כל מה שחשוב ויפה
הגלויה הסודית ביריד צבע טרי 2021
הגלויה הסודית ביריד צבע טרי 2021

צבע טרי 2021 // הגלויה הסודית

פרויקט הגלויה הסודית של יריד צבע טרי חוזר עם גלויות במחיר אחיד של 190 ש״ח. ההכנסות ישמשו להמשך קיום וביסוס הלימודים בבית הספר לאמנויות, קמפוס אריסון, ת״א, ולתמיכה בתלמידים מרקעים מוחלשים

פורטפוליו בשיתוף צבע טרי


כבכל שנה יריד צבע טרי יכלול את הפרויקט החברתי המוכר והאהוב שלו: פרויקט הגלויה הסודית. גם השנה, הפרויקט מתקיים בשיתוף בית הספר לאמנויות – קמפוס אריסון תל־אביב. 

כל ההכנסות מהפרויקט מועברות במלואן לעמותת ידידי בית הספר, לטובת המשך קיום וביסוס לימודי האמנות ולתמיכה בתלמידים המגיעים מרקעים מוחלשים. במהלך 12 שנות הפרויקט נמכרו כ־10,000 גלויות מקוריות וגויס סכום של מעל ל־1,800,000 ש״ח למטרות חברתיות שונות! 

במסגרת הפרויקט, תלמידים וסטודנטים לאמנות, אמנים, מעצבים ומאיירים הופכים גלויות לבנות בגודל 15X10 ס״מ לעבודות אמנות מקור יחידניות, הנמכרות בעילום שם במחיר אחיד של 190 ש״ח. רק לאחר שגלויה נרכשה, נחשף לרוכש האמן שעומד מאחוריה. האם אמן מוכר? סטודנט מבטיח? גלויות האמנים יוצגו בחנות מקוונת שתיפתח למכירה מוקדמת לפני פתיחת היריד. במהלך ימי היריד עצמו, יוצגו הגלויות בתערוכה מיוחדת על גבי קיר מרכזי במרחב היריד. 

בין האמנים שייקחו השנה חלק בגלויה הסודית: אדם יקותיאלי, ציבי גבע, זויה צרקסקי, שחר מרכוס, יעל פרנק, הדס סט, דיאנה קוגן, ורד אהרונוביץ, קרן שפילשר, שי יחזקאלי ונירית טקלה, והתגייסו לפרויקט גם דויד ברוזה, נילי לוטן, אסי לוי, גלי עטרי, פנינה בריק (״סקסטה״), דאנה איבגי ועוד.

ביה״ס לאמנויות הוא בית ספר עירוני על־אזורי, תשע שנתי (כיתות א׳־ט׳) המשלב לימודים עיוניים של משרד החינוך, עם לימודי עומק במגמות אמנות שונות – מוסיקה, תיאטרון, מחול, אמנות פלסטית וקולנוע. במשך תשע שנים נחשפים התלמידים לתיאוריות שונות מתחומי האמנות, מתנסים במגוון של טכניקות ומתמקדים עם השנים במדיה ובתחום האמנות המתאים להם באופן אישי.

הקמפוס, שתלמידיו מגיעים מכל רחבי ת״א־יפו, שם לעצמו כמטרה מרכזית את עקרונות האינטגרציה וצמצום הפערים, על מנת לאפשר לתלמידים מרקעים שונים להיחשף ולזכות במסגרת עשירה (30% מהמקומות מוקצים בו, מדי שנה, לתלמידים המגיעים משכונות דרום העיר). במהלך השנים יצאו מבית הספר אמנים רבים, בעלי שם עולמי ולאומי, שהשתלבו בהובלת כל תחומי העשייה האמנותית בארץ ובעולם.

בשנים האחרונות מתמודד בית־הספר עם אתגרים כלכליים, הנובעים מהגבלת תשלומי ההורים על ידי משרד החינוך מחד, וצורך לתמוך בתלמידים בעלי רקע מוחלש, שמצבם הולך ומחריף, מאידך. המשך קיומו של בית הספר במתכונתו הנוכחית מתאפשר אך ורק בזכות גיוס תרומות. רכישת גלויה תסייע לבית הספר להמשיך ולקיים את מפעלות המוסד החינוכי הייחודי והוותיק הזה, הפותח את שעריו בפני כלל תלמידי העיר, מכל רקע, ושתרומתו לעשיה התרבותית בישראל בכלל ובתל־אביב בפרט עצומה.


יריד צבע טרי
26-21 באוקטובר 2021
הוולודרום הלאומי ע״ש סילבן אדמס, הדר יוסף, תל אביב
קחו חלק בסיורים של פורטפוליו בצבע טרי 2021 >>

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden