כל מה שחשוב ויפה
רננה אלדור, מתוך to De-Construct a Citroën
רננה אלדור, מתוך to De-Construct a Citroën

פרס מירון סימה 2021 לרננה אלדור

פורטפוליו News: רננה אלדור היא הזוכה בפרס לאמנות חזותית ע״ש מירון סימה לשנת 2021, מטעם בית האמנים ירושלים ועמותת מירון סימה

הפרס על שם הצייר מירון סימה, המוענק אחת לשנתיים, הוקדש השנה לעבודות העוסקות במחשבת הסמיכות. הפרס, בגובה 25,000 ₪, יוענק לרננה אלדור, במועד פתיחת התערוכה שלה בבית האמנים ירושלים ב־18 בדצמבר 2021. אלדור, ילידת 1988, היא בוגרת המחלקה לאמנויות המסך ותכנית התואר השני באמנויות של בצלאל.

ועדת הפרס כללה השנה את שרון בלבן, אמנית וידיאו, ראש מסלול הווידיאו במחלקה לאמנויות המסך, בצלאל; סאלי הפטל נווה, אוצרת אמנות; איה מירון, אוצרת אמנות. בנימוקים להענקת הפרס כתבו השופטות: ״רננה אלדור היא אמנית וידיאו, אנימציה, פיסול ומיצב. בעבודותיה המרתקות היא מתזמרת מקומות, אוביקטים ופעולות אנושיות, אנליטיות ופנטסטיות כאחת, ומזמנת לצופים חוויה של יופי, של דמיון ושל רוח.

״בלב התערוכה, שהציעה אלדור, מוצג סרט, ובו נראית אישה בלתי מזוהה מבצעת פעולות בספרייה שבבניין ההיסטורי של מכון ון ליר בירושלים, שהוקמה בשנות ה־70 של המאה ה־20, ועיצובה לא השתנה מאז. בעידן של שינויי פרדיגמה קיצוניים ביחס לחללים פיזיים של גופי ידע וביחס לגוף האדם, מציעה אלדור להתעכב במקום שהוא בבחינת ׳שמורת טבע׳, להגות בו מחדש ולחוש אותו כישות חיה.

״אינספור גופי הידע ושדות המחקר, המאורגנים בספרים הניצבים זה לצד זה על המדפים, הופכים את הספרייה, המככבת בכוריאוגרפיה הקולנועית של אלדור, לגוף פועם, מפתיע ומלא התרחשויות.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden