כל מה שחשוב ויפה
שקד קמחי, בין השורות
שקד קמחי, בין השורות. צילומים: שקד קמחי ואיתי אייל

בוגרים 2021 // המחלקה לתקשורת חזותית, שנקר

וולקאם טו אילת, לצאת מגבולות המרובע ב־VR, פונטים פרמטריים, המיתולוגיה הארמנית, לארגן את הווטסאפ, יצוגים נשיים בספרות, מורכבות השגרה. 13 פרויקטים בולטים

שקד קמחי / בין השורות

הפרויקט מאפשר בחינה מחודשת של ספרי נוער שקראנו בתור נערות וחושף את הדפוסים המגבילים הקיימים בייצוג של הדמויות הנשיות בספרות. דרך הצגה של סדרת פעולות חזרתיות על הגוף, הממחישות את האופי המגביל של הייצוגים, הפרויקט מעודד קריאה ביקורתית ולקיחת אחריות על הנרטיב שנרצה אנחנו להעביר לדור הבא.

שקד קמחי / בין השורות. צילומים: שקד קמחי ואיתי אייל

שקד קמחי / בין השורות. צילומים: שקד קמחי ואיתי אייל


עמרי מלכה / I/O —- IN/OUT

סרט קצר בטכנולוגית VR – מסע אל מחוץ למסגרת. מה משותף בין שלט חוצות, פוסטר, סמארטפון, מגזין, וטלויזיה? הם כולם מרובעים. התרגלנו לצרוך תוכן חזותי דרך מלבנים וריבועים. באמצעות טכנולוגית VR ניתנת לנו האופציה לצאת מגבולות המרובע. בפרויקט הצופה עובר מסע ויזואלי שבו הוא יכול לנסות להבין איפה עדיף להיות – בתוך המסגרת או מחוצה לה.

עמרי מלכה / I/O ---- IN/OUT

עמרי מלכה / I/O —- IN/OUT


סתיו עסיס / הפתקאות ויפללא

ספר ראשית קריאה המספר את סיפורה של משפחת בלום, כשיום אחד מתגלה בביתם יצור קטנטן ומסתורי בעל כוחות קסם העונה לשם ״ויפללא״. ל״ויפללא״ אמנם יש כוחות קסם, אך הוא אינו יודע להשתמש בהם כראוי, דבר שמוביל אותו יחד עם משפחת בלום לסדרת הרפתקאות חריגות ומצחיקות כאחד.

סתיו עסיס / הפתקאות ויפללא

סתיו עסיס / הפתקאות ויפללא


גיאנה גספריאן / אור וחושך 

סדרה של חמש שמיכות ארוגות המציגות סצנות מהמיתולוגיה הארמנית, שנקודת המוצא שלה, חוסר ההיכרות שלי עם המוצא הארמני של משפחתי, דירבן אותי לחקור תרבות זו. הבחירה בשמיכות, כייצוג של לבית עוטף בחום ואהבה, היא כמו שהורה מקריא לילד סיפור לפני השינה, כך גם הפריט הביתי הזה מספר סיפור שדרכו אפשר לגשר על הפער בין תרבויות רחוקות.

גיאנה גספריאן / אור וחושך

גיאנה גספריאן / אור וחושך. צילומים: גיאנה גספריאן ותום גן־אור


אלאמר רפאל / It Was Lit

״נאש דידן״ (בארמית: אנשים שלנו) היו יהודים שנולדו באיזור איראן, טורקיה ואזרבייג׳ן סביב העיר אורמיה. מעולם לא הכירו בבני העדה כתושבים מן המניין במדינות אלו ועליהם היה לנדוד ולעסוק במקצועות מסחר על דרך המשי. לכן, פרטים רבים בסיפורם נמחקו ואין לעדה נרטיב אחיד, ועד היום אנשי העדה עוסקים במלאכת איסוף וחיבור זיכרונות. הפרויקט מציג ומאחד את חלקי הסיפור המפוזרים, על גבי פרטי לבוש המרכיבים קולקציית קפסולה בגזרת סטריט־וור שפונים לקהל צעיר ועדכני מתוך כוונה לקשור בין הדורות, לחזק את השורשים ולשמש השראה לחשיבותה של הזהות העצמית.

אלאמר רפאל / It Was Lit

אלאמר רפאל / It Was Lit. צילומים: ענבל רביץ


אור הראל / ספקטרום

ספקטרום היא משפחת פונטים פרמטרית עברית, הבוחנת את מנעד האפשרויות שבין סריף לסנס. הפונט מתבסס על שלדי אותיות סריפיות שהיוו אבן פינה בטיפוגרפיה העברית. המשפחה מציעה פתרון עיצובי נרחב ומאפשרת שימוש, בנוסף לציר המשקל, בכל המרחב הסגנוני שבין שני הקצוות הטיפוגרפיים.

אור הראל / ספקטרום

אור הראל / ספקטרום


גיל רדק / חולדה

אורחת לא צפויה מופיעה בחייהם של נור ואריאל, זוג צעיר בדירתם המשותפת הראשונה. בבת אחת היא מפרה את יחסי הכוחות בבית ובה בעת מייצרת הזדמנות חדשה ומפתיעה. ״חולדה״ הוא פוטו־רומן מאויר שעוסק ברגעי הזוגיות החורקים, המודחקים והסמויים מן העין.

גיל רדק / חולדה

גיל רדק / חולדה


נוי טל / Parallel

בכל רגע אנו טובעים בתוך עוד ועוד הודעות ותכנים שנשלחים לעברנו באינספור ערוצים ושיחות. Parallel הוא מוצר דיגיטלי שמטרתו לארגן מחדש את תכני השיחות בווטסאפ באופן מדויק יותר, ובמקביל לשמר את הקשרן בעזרת בוט נלווה לשיחה. הפרויקט מציג שימוש דרך שתי דמויות, האחת לשימוש מקצועי, והשני לשימוש חברתי, על מנת להציג את הוורסטיליות של המוצר.

נוי טל / Parallel

נוי טל / Parallel


נעם רונאל / וולקאם טו אילת

חנות מזכרות ובה מגווון אוביקטים חזותיים המעבירים ביקורת על הווייתה ומצבה העגום של עיר הנופש היחידה בישראל. הפרויקט מבקש להציב מראה לתרבות התיירות המכוערת שהרסה את השקט, את הטבע ואת התמימות של העיר.

נעם רונאל / וולקאם טו אילת

נעם רונאל / וולקאם טו אילת


birds


עדן אופיר / דבר כזה עוד לא נראה 

״ערב ערב במקלחת / משקפיי אסיר בנחת / מלבושיי אזרוק אל־על / ואקרא אל החלל / זרם מים מהולל / צא החוצה, בוא אליי״. ילדה משקפופרית ותיאטרלית במיוחד, שיוצרת לעצמה חברים באמבטיה, היא גיבורת הסיפור ״דבר כזה עוד לא נראה״, ספר הילדים שכתבה ואיירה עדן אופיר לכל יצור עם זגוגיות על הפרצוף.

עדן אופיר / דבר כזה עוד לא נראה

עדן אופיר / דבר כזה עוד לא נראה


שירה סולומון / סלנג

סלנג אינו שיבוש שפה. הסלנג הוא לשון דיבור עממית, חופשייה, קולחת, תוססת, שאינה כפופה לנורמות חברתיות או לנורמות לשוניות, ומטיבה להביע רחשי לב תחושות וגוונים של לשון. הספר ״סלנג״ מציג את שפת הסלנג כדרך לתעד לשמר ולהכיר תקופות בתרבות הישראלית, במטרה לשקף את המורכבות והאופי האנושי היוצרים את החברה והתרבות בארץ לאורך שבעה עשורים, דרך מראה החושפת את הפסיפס האנושי בו אנו חיים. ספר זה מייצג את הלך הרוח של החברה ההולך ומתשנה במרוצת הזמן דרך שפת הסלנג. 

שירה סולומון / סלנג

שירה סולומון / סלנג


עומר ניפקר / Read

ספר המציג פירוק של רגעים יומיומיים לסדרה של פריימים המצמצמים באופן גרפי את מורכבות השגרה. הפרויקט נוצר על מנת לעורר מודעות והזדהות עם הפעולות החזרתיות שלנו בעולם המודרני. הדימויים מוצגים באופן אטרקטיבי וזוהר אך מאחוריהם מסתתרות תחושות של שעמום ותסכול.

עומר ניפקר / Read

עומר ניפקר / Read


רן יעקובוביץ׳ / Brush 2.0

בעידן המודרני הטכנולוגיה מעצבת באופן ישיר את האופן שבו אנו יוצרים ואת התוצרים הויזואליים שלנו. מטרת הפרויקט היא לנסות לייצר חדשנות ושיבוש במברשת הציור הסטנדרטית, ובכך לייצר אופציות חדשניות ליצירה.

רן יעקובוביץ׳ / Brush 2.0

רן יעקובוביץ׳ / Brush 2.0

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden