כל מה שחשוב ויפה
ג׳ואנה ג׳ונס. צילום: לילה גל
ג׳ואנה ג׳ונס. צילום: לילה גל

מה קורה // ג׳ואנה ג׳ונס

ג׳ואנה ג׳ונס מציגה בגלריה לאמנות באום אל פחם תערוכת יחיד שנבנתה כולה מחומרים מקומיים: מהבסיסים לעבודה, דרך אדמה ומים מנביעה מקומית, ועד חומרים אורגניים שליקטה בביקורים בסביבה

מי? 

ג׳ואנה ג׳ונס, 34, גרה ועובדת ביפו.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי? 

בדיוק התאהבתי ממש לפני כחודש.

מה בצלחת? 

אני אוהבת לקרוא לזה קונשסטריאן (concioustarian – מצפונית) – אני בעיקר טבעונית ואוכלת מדי פעם מהחי רק אם גדל חופשי, שמח ומחוץ לתעשיה הגדולה. אוהבת במיוחד לבשל בלי מתכונים את האוכל שלי מירקות אורגניים מלאי טעם של העונה.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם? 

אני מציגה עכשיו בגלריה לאמנות באום אל פחם את תערוכת היחיד הראשונה שלי (אוצרות: ברק רובין וליביה טליאקוצו) מאז סיום ה־MFA בבצלאל. יצרתי אינסטליישן תלוי־מקום מאוד – כולו נבנה תוך כדי שהיה בדירת הרזידנסי של הגלריה לקראת התערוכה.

צילומי הצבה: ברק רובין

צילומי הצבה: ברק רובין

birds

כל החומרים ממש משם – מהבסיסים לעבודה שנקנו ונחתכו אצל בעלי מקצוע בעיר, דרך אדמה ומים מנביעה מקומית, ועד כל החומרים האורגניים שליקטתי בביקורים במהלך השנה האחרונה תוך יצרית קשרים עם א.נשים מקומיים. בסוף נובמבר אציג שם פרפורמנס על הגג של הגלריה ואני זוממת עוד כל מיני הפתעות.

איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה? 

פגשתי פעם את ריצ׳ארד דיקון, כשהוא הגיע לתת ביקורת במהלך התואר הראשון שלי בבית הספר לאמנות בינתחומית בשנקר. היה ממש מעורר השראה ומעניין, במיוחד כי הוא מאוד הופתע לטובה שיצרתי פסל מהפרווה של החתול שלי.

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

פרויקט החלומות שלי הוא ליצור אינסטליישן עם פרפורמנסים שמוקדשים למקומות ספציפיים ברחבי העולם. אני צריכה להשתפר בהגשות הרזידנסי שלי ולקבל את המימון לכרטיסי הטיסה והשהיה לגרסאת הטיול מסביב לעולם הזה.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית? 

אני לא קונה בגדים כמעט… הפריט האחרון שקיבלתי ב״ירושה״ היה חליפת שלושה חלקים, סרוגה בקרושה, שהיה של חברה של אמא שלי בשנות ה־60.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden