כל מה שחשוב ויפה
יעל עצמוני
יעל עצמוני. צילום: שירי בורכרד

יעל עצמוני מונתה לראשת המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל

פורטפוליו News: הוועד המנהל של בצלאל אישר את מינויה של יעל עצמוני לתפקיד ראשת המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל. תחליף את ד״ר ערן ארליך המכהן כראש המחלקה משנת 2013

יעל עצמוני מונתה לראשת המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל. עצמוני, אמנית וקדרית, מרצה בכירה וראש תחום החומר במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית, היא בוגרת החוג לאמנות באוניברסיטת חיפה וזוכת פרס מוד פרידלנד למצוינות בקרמיקה ותרומה חברתית.

בעלת ניסיון של 35 שנה בשדה האמנות והקרמיקה וכ־30 שנה בהוראה וניהול אקדמיים. עצמוני ממלאה תפקידים מובילים במחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית, מציגה בארץ ובעולם ומעורבת בפעילות מקצועית, מקומית ובינלאומית. בשנה שעברה הציגה תערוכת יחיד זוגית עם גורית מגן במקום לאמנות בקריית המלאכה בתל אביב ובביאנלה לאומנויות ולעיצוב במוזיאון ארץ ישראל, ובהמשך השנה צפויה לה תערוכת יחיד בגלריה פריסקופ.

״יש לי את הזכות והשמחה להוביל את המחלקה המיוחדת הזו, אני רואה אותה כמקום מחנך ומשפיע על התרבות החומרית בארץ״, אומרת עצמוני בתגובה למינוי. ״המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית היא מקום ייחודי המפתח כישורים אנושיים ותבונת כפיים, שהם רלוונטיים מתמיד בעידן זה; היא מקום שמייצר את המפגש בין קראפט ואמנות. אני מגיעה לתפקיד מתוך זיקה עמוקה לתחומים אלה ומרגישה שזה הרגע שבו אני יכולה להעניק את כל כולי להוביל את המחלקה למקומות מרתקים ומחדשים״.

יעל עצמוני וגורית מגן, רכבנו על אטלס. צילום: רן עזרא

המחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית היא אחת המחלקות הראשונות שנוסדו בבצלאל ומשלבת מסורת ארוכת שנים של פיתוח תהליכי יצירה ועשייה בתחומי החומר והזכוכית. סגנית נשיא בצלאל, אדר׳ ליאת בריקס אתגר, ברכה על המינוי ומסרה: ״יעל עצמוני נבחרה להנהיג את המחלקה בתקופה מרתקת ומאתגרת של שינוי בתפיסת הקראפט, התפתחות מואצת של טכנולוגיה וחומרים חדשים ודאגה הכרחית לקהילה ולסביבה.

״יעל היא מרצה מוערכת בבצלאל, בעלת תרומה ארוכת שנים להתפתחות המחלקה. בתפקידיה השונים היא פיתחה תכניות לימודים ומסגרות פעולה חדשות ופורצות דרך. אנו בטוחים שתדע להוביל את התחום בשנים הבאות״.

עצמוני תחל את תפקידה באוקטובר 2021 ותחליף את ד״ר ערן ארליך המכהן כראש המחלקה משנת 2013.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden