כל מה שחשוב ויפה
קול קורא

קול קורא: המוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד

פורטפוליו News: המוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד והסוכנות - גלית גאון ותום כהן - מזמינים מעצבות ומעצבים בתחומי הטקסטיל והאופנה לשלוח יצירה עכשווית המתכתבת עם ממצאי אשדוד הארכיאולוגים. מועד אחרון לשליחת הצעות: 30.9

תערוכה שתפתח במוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד בחודש אפריל 2022, תציג עבודות חדשות של כ־12 יוצרות ויוצרים המתכתבות עם ממצאי אשדוד הארכיאולוגים. התערוכה תציג דרך עבודות טקסטיל ואופנה את מפגש התרבויות הייחודי לאזור אשדוד, ותבקש להציג ביטויים עכשוויים למרקם הזהויות, החומרים, הצורות והסמלים של חפירות אשדוד, תוך שימוש בחומר הגלם הנעדר בדרך כלל מחפירות אלה – הטקסטיל.

יריעות הטקסטיל, בין אם הן עוטפות את הגוף ובין אם משמשות בתפקידים אחרים, מייצגות את החומר האינטימי ביותר לאדם – תהליך הפקתו, עיבודו, עיצובו וקישוטו של הטקסטיל בימי קדם היה ארוך, מורכב ומקומי. העבודות בתערוכה יתייחסו לנושאים אלה דרך חומרי הגלם, תהליכי הייצור, השפה הסימבולית, הנרטיב החזותי ועד לשאלת השימושיות.

המוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד הוא המוזאון הארכיאולוגי היחיד בארץ ובעולם המיוחד לתרבות הפלשתית, תרבות קדומה שחיה בערי כנען וביניהן באשדוד. תצוגת הקבע במוזאון מעניקה זווית מרתקת על התרבות הפלשתית, על מסעותיהם, כלי הפולחן שלהם וצורות החיים שלהם.

חפץ מעבר, המוזאון לתרבות הפלשתים באשדוד

חפץ מעבר, המוזאון לתרבות הפלשתים באשדוד. צילום: אנטולי קריניצקי

יוצרים ויוצרות מוזמנות להציע עבודות חדשות בתחומי הטקסטיל והאופנה המתכתבות עם התרבות החומרית המאפיינת את אשדוד הקדומה, השפה הסימבולית, הרעיונות החומריים, טכניקת העבודה או המסר שטוו יוצרות ויוצרים בחפצים שיצרו. במסגרת התערוכה יוזמנו מעצבות ומעצבים ליצור עבודות חדשות שיפותחו בתהליך משותף, במסגרתו יערכו סיורים באתרים ארכיאולוגיים באשדוד, מפגשים במוזאון לתרבות הפלשתים ומפגשי עבודה בסטודיו. העבודות יוצגו במשך כשנה במוזיאון לתרבות הפלשתים באשדוד.

יש לשלוח הצעות לתערוכה עם:

  • פרטי המגיש/ה – כולל שם מלא, מספר טלפון, כתובת מייל, אתר
  • טקסט אודות קצר על המעצב/ת ודוגמאות לעבודות קודמות
  • תיאור העבודה המוצעת, תיאור הקונספט או המדיום המתוכנן. ניתן לשלב צילומים, הדמיות או סקיצות.
  • הערכה לתקציב ולוח זמנים לביצוע העבודה וכל הקשור בהובלתה והצבתה במוזאון.

הגשת ההצעות תיעשה דרך טופס בלינק זה >>
תאריך אחרון להגשת הצעות: 30.9

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden