כל מה שחשוב ויפה
תומר רוזנטל, התקלות
תומר רוזנטל, התקלות

פרס מוזס לתומר רוזנטל

פורטפוליו News: תומר רוזנטל הוא הזוכה בפרס לציור על שם אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2021. הפרס מוענק בשיתוף בית האמנים ירושלים

זוכה הפרס לציור ע״ש אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2021, המוענק בשיתוף עם בית האמנים ירושלים, הוא האמן תומר רוזנטל. הפרס, המשלב מענק כספי בסך 10,000 ₪ ותערוכת יחיד בבית האמנים בירושלים, הושק בשנת 2007. 

התערוכה של רוזנטל תיפתח בבית האמנים ירושלים ב־9 באוקטובר 2021, וטקס הענקת הפרס ייערך ב־24 באוקטובר 2021. בנימוקיהם להענקת הפרס, כתבו חברי ועדת השיפוט שי אזולאי, מרים כבסה ואלי פטל: ״תומר רוזנטל מציג גוף עבודה מובחן ומגובש. עבודתו עוסקת באופן בלעדי בפעולה של רישום ומחלצת מתוכו מבט פנימי עמוק ועמום כאחד. רוזנטל עוסק בפנים, בנפש ובמצב שעל פניו נדמה שאינו ניתן לתיאור באמצעות דימוי.

תומר רוזנטל, יד עם פרח

תומר רוזנטל, יד עם פרח

תומר רוזנטל, התקלות

תומר רוזנטל, התקלות

״עבודתו מתקיימת במרחב איטי. מייצרת דמויות, הממוקמות כאנימזם (מונח שטבע האנתרופולוג א.ב. טיילור כאחד המקורות הקדומים לדת, ומשם לנשמה ולנפש), הנע בין הסימלי לאורגני בחלל של שקט מוחלט, כאילו רובצות על סף קיפאון, לעיתים הן מפתות ומגלות לצופה משהו על עצמו, אולי על זרות פנימית או על דבר מה מאיים ומנחם כאחד בפנימיות. עבודותיו של רוזנטל קוראות לריכוז, להעמקה, לצפייה אישית המחייבת מרחב נשימה״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden