כל מה שחשוב ויפה
גד צ׳רני, תנועות מגונות
גד צ׳רני, תנועות מגונות

הרשימה המשותפת // 9.9.2021

יפעת שטיינמץ בסדנאות האמנים ירושלים, חולמקום בבית האדריכל, פנחס עשת וגד צ׳רני במוזיאון ינקו דאדא, מסעות בין אסתטיקה וקיימות במוזיאון על התפר בירושלים ופירמידה בחיפה

פנחס עשת וגד צ׳רני במוזיאון ינקו דאדא

תערוכת המחווה לאמן פנחס עשת, רצינות וקלות דעת (אוצרת: אירית מילר), נפתחה לרגל הוצאת הספר ״פנחס עשת דיוקן״ בשיתוף המוזיאון. העבודות משקפות פרקי יצירה שונים של עשת שבהם הוא בוחן רעיונות בעלי זיקה לתנועת הדאדא כמו הומור ואירוניה, כפל משמעות, והורדת האמנות למציאות היומיומית.

תערוכת היחיד של גד צ׳רני, תנועות מגונות (אוצרת: סיגל מילר), בוחנת את הפרשנות של הצופה לתנועות ידיים כביטוי לרגשות שליליים. צ׳רני עוסק בתערוכה בנושא טעון ורווי אלימות אך באופן המוציא את הנושא מהקשרו, והופך אותו לכאורה להרמוני ולא תוקפני, כזה שספק אם נרצה שייפסק.

פנחס עשת

פנחס עשת. צילומים: יותם פרום


יפעת שטיינמץ בסדנאות האמנים ירושלים

בתערוכת היחיד של יפעת שטיינמץ בסדנאות האמנים בירושלים, מתחת למים לא שומעים את שיר הערש (אוצרות: אוריין גלסטר אורן), מוצגים אוביקטים שימושיים (רדיי־מייד) מתוך הסביבה הביתית, לאחר שעברו שיבוש ושינוי, לצד ציורים וטקסטים שציירה וכתבה האמנית.

יפעת שטיינמץ בסדנאות האמנים ירושלים

יפעת שטיינמץ בסדנאות האמנים ירושלים


birds


חולמקום בבית האדריכל ביפו 

בתערוכת היחיד של עפר גרינולד חולמקום, שתיפתח ביום שני (13.9) בבית האדריכל ביפו (אוצרת: דנה גורדון), מוצג סיפורו אישי והמשפחתי בשלוש סדרות של עבודות שנוצרו במיוחד לתערוכה. הסדרה הראשונה מציגה את דור הסבים, מרחובות פרנקפורט לשדות בישראל, דרך תצלומי אוויר היסטוריים. הסדרה השנייה מראה את דור ההורים ואת הפער בין החלום למציאות, באמצעות גריד קנה מידה משובש. הסדרה השלישית מציגה זיכרונות ילדות אישיים של גרינולד המתוארים כאוביקטים מעוותים עשויים מזפת.

עפר גרינולד, חולמקום בבית האדריכל

עפר גרינולד, חולמקום בבית האדריכל. צילומים: מ״ל


דוגמאות לחיקוי מוזיאון על התפר בירושלים ופירמידה בחיפה

התערוכה ״דוגמאות לחיקוי! מסעות בין אסתטיקה וקיימות״ (אוצרת: אדריאן גוהלר) היא שיתוף פעולה בין מוזיאון על התפר בירושלים ופירמידה בחיפה, מוסדות אמנות הפועלים בערים מעורבות שמתמודדים עם מציאות דומה של דו־קיום. התערוכה הנודדת שעוסקת במשבר האקלים החלה את דרכה בברלין ונודדת בעולם עם 102 אמניות ואמנים בינלאומיים מ־27 מדינות, שאליהם חברו הפעם סיגלית לנדאו, ארז נאבי פנה, תגית כלימור, גל וינשטיין, דינה שנהב ודנה לוי.

מיכל שמידט

מיכל שמידט. צילומים: מ״ל

סיגלית לנדאו

סיגלית לנדאו

תגית כלימור

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden