כל מה שחשוב ויפה
אמיר יציב, Non Player Charachter. מתוך נון פיניטו בארטפורט
אמיר יציב, Non Player Charachter. מתוך נון פיניטו בארטפורט

הרשימה המשותפת // 26.08.2021

סוף עונה בגלריית הלובי מקום לאמנות, פקעת במוזיאון תל אביב, נונפיניטו בארטפורט, ג׳וזיאן ונונו בגלריה בכברי

נונפיניטו בארטפורט

השנה שחלפה התאפיינה במציאות חמקמקה ובתחושה של דברים שלרגע הם כאן ורגע אחרי הם אינם. תחושת חוסר הוודאות שליוותה את השנה הזו נמצאת במרבית העבודות בתערוכת הסיום של תוכנית הרזידנסי של ארטפורט 2021 (אוצרת: ורדית גרוס), שתפתח מחר (27.8). אמני התוכנית מציגים אפשרויות נוספות להסתכל על העולם. במקום נחמה הם מציגים שאלות; במקום להביט מטה ולחפש קרקע יציבה הם מביטים מעלה ומחפשים משמעות.

רוחות הרפאים של ההווה מרחפות בתערוכה: הן נושפות בסדינים של תכלת רם, מתחבאות בקברי הפסלים של שחר יהלום, וממלאות בנוכחותן הווירטואלית את המסך של אמיר יציב; ידיהן השקופות ננעצות באגרופנים של רועי כהן, הן מציצות אלינו בעיניים חשופות בעבודות של שי־לי הורודי, ונחשפות מולנו, עוד רגע ונצליח לגעת בהן, בעבודותיו של כרם נאטור.

כרם נאטור, I have so much to tell you

כרם נאטור, I have so much to tell you

תכלת רם, ללא כותרת

תכלת רם, ללא כותרת. צילום: רועי כהן


ויהי־ערב ויהי־בוקר, יום שני – בגלריה בכברי

תערוכת היחיד לאמנית ג׳וזיאן ונונו תפתח בשבת (28.8) בגלריה כברי, גלריה שיתופית יהודית בגליל (אוצר: ניר הרמט). התערוכה עוסקת בשנים שבהן חיה האמנית מול נופו של הים התיכון, שהפך לחלק משדה הראייה שלה. העבודות המוצגות מתאפיינות בפלטת צבעים מצומצת, במעברים בין פיגורטיבי למופשט, וברמיזות לנוכחות אנושית דרך דימוי הסירה החוזר על עצמו בעבודות.

ג׳וזיאן ונונו

ג׳וזיאן ונונו. צילומים: אבי אמסלם


birds


פקעת במוזיאון תל אביב לאמנות

התערוכה פקעת שנפתחה במוזיאון תל אביב (אוצרת: דלית מתתיהו) מציגה עבודות חדשות של אמנים ואמניות ישראלים שהתווספו השנה לאוסף הקבע של המוזיאון. שם התערוכה ״פקעת״, מתאר מערכת יחסים מורכבת בין גוף סבוך לאיבריו, השואף באופן מתמיד להתרתם. העבודות המוצגות מחולקת לשלוש ״פקעות של תוכן״: מחווה גופנית, מופשט מרובד ומזרח ירח.

כל אחד מהנושאים מתייחס לאופן שבו אנו מתירים את הסבך ביצירות אמנות בכלל ובכל אחת מהיצירות המוצגות בפרט. הנושא הראשון, מחווה גופנית, מתייחס למחוות הגוף הפיזי או גוף היצירה באופן שהוא ללא מילים. הנושא השני, מופשט מרובד, מעלה שאלות לגבי מתיחת גבולות השימוש במניפולציות כמו הפשטה צורנית, שימוש בסמלים וכדומה. הנושא האחרון, מזרח ירח, מספר על הקשר בין נפש ודימיון לאמנות דרך נושאים מיתים של מחזוריות החיים, אמונה וחברה.

בהשתתפות: הדיל אבו ג׳אהר, כרים אבו שקרא, לאה אביטל, אתי אברג׳יל, שגיא אזולאי, יעל בורשטיין, עידו גורדון, מארק גלזין, רותי דה פריס, יסמין דייויס, אניעם לאה דרעי, מיכל היימן, עומר הלפרין, ניר הראל, איזבלה וולובניק, יואב וינפלד, מג׳די חלבי, רוני טהרלב, רועי כהן, הראל לוז, אוריאל מירון, אסי משולם, אפרת נתן, אבי סבח, מלאכי סגן־כהן, קבוצת סלה־מנקה, נרדין סרוז׳י, אסד עזי, פנחס עזרא, אלי פטל, שמעון פינטו, אבנר פינצ׳ובר, אהד פישוף ונועה צוק, גליה הילי פסטרנק, ישראל קבלה, גבריאלה קליין, מרב קמל וחליל בלבן, גבי קריכלי, אברהם קריצמן, נעמה רוט, ילנה רוטנברג, אלהם רוקני, תכלת רם, אסתר שניידר, יגאל תומרקין.

שמעון פינטו, עורב

שמעון פינטו, עורב. צילום: חיים מאור

גבריאלה קליין, כפיות במיטה

גבריאלה קליין, כפיות במיטה. צילום: אלעד שריג

אלי פטל, ספר הפוך

אלי פטל, ספר הפוך


סוף עונה בגלריית הלובי מקום לאמנות

התערוכה הזוגית סוף עונה (אוצרת: אורית מור) שתפתח הערב (26.8) בגלריית הלובי מקום לאמנות, מפגישה בין עבודותיהן של האמנים אליה כהן ושגיא אזולאי. התערוכה מבוססת על פרשניות שונות למושג הסתרה: כהן מציגה דרך מדיומים שונים חפצים כמו תריס או מטריה המופיעים בעבודות, לעיתים באופן נוכח פיזית ולעיתים כרישום או הטבעה. במרכז כל אחת מעבודותיו של אזולאי מצוירת מטלית שטרם נעשה בה שימוש, המסתירה חלל בלתי מוגדר הנוכח רק בשוליה. 

שגיא אזולאי

שגיא אזולאי. צילום: מ״ל

אליה כהן, ללא כותרת

אליה כהן, ללא כותרת. צילום: דוריאן גוטליב

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden