כל מה שחשוב ויפה
ליאור תמים
ליאור תמים. צילום: beller

מה קורה // ליאור תמים

ליאור תמים מציג בתערוכת יחיד ראשונה בגלריה גבעון מארג של עבודות רצפה וקיר, מלאכת יד ועבודת תכנות; סביבה מסונתזת ואוטונומית של צלילים עם מרכז בקרה

מי?

ליאור תמים, בן 39, גר בדרום תל אביב.
אתר / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

נשוי. למעשה נישאתי פעמיים לאותה אישה ועדיין אני רשום במשרד הפנים כרווק.

מה בצלחת?

התפריט שלי איכשהו תמיד בנוי מדיאטות קיצוניות. היו תקופות שאכלתי רק חלבונים. תקופות אחרות אכלתי רק בצקים. לא מזמן ניסיתי לחיות על 8 שעות של אכילה ו־16 שעות צום, וזה נגמר במפח נפש. המכנה המשותף לכל הדיאטות הוא שתמיד אמצא את הפטנט להכניס סוכר למערכת.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

אני בדיוק עולה עם תערוכת יחיד ראשונה בגלריה גבעון, הצבת סאונד תלויית־מקום שבנוייה משלושה גופי עבודה חדשים שעשיתי בזמן הקורונה. זה גלגול חדש לגמרי לתערוכה שהייתה אמורה להיות בגבעון פורום בסט־אפ שונה לחלוטין.

איפשהו, תוך כדי התהליך בסטודיו, הבנתי שאנחנו הולכים לשינוי כיוון והתחלתי לעבוד על חומר חדש. יש שם מארג של עבודות רצפה וקיר, מלאכת יד ועבודת תכנות. התוצאה הסופית היא סביבה מסונתזת ואוטונומית של צלילים עם מרכז בקרה.

birds

במקביל אני משתתף בתערוכה קבוצתית בפורום בשם אג׳נדה, עם עבודת סאונד האחרונה. הוזמנתי להציג בפורום מיד אחרי סיום התואר השני באמנויות בבצלאל. נעמי גבעון, אוצרת התערוכה, איגדה כמה דורות של אמנים. בין כל הענקים האלו – זריצקי, רפי לביא וגרשוני – היא מיקמה אותי כדור הצעיר עם עבודת סאונד בחיבור מאוד לא שיגרתי. 

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

כשחייתי בניו יורק פגשתי במקרה בסאבוויי את ויטו אקונ׳צי. הייתי באקסטזה מזה. הוא היה לבוש שחור מכף רגל ועד ראש, אני חושב שזה היה חצי שנה לפני שנפטר. לא הוצאתי מילה מרוב הלם אבל אני זוכר שהכתפיות השחורות של הבלייזר שלו היו מלאות קשקשים.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

פרויקט החלומות… כל יום יש חלום אחר. מה ששורד יותר מיום בדרך כלל אני הולך עליו.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

סנדלים מפלסטיק.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden