כל מה שחשוב ויפה
גיל אלדור בעיצוב טרי. צילום: מיטל חדד
גיל אלדור בעיצוב טרי. צילום: מיטל חדד

צבע טרי 2021 // עיצוב טרי: המעצבות והמעצבים הצעירים

עיצוב צעיר בצבע טרי: זהר סאלי ותמר דגני, גיל אלדור, קולקטיב Miss Production. הפתיחה בחמישי 21.10 באצטדיון הוולודרום

פורטפוליו בשיתוף צבע טרי


גיל אלדור

עשייתו של אלדור, בוגר המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל, מתמקדת בעיקר בעיצוב פריטי ריהוט, אקססוריז והום־דקור, שמרביתם מבוססים על שימוש במתכות. ביריד מציג אלדור גרסאות חדשות לעיצובים קיימים, לצד מוצרים חדשים החושפים שימוש חדש מבחינתו, בזכוכית.

הזכוכית אומצה על ידו לאחרונה בחיפוש אחר חומר משלים למתכת המזוהה עמו, כשאת שילובה בעיצובים החדשים הוא יוצר במספר טכנולוגיות וטכניקות מסורתיות וחדשניות. האחד הוא אגרטל שעיצובו משלב שני סוגי זכוכית, והשני הוא גרסה חדשה לפמוט, שאף הוא נוצר תוך שימוש במספר סוגי זכוכית.

את סדרת פנסטרה (Fenestra) שעיצב, סדרה קיימת של מדפי מתכת דקורטיביים, מציג אלדור במהדורה מורחבת ומועשרת, הכוללת צבעים חדשים ודגמים חדשים, דוגמת מדף משולב עם מראה.

גיל אלדור. צילום: מיטל חדד

גיל אלדור. צילום: מיטל חדד

צילומים: מ״ל


קולקטיב Miss Production

ליאור אמסטרדם, אייל שושן, נועה זיידמן, יולי מרוז ושירה הורנשטיין, הם בוגרי המחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל, הפועלים כקולקטיבי עצמאי. הקולקטיב, ששמו מהדהד בסוג של ציניות-  או שמא כמיהה נוסטלגית – את המושג המוכר Mass Production (יצור המוני), עוסק בעיצוב ככלי מחקרי וביקורתי כלפי העידן התעשייתי, ותפיסתו דוגלת בקיימות ושימוש חומרי חוזר, בפשטות ובעבודת יד המקנה לאוביקטים המעוצבים חותם אישי.

הקולקטיב פיתח טכניקות עבודה חדשות ולא שגרתיות, העושות שימוש בכלי מלאכה והופכות חומרים ״נחותים״ כצינורות השקיה, תפוזים (!), או רצועות של סנדלי שורש, למוצרים בעלי אסתטיקה מפתיעה.

הקולקציה המוצגת ביריד שואבת השראה ואסתטיקה ויזואלית מעולם הקראפט ומלאכות יד, וכוללת כלי קיבול כעציצים וסלי אחסון, אהילים, סלסילות ועוד, שנוצרו תוך התמסרות לתהליך הייצור, שימת דגש על הפרטים הקטנים ביותר, ושימור הממד האנושי.

קולקטיב Miss Production. צילומים: שלו אריאל

קולקטיב Miss Production. צילומים: שלו אריאל


birds

זהר סאלי ותמר דגני 

תמר דגני, מעצבת טקסטיל בוגרת המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר, מתמחה בתחום האריגה. עבודותיה, המונעות בעיקר משימוש בחומריות לא קונבנציונלית, מתאפיינות במתודות ייצור ידניות ועמלניות, דוגמת סדרת RUST; סדרת מוצרי טקסטיל לבית, שארוגים בעבודת יד וצבועים באופן טבעי בחלודה שנוצרה בעקבות שילוב ברזלים חלודים בתוך מבנה האריגה.

זהר סאלי היא בוגרת המחלקה לעיצוב תעשייתי במכון טכנולוגי חולון, ובעלת סטודיו ZOHARA, שבו היא משלבת טכניקות מעולמות תוכן שונים ליצירת אוביקטים בעלי נראות ייחודית, כמו Holding Smoke, שמטרתו להעצים את פוטנציאל השילוב שבין קרמיקה לטקסטיל. לצורך זה היא פיתחה טכניקה חדשה המאפשרת יצירת אוביקטים שמופעם ייחודי ואף מתעתע בנראותו. 

המתודולוגיה החדשה הייתה כרוכה בהמצאה מחדש של מושגים בעולם הקרמיקה, כשהתוצר שהניבה הם פריטים המקשים להאמין שלא מדובר ביציקות קשיחות. התהליך מבטיח שכל אובייקט הוא ייחודי, ללא שום דמיון או זהות לאובייקטים אחרים שנעשו באותה צורה.


יריד צבע טרי
26-21 באוקטובר 2021
הוולודרום הלאומי ע״ש סילבן אדמס, הדר יוסף, תל אביב
קחו חלק בסיורים של פורטפוליו בצבע טרי 2021 >>

תמר דגני. צילומים: דניאל אלקיים

תמר דגני. צילומים: דניאל אלקיים

זהר סאלי. צילומים: מ״ל

זהר סאלי. צילומים: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden