כל מה שחשוב ויפה
לוסי אלקויטי בגלריה ND. צילומים: מ״ל

תערוכות יולי בגלריה ND

פורטפוליו Promotion: תערוכה קבוצתית ״בכל הזמנים״ ושתי תערוכות יחיד לאילנה שניידר ולמלי דרויש, ייפתחו במוצ״ש 26.6 בגלריה ND ברמת גן

בכל הזמנים

משתתפים: לוסי אלקויטי, ג׳ניפר בלוך, אייל כץ, דורון פישביין, טובה פסח, הדס שרשבסקי
אוצרת: רונית רוט חדד

התערוכה ״בכל הזמנים״ נולדה בעקבות אירועי הקורונה והסגרים, מתוך הרצון להתחקות אחר מעשה יצירת האמנות כאשר התנאים ליצור, מבחינה רגשית ובעיקר מבחינה מעשית כמעט בלתי אפשריים.

״לַכֹּל זְמָן, וְעֵת לַכֹּל חֵפֶץ תַּחַת הַשָּׁמָיִם״ (קהלת ג׳ א׳) – לרוב מתייחסים במשפט הידוע מתוך דברי קהלת למילה ״חפץ״ במובן של ״רצון״, יותר מאשר בהקשר של ״אובייקט״ בעולם. אך חפץ הנו גם אובייקט. האם יש זמן נכון במיוחד ליצירה או שמא היצירה תהיה נכונה תמיד להגיב למציאות בכל זמן נתון?

העבודות שנבחרו לתערוכה, מתייחסות לשאלות הללו. כולן נוצרו בתנאים קשים או שהנושא שלהן עוסק בסוגיות הקשורות לתנאי מציאות מגבילים. בתקופת הסגרים, אמנים ואמניות נאלצו להתמודד עם מציאות בה לעיתים קרובות היה בלתי אפשרי להגיע לסטודיו, חסרו בכלי יצירה ובמקום פיזי מתאים ובכל זאת, הצורך הטבעי להגיב למציאות בדרך של יצירת אמנות התגבר על כל התנאים החסרים.

חלקם.ן יצרו בטכניקות חדשות או התמקדו בטכניקות ובחומרים שנמצאו בביתם.ן כגון ציאנוטייפ (אלקויטי), עבודות דיגיטליות במחשב ובנייד (שרשבסקי), וחלקם.ן התמקדו בהנכחת התכנים על המצע הקיים (בלוך, כץ, פישביין). בכל העבודות ישנה התייחסות כזו או אחרת לנושא של יצירה בכל עת ובכל תנאי, ואף התליה של העבודות לוקחת בחשבון את נושא התערוכה ומבקשת ליצור מצג שבו הצופה יחוש את ההכרח למצוא פתרונות למציאות מסובכת.

טובה פסח

טובה פסח

ג'ניפר בלוך

ג'ניפר בלוך

הדס שרשבסקי

הדס שרשבסקי

birds

רק עוד רגע אמא / אילנה שניידר

אוצרת: רותי חינסקי אמיתי

בתערוכתה החדשה של אילנה שניידר ״רק עוד רגע אמא״ מאכלסים את העבודות דימויים שנוצרו מאבקת ברזל ומגנט – טכניקה שאינה מאפשרת לדימויים להתקבע והם חשופים, ללא הרף, לשינויים. המתח בין נוכחותם הפיסולית והגדושה של חלק מהדימויים לבין אלו שעברו טרנספורמציה והפכו לרישומים עדינים המתפוגגים לאיטם, משותף לכל העבודות בתערוכה.

הבחירה בטכניקה המתעתעת איפשרה לשניידר לתרגם בחומר את תהליך הפרידה מאמה שנפטרה מאלצהיימר בספטמבר האחרון. ככל שזיכרונה של האם הפך למחורר יותר ויותר כך צפו זיכרונות גנוזים מילדותה שהתמזגו עם עיסוקה המתמשך בנפש האדם, בעיקר במרחב שבין הממשי לעל טבעי. מאלו נבראו האפיזודות הבלתי מפוענחות, הדמויות הערטילאיות והיצורים ההיברידים שבעבודותיה.

אילנה שניידר

אילנה שניידר


אניגמה/ מלי דרויש

אוצרת: רונית רוט חדד

סדרת העבודות בתערוכת היחיד של מלי דרויש מורכבת מציורי אקריליק ושמן על בד, רישומים על נייר, קולאז׳ים בטכניקה מעורבת ומיצב בובות מטריושקה מצויירות. יש משהו פנטסטי בעבודותיה של מלי דרויש. לכאורה הכל ברור. אבל רק לכאורה. הסודות והסיפורים מתגלים לאט, ההבניה של הסיפורים בתוך הציורים מתעתעת ומכשפת כמו סיפור פנטזיה, כאשר המבט הראשוני בעבודות מזמן יופי ומחביא כאבים, סכנות ומורכבויות.

דרויש עוסקת בעבודותיה בהיבטים רוחניים המשקפים תהליכי תודעה. לצד העיסוק באמנות, היא משמשת כמנטורית להגשמה עצמית. וגם עבודותיה נוצרות תוך תהליך של חקירה פנימית ומדיטטיבית.
בובות המטריושקה מייצגות הן את ההיבט האניגמטי המסורתי – כבובות המחביאות בתוכן אין סוף העתקים בגדלים שונים, המרמזים על קיום אינסופי ומתמשך; והן בהתכתבותן עם דמויות מעולם הפנטזיה.

במסגרת ״סרט לילה״ בחלון הגלריה יציג בוריס מרינין את סרטו Conspiracy (אוצר: דורון פישביין).

מלי דרויש

מלי דרויש


גלריה ND
רחוב עוזיאל 52, רמת גן
פתיחה: 26.6, נעילה: 19.7

*כוכבית מייצגת שדות חובה

';
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden