יש לנו הזדמנות מדהימה להכיר את הדור הבא של המעצבים בישראל, ולעזור להם לעשות את הצעדים הראשונים שלהם בחייהם המקצועיים״.

Wix Playground Academy

Wix Playground Academy

ואם לפני ארבע שנים התכנית של וויקס פעלה לבדה בשדה, ההבט הבינלאומי – לצד המנטורינג האישי – הם אלו שמבחינים אותה מתכניות אחרות. קאופמן: ״אנחנו מביאים לשדה משהו בינלאומי. בסוף התכנית הסטודנטים יציגו את תיק העבודות שלהם לפאנל מקצועי שמארגן מגזין It's Nice That. זה לא מובן מאליו שהאנשים הכי חשובים בתעשייה הבינלאומית יתנו לבוגר צעיר עצות ויגידו לו מה הם מרגישים, מה הם חווים, לאחר בחינה של תיק העבודות שלו.

״יש עולם שלם שעוד יותר נפתח לאחרונה עם הקורונה, לא לכל אחד יש משרד בלונדון או בעיר מרכזית אחרת בסצינה, ואנחנו נותנים להם את ההזדמנות להיחשף בזירה הבינלאומית. בתור חברה ישראלית, לתת במה לזירה המקומית, יש לזה ערך חשוב מבחינתנו, לתמוך בקהילה״.

עוז בר נתן: עומדים מאחורינו 250 מעצבים מאוד מנוסים, ובכל שבוע שלושה מנטורים ילוו את הסטודנטים באופן אישי, יתנו להם הערות והכוונה. זה משהו יחודי

בר נתן: ״יש לנו ניסיון ארוך שנים בתחום, ועומדים מאחורינו 250 מעצבים מאוד מנוסים. בכל שבוע שלושה מנטורים ילוו את הסטודנטים באופן אישי, יתנו להם הערות והכוונה. יש מי שמחזיק לך את היד ועוזר לך להתקדם. זה משהו יחודי, אין לך דבר כזה בבית ספר, וגם לא כשאתה מתחיל לעבוד, מישהו מנוסה שהוא איתך ולטובתך״. 

למה קראתם לתכנית פלייגראונד?

קאופמן: ״מעבר להקמת אקדמיה רצינית ואינטנסיבית, חשוב לנו להביא בה לידי ביטוי את הדי־אן־איי של וויקס, לשלב את הרצינות עם אווירה משחקית ונסיונית. חשוב לנו לחשוף את הסטודנטים למגוון גדול של אפשרויות דרך התנסות; פשוט לנסות, לעשות. ליהנות ממה שאתה עושה זה חלק מהותי מהלמידה וההכוונה שלנו, לעזור להם להבין במה הם טובים ומה עושה להם טוב״.


Wix Playground Academy
התכנית תחל ב־12 ביולי ותמשך עד ה־12 באוגוסט.
הלימודים יהיו מקוונים בימים ב׳-ה׳ בשעות 10:00-17:00.
להרשמה: wix.com/playground/academy

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden