כל מה שחשוב ויפה
עדי בוטרוס באום אל פחם
עדי בוטרוס באום אל פחם. צילום: דור אבן חן

הרשימה המשותפת // 2.9.2021

תערוכות חדשות בגלריה באום אל־פחם, גלריה אלפרד, מוזיאון המזגגה, מוזיאון ישראל, גבעת חביבה, המרכז לאמנות דיגיטלית בחולון, גלריה חזי כהן

אידריס באום אל־פחם

בגלריה לאמנות אום אל־פחם בשיתוף אידריס, יפתחו בשבת (4.9) שש תערוכות יחיד (אוצרים: ברק רובין, ליביה טליאקוצו): עדי בוטרוס בעבודת וידאו על המנזר הבנדיקטיני באבו גוש, שבה היא משתמשת באדריכלות ובציורי הקיר כדי לעסוק בנושאים מחיקה, שימור והמשכיות. מיכאל חלאק בציוריו ההיפר־ריאליסטיים המשמשים כאנלוגיות טעונות שנועדו לעורר דיון בנושא זהות פוליטית. נוראן חמד מציגה סדרת איורים דיגיטליים המתייחסים לריטואלים עתיקים של דת, אגדות ואמונות כדי לקרוא תיגר על תפיסות מגדריות. 

דותן מורנו משלב סמלים יהודיים וערביים בסדרת תחריטים כדרך לחקירת הזדהויות היסטוריות, דתיות, אתניות ומגדריות. ג׳ואנה ג׳ונס במיצב תלוי מקום המורכב מצמחים, אדמה ופלסטיק שלוקטו בעיר אום אל פחם ובסביבתה. רחמה חמזה במיצב המשחזר את רפואת עשבי המרפא הפלסטינית המסורתית, שעודנה נפוצה במטבח המקומי כסמל לתפיסות של נשיות, מיניות וטהרה.

נוראן חמד

נוראן חמד

מיכאל חלאק

מיכאל חלאק

רחמה חמזה

רחמה חמזה. צילומים: מ״ל

דותן מורנו

ג׳ואנה ג׳ונס

ג׳ואנה ג׳ונס. צילום: ברק רובין


מתה במצב חי בגלריה אלפרד

שתי תערוכות יחיד יתפתחו הערב (2.9) בגלריה אלפרד (אוצרת: רויטל משעלי): ״מתה במצב חי מציגה: החמצתי המון הזדמנויות״ של עוז זלוף ו״כרבולית״ של ליאב מזרחי. שני האמנים זלוף ומזרחי בוחנים בעבודותיהם את ההתגלגלות של החוויה פרטית לכדי חוויה קולקטיבית.  מזרחי משאיל את אבלו הפרטי כמרחב לאבל ציבורי ומשתף אותו עם המבקרים. זלוף מציג עבודת וידיאו שבמרכזה אובדן משמעות, פספוס והחמצה באופן המייצג את הרוח השיתופית שבעבודתיו.

עוז זלוף

ליאב מזרחי

ליאב מזרחי


שולי בורנשטיין וולף במוזיאון המזגגה

תערוכת היחיד שתפתח מחר (3.9) במוזיאון המזגגה (אוצרת: לימור מרגוליס) לשולי בורנשטיין וולף, מוצגת בחלל ההיסטורי ששימש בית חרושת לבקבוקי זכוכית. העבודות משתלבות בתצוגת הקבע של המוזיאון ומייצרת דו שיח בין הממצאים הארכיאולוגים לאומנות עכשווית. את יצירותיה בונה בורנשטיין וולף מגופי זכוכית חדשים וישנים שהיא אספה ורכשה בשווקים בארץ ובעולם. היא מפרקת אותם ובונה מחדש, ועוסקת בקשר שבין חומרי הגלם למקורותיהם ההיסטורים, התרבותים והחברתיים.

שולי בורנשטיין וולף

שולי בורנשטיין וולף. צילום: טינו ואקה


birds

הווה מתמשך במוזיאון ישראל

התערוכה הווה מתמשך: חדש באמנות עכשווית (אוצרת: אורלי רבי) שתפתח מחר (3.9) במוזיאון ישראל, מציגה עבודות חדשות מאוסף המוזיאון המוצגות בפעם הראשונה, במהלך של חיפוש אחר רובדי העבר וחשיפת שכבות של זיכרון. העבודות ככלל משקפות אירועים מטלטלים שקרו במאה ה־20 ונותרו צרובים במרחב ובגוף, והאמנים כעדים משניים, מבקשים לכתוב מחדש את הנרטיב של אותם מאבקים של השליטה באדם ובטריטוריה, שהובילו להרס, לאובדן ולגלות. 

שרון יערי במוזיאון ישראל

שרון יערי במוזיאון ישראל

זואי פול

זואי פול. צילום: סטיוארט וויפס – סטויורט וויפס


מעשיות בגבעת חביבה 

התערוכה הקבוצתית מעשיות שתפתח מחר (3.9) בגלריה GH, מציגה מעל ל־500 עבודות קרמיקה והדפס (אוצרות: אבנר זינגר, משה רואס). התערוכה מציגה עבודות פיסול, קדרות, הדפס וניסיונות שונים בחומר שהם פרי עמלם של יוצרים.ות הלומדים.ות בבית הספר לקרמיקה בגבעת חביבה, ששימש לאורך השנים אמנים ישראלים רבים.

גילי ענבר בגבעת חביבה

גילי ענבר בגבעת חביבה


אבן חדשה בחולון

אבן חדשה, תערוכת יחיד לאסף עברון שתפתח מחר (3.9) במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון (אוצרות: אודי אדלמן), עוסקת באתרי פולחן פראיים ובהאנשה של חפצים וצורות. בעבודותיו חוזר עברון לדמותה של אשת לוט, מקדש הנמרים בעובדה, אלילי עיניים ועוד. הוא בוחן את הקשר בין סלעים ואבנים לאלוהות דרך מקדשי אבנים וצורות טבעיות, שמקבלות משמעות אלוהית דרך הדמיון והמבט האנושי. 

אסף עברון

אסף עברון


Klone בתל אביב

אני זוכר את הצורה האנושית שלי, תערוכת יחיד ל־Klone, תפתח בגלריה חזי כהן בתל אביב מחר (3.9). עבודותיו של Klone מעלות שאלות לגבי היכולת לפרק ולהרכיב מחדש, והעבודות מתעדות הלך נוודי, מעין תנועה ללא סוף שהופכת לסוג של ארכיון זיכרונות, שההרכבה מחדש, הוציאה אותן לחלוטין מהקשרן המקורי ויצרה להן הקשרים במחוזות חדשים.

Klone

Klone

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden