כל מה שחשוב ויפה
זהר לב, ״הלב שלי – יא קאלבי״
זהר לב, ״הלב שלי – יא קאלבי״. צילומים: טל בדרק

זהר לב בגלריה בבארי

פורטפוליו Promotion: תערוכת יחיד ראשונה לזהר לב, ״הלב שלי – יא קאלבי״, תיפתח ביום חמישי 20.5 בגלריה בבארי. אוצרת: ד״ר זיוה ילין

בתערוכה הראשונה של לזהר לב בגלריה, ״הלב שלי״, היא מביאה את עולמה האוהב, השופע, המשתף והמחבר אנשים, אל תוך חלל הגלריה: עולם שנוגע בחומר הקרמי, בבנייה באדמה, בוץ ובגרוטאות, ובעבודה השתתפותית וחברתית. עבודה באדמה היא עבודה מפרכת ולא ריאלי לעבוד בזה לבד. כך לב בונה קבוצות עבודה, אנשים שהולכים איתה, באים לבנות איתה ביחד. 

במרכז החלל בגלריה בבארי תעמוד במה גדולה שעליה יוקם מטבח שנבנה מקונסטרוקציה של חפצים ישנים וגרוטאות, ציפוי וטיוח בבוץ, ושיבוץ אריחים ושברי אריחים שיצרה מקרמיקה. מטבח בסיסי גולמי, צבעוני ותוסס, מלא חיים, כלים שיצרה לאורך השנים, וסיר מרק. המטבח כמרכז הבית, מרכז ההתרחשות המשפחתית והחברתית. בגב המטבח לב בונה פסנתר. המוסיקה היא חלק מאורח החיים שלה ושל בן זוגה אור, וחשוב לה למקם את המוזיקה במרכז עולמה. 

birds

בנישה מוצב וילון מוסיקלי מפורצלן לבן. הפורצלן הוא חומר אלסטי, קשה לעבודה, מאפשר עיבוד במשטחים דקים; בו זמנית עדין וגם חזק. חתיכות הפורצלן שבונות את הווילון הן כמו צדפות קטנות. ה״פיתות״ העדינות התלויות יוצרות מסך רוטט ומנגן, שעליו לב מקרינה וידיאו שבו נראות רגליו של אור, בעלה, הצועד על האדמה, שר ושורק מנגינה שהוא הלחין. הווילון הלבן שופע ורך, מזמין למגע ומשמיע צלילים. בקירות לידו תלויות בתפזורת עוד עשרות חתיכות פורצלן מאותו סוג,עוטפים את הקירות הלבנים של הגלריה בקצב ובצבעוניות פסטלית.

בקיר הגדול תלויים מדפים מאולתרים ועליהם כוסות שיצרה מטרקוטה, בצבעי אדמה,ש עליהן חרטה, מילאה וגילפה קטעי משפטים משירים, שיצאו מהקשרם. על האוחז בכוס לגלגלה סביב סביב על מנת להצליח לפענח את השיר הכתוב עליו, לעיתים באופן לא ברור. והמילים והמשפטים הופכים למנטרות, נטמעים בכוס ובטקס שתיית הקפה.


זהר לב | הלב שלי – יא קאלבי
אוצרת: ד״ר זיוה ילין
הגלריה בבארי
פתיחה: יום חמישי 20.5 מהשעה 18:00. בשעה 18:30 הופעה של בורגי ורועי ברחבת הגלריה. כניסה חופשית!
שיח גלריה והשקת קטלוג: יום חמישי 3.6 בשעה 17:30

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden