כל מה שחשוב ויפה
טל געש
טל געש. צילומי הצבה: אריאל ורהפטיג

בוגרים 2021 // אמנות, אוניברסיטת חיפה

המרחב בין חיים למוות, שיתוק השינה, הבית החסר, תנאי המחיה של החברה הפלסטינית. שבעה פרויקטים בולטים

טל געש

מיצב וידאו, סאונד ואוביקטים שונים: בחלל ניצב פסנתר כנף עתיק ומטופל. הסרטים מוקרנים סביבו ובתוכו, והוא המחולל של המרחב. געש משוטטת במרחב שבין חיים למוות, ומחפשת את המקום שבו החיים והמתים מתקיימים בו זמנית. הסרטים והסאונד שזורים זה בזה באופן שבו נוצרת בחלל קפלה מדוייקת לסאונד החדש שיצרה.

טל געש

טל געש


לילא עבדלרזק

שלוש עבודות וידיאו מוקפדות המוצגות במיצב וידאו אחד משותף. העבודות מכילות שפות ויזואליות שונות, התייחסות לסיפורה האישי ולאחיה התאומים שלא שרדו בהריון השלישיה, וכן תגובה נגד האידיאולוגיה המסורתית של החברה הערבית על חשיבותו של משק בית שיש בו בנים זכרים.

לילא עבדלרזק

לילא עבדלרזק


פאטמה כנאני

כנאני עוסקת בתופעת שיתוק השינה שממנה היא סובלת. ברישומי הנקודות (עט על נייר) היא משחזרת רגעים בין חלום לערות ומעלה שאלות על ניתוק, הזיה ופוסט טראומה. הרישומים העדינים כמעט נעלמים על הנייר והופכים את הדף הלבן לערפל מיסטי שבו מתפוגגת המציאות. 

פאטמה כנאני

פאטמה כנאני

צילום: ענבל כהן חמו


ברברה רוסקובה

סדרה של ציורי שמן פנורמיים על בד; מוקפדים, סוריאליסטים ואישיים. רוסקובה חוקרת שאלות של רצף זמן ומקום ומנסה להתייחס לשינוי ולפער בין הפנים (אישי) והחוץ בחוויות היום יום. 

ברברה רוסקובה

ברברה רוסקובה


טליה רבי

סדרת עבודות המתפרשות על מושג הבית החסר, העדר אנושי הנותר כתוצאה של אובדן אדם קרוב, החולצה התלויה על חבל כביסה דומעת טיפות של מים, טפטים גיאומטרים יפיפיים בתחושה של חמימות ביתית מורכבים מקולאז׳ של חלקי גוף, פורטרט עצמי בחיבוק חסר ועוד. המיצב מייצר אצל הצופה תנועה מעגלית וחזרתית כמו מערכת הטפטוף של פסל החולצה. 

טליה רבי

טליה רבי


birds


ניסים מלכה

ציורים גדולי־ממדים ועוצמה, שבהם מלכה מנסה לצעוק את מה שהוא לא יכול להגיד. הבדים גדולים, הצבעים כואבים, הקומפוזיציות סימטריות וגרוטסקיות בו זמנית. שילובים אלו מדגישים תהיות שעולות מהציורים – על היחס בין המינים, בין עמים, בתוך המשפחה ובין אחד לאחר, ועל ההגשמה העצמית שהופכת למגבלה.

ניסים מלכה

ניסים מלכה


אסראא חג׳אג׳רה

הפרויקט ״לחם״ כולל סידרת תצלומים ועבודה פיסולית בלחם מיובש. העבודה נטולת ריח וחושניות האופיינית ללחם והופכת אותו לחומר גלם המספר סיפור. בעבודתה חג׳אג׳רה מבקשת להציג תמונת מצב חברתית, אישית וסוציו־אקונומית ומעלה שאלות על המובן מאליו ועל תנאי המחיה של החברה הפלסטינית. 

אסראא חג׳אג׳רה

אסראא חג׳אג׳רה

צילום: ענבל כהן חמו

צילום: ענבל כהן חמו

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. יעל לייטנר

    אהבתי מאד שתמת החסר מאפיינת כל עבודה של טליה, גם בחוסר בין דף למסגרת. חזק ונוגע

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden